Warto poznać i wypróbować nowoczesne rozwiązania dostępne na każdą kieszeń. Nie musisz zamawiać ekipy z dmuchawami do odkomarzania, żeby cieszyć się spokojnymi wieczorami przez całe lato. Już niewielkich rozmiarów, całkiem niedrogie urządzenia pozwolą utrzymać owady z daleka od ciebie (a przynajmniej zatrzymać je w jednym miejscu – martwe). 

Wybór Redakcji:

Lampa owadobójcza zasilana sieciowo >zobacz<
Lampa owadobójcza na baterie AAA >zobacz< – rekomendacja na pola namiotowe, na łódkę, na ryby
Lampa owadobójcza na każdą kieszeń >zobacz<
Lampa owadobójcza akumulatorowa >zobacz< – rekomendacja do namiotu
Lampa owadobójcza z funkcją lampki nocnej z regulacją jasności >zobacz< – rekomendacja dla rodziców małych dzieci
Lampa owadobójcza wkręcana w gwint żarówki >zobacz< – rekomendacja na taras lub werandę
Elektryczna łapka na muchy >zobacz< – rekomendacja dla szukających zemsty

Zalety lamp owadobójczych:

  • ciche
  • bezwonne
  • nie mają kontaktu ze skórą
  • działają długotrwale
  • skuteczne
  • niedrogie
  • bezpieczne
  • wytrzymałe

Komary, meszki, muchy i osy potrafią zamienić wymarzony urlop w koszmar. Nikt nie chce, żeby głównym wspomnieniem z wakacji była inwazja komarów lub ukąszenie przez osę. Z owadami walczą przede wszystkim rodzice małych dzieci, lecz także właściciele psów. W najgorszych przypadkach, kiedy pojawia się alergia na jad trzeba przyjąć środki przeciwhistaminowe lub niezbędna jest pilna pomoc lekarska.  

Przez komary, meszki i muchy cierpi nasze zdrowie, komfort i uroda.

Komary dotkliwie gryzą, a po ugryzieniach zostają brzydkie bąble, a nawet strupki. Przez takie ugryzienia na naszej pięknej wakacyjnej opaleniźnie mogą zostać białe plamki. Na szczególną uwagę zasługuje komar tygrysi, który do Polski przybył z tropikalnych rejonów Azji. Ci, którzy byli w Tajlandii lub Wietnamie doskonale wiedzą jak ważne jest zabezpieczenie się przed jego ugryzieniami. W Azji najczęściej stosuje się, repelenty (przeciwwskazane dla osób o wrażliwej skórze), moskitiery (w oknach lub nad łóżkiem), wentylatory podłogowewentylatory sufitowe, które kierując pędem powietrza nie pozwalają komarom przylecieć w najbliższą okolicę ludzi – to rozwiązanie sprawdza się wyłącznie w upalne dni. Coraz większą popularność na całym świecie zyskują lampy owadobójcze >zobacz różne rodzaje<. Różne rodzaje dostępne są w szerokim przedziale cenowym i dzięki nim zabezpieczymy zarówno duży taras czy ogród jak wnętrze przyczepy kempingowej lub namiotu.

Charakterystyczne brzęczenie komarów i much uniemożliwia spokojny wypoczynek i sen. Ponadto choroby przenoszone przez owady są na tyle groźne, że nie wolno ich bagatelizować. Warto wiedzieć, że ugryzienia komarów i meszek mogą aktywować fotodermatozę, czyli reakcję alergiczną na promienie słoneczne. Już z powodu kilku ugryzień, po ekspozycji na światło słoneczne, nasze ciało może pokryć się czerwoną i swędzącą wysypką. Zarówno długotrwałe uporczywe swędzenie, jak i krótkotrwały ból o dużym nasileniu to nieprzyjemności, których można uniknąć stosując lampy owadobójcze.

Ciekawostka 1: Rośliny odstraszające komary to komarzyca, lawenda, kocimiętka i koper włoski. 

Na komary i muchy narzekają praktycznie wszyscy, niezależnie od miejsca zamieszkania, chociaż wydaje się, że problem ten jest mniejszy w dużych miastach, których władze zdecydowały się na opryski. Nagrzane betonowe przestrzenie nie ułatwiają przeżycia komarom, które potrzebują cienia i wilgoci, ale nawet w centrum miasta trudno jest wytrzymać w ogródku restauracyjnym, jeśli lokal nie zadbał o właściwe środki odstraszające komary i muchy. Kiedyś bardzo popularne były kadzidełka i świece odstraszające owady, jednak ich zapach był nieprzyjemny także dla ludzi, co całkiem odbierało radość ze spożywania posiłku i czasu spędzanego na świeżym powietrzu. 

Aby zadbać o zadowolenie i komfort swoich gości, restauratorzy byli zmuszeni znaleźć skuteczne rozwiązanie, które ani nie będzie uciążliwe w stosowaniu, ani nie nadszarpnie ich budżetu. Lampy owadobójcze dzisiaj są powszechnie montowane w restauracjach i hotelach. Ich skuteczność i popularność zachęciła producentów do sprzedaży lamp owadobójczych.

Ciekawostka 2: Najskuteczniejszymi ptakami w walce z komarami są jerzyki. Jeden jerzyk codziennie zjada ponad 4 000 komarów.

Opryski ogrodów prywatnych posesji nie są bardzo popularne, ale są powszechnie stosowane w resortach za granicą. Wielu Polaków wybiera wyjazd za granicę, mając wcześniejsze dobre doświadczenie spokojnych udanych wakacji bez komarów. Uważni obserwatorzy wiedzą, że w najlepszych zagranicznych hotelach, każdego wieczoru zadymia się okolicę preparatami komarobójczymi. W Polsce odkomarzanie przebiega na mniejszą skalę. Niestety większość polskich ośrodków wypoczynkowych lekceważy możliwości jakie daje nam technika, przez co traci swoich gości. Trudno wymagać, żeby właściciele domków letniskowych na mazurach zadbali o profesjonalne odkomarzanie okolicy. Jeśli miłość do polskich krajobrazów lub inny powód zatrzyma nas w kraju, będziemy zmuszeni do walki z latającą armią krwiopijców.

Wszystkie lampy owadobójcze znajdziesz >tutaj<
Artykuł zawiera lokowanie produktów

Poprzedni artykułMinisterstwo Zdrowia wydało pilne oświadczenie. Polacy są zachwyceni „Super! Wreszcie nowoczesność”
Następny artykułPolicja przyjechała ratować psy. W jednej z klatek znaleźli 1,5 roczne dziecko, niestety to nie wszystko
Copywriter, specjalistka z dziedziny reklamy natywnej. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i globtroterka. Miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot).