Lelum.pl

Fot.: stocksnap, pixabay.com

Jak powiedzieć kocham? 10 sposobów na wyznanie miłości

12 Listopada 2019

Autor tekstu:

Monika Jeleniak

Jak powiedzieć kocham? Według znanej piosenki Piotra Szczepanika, łatwo jest wypowiedzieć te proste słowa, która niosą za sobą tak ogromny ciężar emocjonalny. Również literatura, sztuka, kultura czy nasze codzienne życie są świadkami niezwykłych spotkań dwóch przeznaczonych sobie ludzi, którzy potrafią z nonszalancją wyznać o swoich uczuciach. Czy aby na pewno łatwo jest wyznać komuś miłość? W niniejszym artykule przedstawiłyśmy 10 różnych sposobów, by wyznać komuś miłość.

Jak powiedzieć kocham? Według znanej piosenki Piotra Szczepanika, łatwo jest wypowiedzieć te proste słowa, która niosą za sobą tak ogromny ciężar emocjonalny. Również literatura, sztuka, kultura czy nasze codzienne życie są świadkami niezwykłych spotkań dwóch przeznaczonych sobie ludzi, którzy potrafią z nonszalancją wyznać o swoich uczuciach. Czy aby na pewno łatwo jest wyznać komuś miłość? W niniejszym artykule przedstawiłyśmy 10 różnych sposobów, by wyznać komuś miłość.

Czy umiejętność dobrania słów jest równoznaczna z naszym uczuciem, które w nas drzemie? To zależy od okoliczności. Miłość to jeden z najtrudniejszych tematów podejmowanych w książkach, filmach, czy piosenkach. Wszyscy doskonale pamiętamy scenę z produkcji To właśnie miłość, w której jeden z bohaterów wyznaje miłość ukochanej za pomocą zapisanych na kartce słów: Dla mnie jesteś idealna. Choć nie nazwał uczucia po imieniu, w domyśle wiemy, że to właśnie ją miał na myśli. Zobaczmy, jakie są inne sposoby wyznawania tego wspaniałego uczucia!

1.Zdanie Kocham cię jako najpopularniejsza metoda wyznawania miłości

Odpowiadając na pytanie, jak powiedzieć kocham, to najlepszym rozwiązaniem jest posiłkowaniem się tym, co oczywiste. W naszym przypadku to sprowadzenie mocnego uczucia do tych dwóch prostych, a zarazem bardzo znaczących słów. Choć jest wiele kultowych scen miłosnych, które rozegrały się bez użycia tego zdania, zawsze przyłapujemy się na oczekiwaniu od bohaterów wyznania miłosnego w słownej postaci. Tak działa nasza psychologia, a my najchętniej odwołujemy się do tego, co sprawdzone i skuteczne. Dlatego też wyrażenie „kocham cię” musiało się znaleźć w czołówce naszego małego subiektywnego poradnika!

Sama etymologia tej frazy podpowiada nam wiele ciekawych propozycji. Podobno słowo to wywodzi się do innego czasownika- dotykać, a my w zupełności jesteśmy w stanie zrozumieć dlaczego. Kochając kogoś i darząc mocniejszym uczuciem czułe słowa i gesty są na porządku dziennym!

2. Troska i serdeczność wyrażają więcej niż słowa

Jak powiedzieć kocham, bez użycia oklepanych zwrotów? Sposobów jest mnóstwo, a naszym ulubionym jest wyrażanie swoich uczuć i odczuć wobec drugiej osoby za pomocą zachowania. Chcesz rozkochać w sobie kolegę lub urozmaicić swój nieco nudny, długotrwały związek? Wykaż się większym zainteresowaniem wobec drugiej osoby! Nic tak bardzo nie działa na pobudzenie uśpionych

Szczególnie polecane rozwiązanie dla osób nieśmiałych, mających problem z wymawianiem słów ciężkiego kalibru.

3. Załóż t-shirt z wyznaniem

Dla tych, którzy zdecydowanie optują za metodami nieopierającymi się na słowie mówionym, polecamy wykorzystać zdolności manualne. Własnoręcznie udekorowana koszulka z napisem Kocham cię, jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku pytania, jak powiedzieć kocham? Dodatkowo zapunktujesz u osoby, do której kierowane jest całe przedsięwzięcie – to z pewnością oryginalny i ciekawy sposób na wyrażenie uczuć. Świetnym pomysłem jest wypisanie na białym materiale słów w czerwonym kolorze, żeby podkreślić wyznanie.

Ważne! Przed założeniem koszulki, koniecznie upewnij się, że twoja potencjalna druga połówka na pewno zobaczy cię tego dnia. Nie wybieraj dni, kiedy nie ma jej w pracy- jak powiedzieć kocham bez uwagi ulubionej osoby?

4. Napisz list o miłosnej tematyce

Nie musi być to długa epopeja na temat twojego uczucia ani 12 ksiąg podzielonych na różne fazy twojego zachowania. Wierzymy jednak w twoje zdolności epistolograficzne, które powinnaś jak najbardziej wykorzystać w przypadku zakochania się! Jest to pomysł o tyle ciekawy, bo możesz dać upust swoim uczuciom w bardzo spersonalizowany sposób.

Żyjemy w dobie wciąż postępującej globalizacji, a Internet zawładnął naszym życiem do tego stopnia, że komunikację sprowadzamy do najprostszych rozmów. Osoba, której chcesz wyznać miłość z pewnością dostrzeże czas poświęcony na wykonanie i napisanie listu. Kup ciekawą papeterię w kwiatowy wzór, ponieważ zieleń zwiastuje radość i pomyślność. Teraz już wiesz, jak powiedzieć kocham cię w sposób literacki!

5. Wyznanie w innym języku

Metoda językowa może być bardzo skuteczna przy okazji spotykania się z osobą o nieco odmiennych ukształtowaniach kulturowych, ale również może wyzwolić nasze pokłady kreatywności! Jak może wyglądać taka sytuacja? Wyobraź sobie taniec we dwójkę, czy intymną sytuację, w której chwila rozciąga się w nieskończoność. Szepnięcie do ucha zainteresowanej osobie

6. Piosenka w radiu z dedykacją dla ukochanego

Jak powiedzieć kocham, jeżeli nie jesteś znaną i cenioną wokalistką, ale mimo wszystko chciałabyś spróbować swoich sił za pomocą szeroko rozumianej piosenki? Nic prostszego- właśnie dla takich osób jak ty wymyślono audycje radiowe, do których napływają wyznania miłosne zewsząd. Jedną z naszych ulubionych metod na zwrócenie na siebie uwagi jest dedykowana piosenka dla ukochanej osoby. Tym oto sposobem wejdziesz w nowy etap związku śpiewającym krokiem!

Zdanie jak powiedzieć kocham jeszcze nigdy nie było takie łatwe do wyśpiewania! Szczególnie gdy nie użytkujemy własnego głosu do miłosnych celów, a jedynie posiłkujemy się najpiękniejszymi piosenkami miłosnymi w dziejach ludzkości. Nasze podpowiedzi? I will always love you Whitney Houston, Endless Love Diana Ross & Lionel Richie, Best of My Love The Emotions, czy romantyczne utwory takich gwiazd, jak Beyonce czy Mariah Carey.

7.Kolacja przy świecach lub bez

W klasycznym wydaniu oznacza to zatelefonowanie do najbliższej ekskluzywnej restauracji, w celu zarezerwowania najlepszego stolika dla dwojga. W praktyce jednak polecamy skorzystać z własnej wyobraźni, która powinna nam podsunąć stosowane pomysły na ten szczególny wieczór . Wiele filmów też znalazło ciekawą interpretację na ten temat: ile razy mogłaś podziwiać na srebrnym ekranie pikniki na dachach wieżowców, czy randki w parkach?

Jak powiedzieć kocham za pomocą nieszablonowego wyjścia na miasto wiedzą doskonale bohaterowie filmu Wysokoprocentowy napój spożywają w pobliskim parku i dowodzą, że wcale nie trzeba pokaźnych środków finansowych, by świetnie się bawić!

8. Zamów wyjątkowy prezent

Wyznanie miłości przez sprezentowaniu ulubionej osobie ciekawego upominku też jak najbardziej mieści się w odpowiedzi na temat jak powiedzieć kocham. Tylko w tym przypadku bardziej zwracamy uwagę na upodobania drugiego człowieka, aniżeli słowa. Zamówienie trafnego gadżetu będzie również sprawdzianem dla nas samych i wiedzy na temat osoby, do której chcemy dotrzeć na płaszczyźnie miłosnej. Jeżeli gustuje w kotkach, koniecznie zastanów się nad pokrowcem do laptopa z podobizną tych sympatycznych zwierzaków. Kocha komiksy? Spraw jej kolorową kosmetyczkę z graficznymi postaciami.

Wymowność takiego podarunku tkwi w fakcie, że musiałaś poznać preferencje danej osoby od podstaw. Teraz już wiesz, jak powiedzieć kocham za pomocą drobnych gestów.

9. Nagraj krótki film

Filmy od zawsze tworzą alternatywną rzeczywistość, do której chętnie się odwołujemy. Kamera daje nam nieograniczone możliwości na temat naszych różnych wyobrażeń, a tym samym możemy stworzyć własną filmową adaptację własnych przemyśleń. Jeżeli masz na oku osobę, której mogłoby się spodobać uwiecznione na ekranie koncepcja waszej wspólnej przyszłości, to koniecznie pomyśl nad nagraniem takiej produkcji.

Jak powiedzieć kocham wersją reżysera? Wcale nie musisz zatrudniać pierwszoligowych aktorów czy wypożyczać sprzętu za bajońskie kwoty. Wystarczy, że posklejasz ze sobą wasze zdjęcia, pokombinujesz w Photoshopie czy Canvie, a autorska interpretacja na pewno spodoba się twojemu wybrankowi/ wybrance. Cechujesz się osobowością dowcipnisia, a twój humor jest doceniany przez osoby trzecie? Zastanów się nad wykorzystaniem popularnych motywów z filmów o miłości do swojej amatorskiej produkcji. Titanic i scena przy barierce muszą zasilić twój film!

10. Upiecz ciasto

Przez żołądek do serca- jak mawia powszechnie stosowane przysłowie, a wielu z nas postanowiło tę mądrość ludową przekuć na własne doświadczenie. Z pewnością z walorów dobrego ciastka zdawała sobie sprawę Maria Walewska, która mówiła „kocham” Napoleonowi w kulinarny sposób. Po wykwintnej kolacji warto zatem podać (na uzupełnienie romantyczności ) słodki wypiek, najlepiej wykonany własnoręcznie.

Pamiętacie film

Podsumowanie

Choć jest oczywiście wiele sposób na wyznanie miłości, wciąż wiele osób zadaje sobie pytanie, jak powiedzieć kocham, żeby nasze słowa zabrzmiały autentycznie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że trudno tak po prostu zdobyć się na odwagę i wypowiedzieć w jednym zdaniu te dwa słowa, które zmieniły bieg ludzkości. Dlatego nasze propozycje kierujemy również i do tych osób, którym trudność sprawiają bezpośrednie słowne wyznania miłosne.

Wiele z tych sposobów oscyluje wokół naszego własnego wyobrażania na temat idealnej randki, najlepszego prezentu dla drugiego człowieka, czy idealnego wypieku. Czasami możemy się również posiłkować ciekawymi metodami w stylu zaczerpnięcia zdania z języka obcego, czy wyznania uczuć za pomocą piosenki. Najważniejsza przy tym jest jednak nie tylko oryginalność tych wszystkich pomysłów, ale przede wszystkim twoje zaangażowanie w ich wykonanie!

Jak powiedzieć kocham na wiele sposobów? Zobacz galerię:

jak powiedzieć kocham

Jak powiedzieć kocham, kiedy wokół nas jest tyle nieprawdziwych uczuć? Oryginalne rozwiązania to podstawa!

jak powiedzieć kocham

Miłość jest wszystkim, a my dążymy do perfekcyjnej relacji za pomocą poznawania się nawzajem.

jak powiedzieć kocham

Jak powiedzieć kocham, kiedy chcemy być oryginalnie w swoim postępowaniu? Naprzeciw wychodzą nam języki obce!

jak powiedzieć kocham

Kucharze doskonale orientują się w temacie, jak powiedzieć kocham z pomocą oryginalnie przygotowanych dań i posiłków!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najmodniejsze kolory 2019. Zobacz, co warto nosić w tym roku
  2. Znaki zodiaku, które powinny w 2019 sprawić sobie ZWIERZAKA. Jakiego?

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

Pracował w policji. Powiedział o poszukiwaniach zaginionego małżeństwa, mało kto wiedział, że tak to wygląda
Czytaj więcej >

Nowości

Nie żyje Jacky Oh, miała tylko 32 lata, osierociła trójkę dzieci. Przed śmiercią udała się w jedno miejsce
Czytaj więcej >

Nowości

Kajetan P. nie miał skrupułów, dopuścił się najgorszego. Wreszcie usłyszał wyrok
Czytaj więcej >

Nowości

Ostatni partner Ewy Demarczyk zobaczył jej grób i wpadł we wściekłość. Skandaliczne, co się tam pojawiło
Czytaj więcej >

Nowości

Wyszło na jaw, co właśnie dzieje się z Justyną Kowalczyk. Po śmierci męża zobaczyliśmy ją z synkiem
Czytaj więcej >

Nowości

Zaginione małżeństwo chciało pozbyć się dzieci? Porażające doniesienia o ich intencjach
Czytaj więcej >
Monika Jeleniak

Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Nowości

Nowości

Wiktoria Wihan

Justyna Kowalczyk pokazała nieznane dotąd zdjęcie z prywatnego archiwum. Patrzymy i nie możemy uwierzyć, że Kacpra już nie ma
Czytaj więcej >
Nowości

Wiktoria Wihan

Niebywałe, na co zdecydował się ojciec Kamilka z Częstochowy. O jego decyzji mówi już cała Polska
Czytaj więcej >
Nowości

Sara Karmańska

Watykan o stanie zdrowia papieża Franciszka. Niezbędna była operacja, odwołano audiencje
Czytaj więcej >
Nowości

Sara Karmańska

Tragiczna śmierć pary, znaleziono ich w mieszkaniu. Cała Polska w szoku po mrożących doniesieniach
Czytaj więcej >
Nowości

Wiktoria Wihan

Reporterzy "Uwagi!" dotarli do sąsiadów zaginionego małżeństwa. Ujawnili o ich związku przykre informacje
Czytaj więcej >
Nowości

Wiktoria Wihan

Nie mieści się w głowie, co na pasku pokazała TVP Info podczas marszu. Granica została przekroczona?
Czytaj więcej >
Nowości

Wiktoria Wihan

Justyna Kowalczyk pokazała nieznane dotąd zdjęcie z prywatnego archiwum. Patrzymy i nie możemy uwierzyć, że Kacpra już nie ma
Czytaj więcej >
Nowości

Wiktoria Wihan

Niebywałe, na co zdecydował się ojciec Kamilka z Częstochowy. O jego decyzji mówi już cała Polska
Czytaj więcej >
Nowości

Sara Karmańska

Watykan o stanie zdrowia papieża Franciszka. Niezbędna była operacja, odwołano audiencje
Czytaj więcej >
Nowości

Sara Karmańska

Tragiczna śmierć pary, znaleziono ich w mieszkaniu. Cała Polska w szoku po mrożących doniesieniach
Czytaj więcej >
Nowości

Wiktoria Wihan

Reporterzy "Uwagi!" dotarli do sąsiadów zaginionego małżeństwa. Ujawnili o ich związku przykre informacje
Czytaj więcej >
Nowości

Wiktoria Wihan

Nie mieści się w głowie, co na pasku pokazała TVP Info podczas marszu. Granica została przekroczona?
Czytaj więcej >