Jak myślą bogaci? Świat zamożnych ludzi jest obiektem zainteresowań nie tylko psychologów i socjologów, ale również wielu znanych pisarzy. Część z nich postanowiła dowiedzieć się, jakimi wartościami kierują się osoby, które osiągnęły finansowy sukces. Przedstawiamy 5 książek, które musisz przeczytać, jeśli chcesz być bogaczem!

Autorzy wymienionych poniżej pozycji przez lata prowadzili badania wśród rekinów biznesu, którzy odznaczają się wysokim statusem społecznym. Okazuje się, że poglądy, nawyki oraz filozofia, jaką kierują się bogacze, znacznie różnią się od tych, które wyznają mniej zamożne grupy. Czy istnieje przepis na to, jak stać się bogatym? Odpowiedzi szukajcie między stronami wymienionych książek!

1. Nauka zostawania bogatym, Wallace D. Wattles

Choć pozycja amerykańskiego pisarza została wydana po raz pierwszy w 1910, zawiera wiele uniwersalnych i aktualnych po dziś prawd. Autor podkreśla, że na proces wzbogacania się wpływ ma przede wszystkim podejście człowieka do pieniądza. Jeśli traktujemy je jako źródło wszelkiego zła, nie mamy szans na osiągnięcie sukcesu w tej sferze.

2. Nawyki bogatych, Thomas Corley

Corley poświęcił pięć lat na analizowanie zachowań bogatych oraz biednych osób. Wnioski wyciągnięte z jego obserwacji dają klarowną odpowiedź na pytanie- Jak myślą bogaci? Zawarte w książce porady to mini przewodnik dla wszystkich, którzy posiadanie pieniędzy traktują niezwykle poważnie.

3. Jak myślą bogaci? Jeśli możesz, William Bernstein 

48-stronnicowa książka skierowana jest głównie do młodych osób, które stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. Podtytuł Jak millenialsi mogą powoli się wzbogacić jest więc przedsmakiem tego, co możemy znaleźć we wspomnianym dziele. Bernstein, współzałożyciel jednej z firm inwestycyjnych, zawarł w nim kilka konkretnych kroków, których realizacja może wiązać się z pokaźnymi sumami na kontach czytelników. 

4. Jak myślą bogaci ludzie, Steve Siebold

Książka Jak myślą bogaci ludzie to podsumowanie skrzętnie prowadzonych badań. Autor przez 30 lat odbywał rozmowy z najbogatszymi, poznając ich nawyki i sposób myślenia o pieniądzu. Siebold nie tylko opisuje postrzeganie świata przez najbardziej zamożnych, ale również wskazuje, czego należy się wystrzegać w trakcie podróży do sukcesu.

5. Cienka, zielona linia, Paul Sullivan

Paul Sullivan podszedł do tematyki posiadania pieniędzy od zupełnie innej strony. Pisarz oddzielił grubą kreską ludzi zamożnych od bogatych. W jego przekonaniu osoby bogate są wyłącznie posiadaczami majątku, natomiast zamożni dodatkowo wiedzą, jak nim zarządzać. Przedmiotem zainteresowań autora są zarówno rody biznesowe, jak i indywidualni bogacze.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak myślą bogaci
amazon.com

Wydana w 1910 roku książka to zbiór uniwersalnych prawd i wskazówek, które mają pomóc czytelnikom w osiągnięciu sukcesu finansowego.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułMaciej Kurzajewski w żałobie. Ojciec dziennikarza TVP nie żyje
Następny artykułAnna Samusionek pokazała zdjęcie córki na wózku inwalidzkim. „To nie były łatwe miesiące”
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.