W mediach bardzo głośno jest teraz o nowym wariancie koronawirusa, który, choć nie jest groźniejszy od poprzednich, jest znacznie bardziej zakaźny. Jak odróżnić zarażenie Omikronem od przeziębienia?

Warto znać objawy charakterystyczne dla tego wariantu, by samemu móc szybko je wychwycić i zgłosić się po pomoc. Im szybciej zareagujemy, tym mniej naszych bliskich zachoruje.

Jak odróżnić zarażenie Omikronem od przeziębienia?

Na tę chwilę wariant Omikron nie jest jeszcze dominującym rodzajem koronawirusa w Polsce, ale w wielu krajach świata już tak. Polska służba zdrowia szacuje, że jego apogeum w naszym kraju może mieć miejsce na przełomie stycznia i lutego. Warto więc wiedzieć, na jakie objawy trzeba wtedy zwracać uwagę.

Omikron, podobnie jak inne warianty wirusa, również może objawiać się symptomami klasycznymi dla przeziębienia i grypy. Chodzi o kaszel, katar bóle głowy oraz drapanie w gardle.

Udało się jednak zaobserwować objawy, które odróżniają ten wariant o bardziej powszechnych schorzeń. Omikronowi mogą towarzyszyć silne bóle pleców, a także problemy gastryczne. Co więcej, osoby zakażone tą odmianą wirusa mogą też nadmiernie pocić się w nocy.

W nadchodzących tygodniach warto więc zwracać szczególną uwagę na powyższe objawy, by móc skutecznie pomóc sobie i bliskim.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Widzowie TVP włączą dziś telewizory i zaniemówią. Stacja już ogłosiła, co pokaże po godzinie 15
    2. Przykre, co chce zrobić Ewa Krawczyk podczas pierwszych świąt bez Krzysztofa
    3. Barbara Kurdej-Szatan dodała mocny wpis. Jest wstrząśnięta, chodzi o sytuację na granicy

Źródło: portal.abczdrowie.pl

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl