Jak pokazać chłopakowi, że mi na nim zależy? Miłość to nie tylko słowa. Miłość to gesty i wzajemny szacunek. Czy da się wyrazić swoje uczucia, nie używając do tego słów? Jakie są sposoby okazywania miłości? Przedstawiamy 5 sposobów na to, jak pokazać, że ci zależy. 

Gdy zależy nam na drugiej osobie, chcemy, by ta czuła się dowartościowana, kochana i ważna. Jak to zrobić? Wysłać chłopakowi miłosny liścik? Napisać wiersz? Szeptać do ucha czułe słówka? Nie da się ukryć- sposobów jest mnóstwo. Które z nich najlepiej spełnią swoje zadanie?

1. Doceniaj jego zaradność

Każdy mężczyzna chce mieć pewność, że sprawdza się w roli samca i jest w stanie zapewnić kobiecie poczucie bezpieczeństwa. Doceniaj, gdy w końcu udało mu się skręcić tę piekielną szafkę, gdy naprawił samochód bez pomocy mechanika, gdy dostał awans, na którym mu tak zależało. Choć mężczyźni są zazwyczaj mniej wylewni od swoich partnerek, oni również chcą słyszeć, że jesteśmy z nich dumne. 

2. Małe gesty

Powiedzieć kocham można na milion różnych sposobów. Wyniosłe wyznania i nacechowane emocjonalnie wywody nie sprawdzają się dobrze w przypadku mężczyzn. Wielu z nich dość trudno jest się w tym wszystkim odnaleźć, a deklaracja miłości po grobową deskę może ich wyłącznie spłoszyć.

Jak pokazać chłopakowi, że mi na nim zależy? Zacznij od niewielkich gestów, spontanicznych słów i romantycznych sytuacji. Jak napisać chłopakowi, że mi na nim zależy? Wystarczy, że wyślesz mu rano SMS-a, życząc mu miłego dnia lub wyznając, że myślisz o nim. To dobry początek.

3. Relacja partnerska

Nie da się ukryć, iż o mężczyźnie świadczy szereg zachowań, które mają miejsce w stosunku do kobiet. Otwieranie drzwi, przysuwanie krzesła, noszenie zakupów- być może staroświeckie, lecz dobitnie pokazuje, jak bardzo szanuje nas mężczyzna.

Kobieta nie powinna pozostawać dłużna. Jak mu dać do zrozumienia, że go kocham? Nie ma nic złego w przygotowaniu swojemu mężczyźnie pysznego śniadania, wyprasowaniu koszuli czy zabrania do ulubionej restauracji.

4. Jak pokazać chłopakowi, że mi na nim zależy? Bądź go ciekawa 

Pasja to jedna z największych wartości dla człowieka. Każdy, kto posiada hobby i stale się rozwija, zasługuje na szacunek i swego rodzaju podziw. Jeśli twój partner lub obiekt zainteresowań ma obszar, który go niezwykle pasjonuje, postaraj się być jego częścią. Każdy chce, by najbliższa mu osoba wiedziała, co ją pasjonuje, a także doceniała starania w tym kierunku.

5. Nie zrażaj się 

Miłość nie jest prosta. Nieodwzajemnione uczucie to bardzo bolesne i dołujące doświadczenie. Nie pozwólmy jednak, by przekreśliło nasze szanse na znalezienie drugiej połówki w przyszłości. Ważne, by znać swoją wartość i zrozumieć, że błąd wcale nie musi leżeć po naszej stronie. Jeśli mężczyzna nie potrafi docenić tego, jaka jesteś i pokazuje, że nie do końca mu zależy, powinnaś zrezygnować z tej relacji, która z czasem może przerodzić się w bardzo toksyczną.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jak pokazać chłopakowi, że mi zależy
unsplash.com @joncas89

Nie obawiaj się przejmowania inicjatywy. Gdy zabierzesz swojego mężczyznę do ulubionej kawiarni lub zorganizujesz wspólny wypad za miasto, on z pewnością to doceni i dostrzeże, jak bardzo ci na nim zależy.

Jak pokazać chłopakowi, że mi na nim zależy
unsplash.com @christianw

Miłość to małe gesty. Napisz mu, że zanim tęsknisz, albo życzysz mu udanego dnia. 

jak pokazać chłopakowi że mi na nim zależy
unsplash.com @duck58cth

Pasja odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka. Zainteresuj się tym, co lubi robić i wspieraj go w tym.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dlaczego nie jestem gotowa na związek? 6 powodów, które krzyczą POCZEKAJ!
  2. Jak uzdrowić związek? 10 sposobów na to, by wasza miłość rozkwitła na nowo
  3. Jak poderwać starszego faceta? 10 sposobów na dojrzałego mężczyznę
  4. Jaki powinien być facet w związku? Sygnały, które powinnaś dostrzegać
  5. Gdzie szukać faceta? 15 niezawodnych miejsc w Warszawie

 

Poprzedni artykułIga Krefft szczerze o operacjach plastycznych. Co chciała sobie powiększyć gwiazda „M jak Miłość”?
Następny artykułMaciej Orłoś prowadził Teleexpress przez 25 lat. Czym dziś się zajmuje?
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.