Jak poprawić nastrój kota? Nasze Miauczki znane z wyrachowania i raczej ignorujące nasze ludzkie polecenia, też bywają humorzaste. Jeżeli twój kot nie grzeszy dobrym humorem, mamy dla ciebie kilka prostych tricków, które rozbudzą kocie zmysły i poprawią mruczkowi nastrój. 

Kot to zwierzak, który wymaga ruchu, o czym przekonujemy się za każdym razem, gdy słuchamy wypowiedzi specjalistów. Instynkt łowiecki drzemie w każdym z Mruczków, niezależnie od tego, czy aktualnie znajduje się w twoim małym mieszkaniu, czy wielkiej willi.  

Dlaczego kot jest smutny?  

Kot jest smutny z różnych powodów, a jego zachowanie jest często zależne od częstotliwości przyjmowanych posiłków, choć częściej – z bardziej prozaicznego powodu. Nuda w kocim przypadku to bardzo niebezpieczna rzecz, która może doprowadzić do spadku nie tylko humoru, ale również spowodować szkodą dla organizmu.

Dlatego potraktuj zabawę z nim jako swoistego rodzaju rutynową kontrolę zdrowia- to właśnie dawka aktywności stanowi imitację polowania! Specjaliści w tym zakresie są zgodni – kot jako łowca musi się ruszać, a ty jako jego pełnoprawny opiekun powinnaś nad tym faktem sprawować kontrolę.

Czy zabawa z kotem poprawia mu nastrój? 

Tak, zabawa z kotem poprawia jego nastrój, ale również tobie pomoże w odnalezieniu wewnętrznego dziecka! Co z pewnością go poderwie na cztery łapki? Możesz być pewna, że zwykły sznurek, czy gumka recepturka zalegające w twojej kuchennej szafce będą świetną zdobyczą dla Mruczka. Sprawdza się zwłaszcza w przypadku, gdy nie masz możliwości wypuszczenia go na świeże powietrze, a jedyną namiastką tego pozostaje balkon. 

Akcesoria dla kota

Również tam możesz umiejscowić wygodne legowisko, czy drapak, na którym chętnie będzie podpatrywać okoliczne ptaki- stanowisko na wysokości to kolejny ważny punkt na naszej mapie poprawy humory zwierzaka. Zauważ, że twój futrzak uwielbia wspinać się na toaletkę czy szufladę sięgających twoich pach- stwórz mu własny wygodny i piętrowy kącik.

Wszystko, co szeleści lub wydaje z siebie odgłosy, mogące imitować mysz w polnym gąszczu to ulubione motywy Mruczka. Dlatego odpowiadając sobie na pytanie, jak poprawić nastrój kota, przypomnij sobie o zapomnianych skrawkach papieru czy gazet- z pewnością masz w domu stosowną ilość makulatury, potrzebnej do aktywizacji futrzanego pupila! 

Podsumowanie  

Teraz już wiesz, jak poprawić nastrój kota i sprawić, aby codziennie zażył dawki koniecznego ruchu. Możesz mu umożliwić potrzebną aktywność mieszkając w małym M3– zamieniając poszczególne pokoje w sale zabaw. Pamiętaj również o akcesoriach, które z pewnością wydobędą instynkt łowiecki z twojego nieco smutnego przyjaciela- w tym przypadku wysoki drapak ustawiony w kącie balkonu powinien świetnie spełnić swoją rolę! 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mężczyzna straszył bezdomnego kota. Szybko dostał nauczkę  
  2. Czy koty wyczuwają raka? Oto jak się wtedy zachowują  
  3. Kocia mama dopiero co urodziła. Wtedy zjawiły się 3 samotne kaczątka

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jak poprawić nastrój kota
Fot.: cocoparisienne/ pixabay.com 

Jak poprawić nastrój kota, który znany jest ze swojego specyficznego humoru? 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułPrzepowiednia ojca Pio o Janie Pawle II. Spotkał się z nim i wyznał prawdę
Następny artykułMagdalena Lamparska z partnerem! To ceniony podróżnik i niewiarygodny przystojniak!
Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.