Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów? Ten uciążliwy problem może przydarzyć się każdemu, nawet jeżeli dba o higienę i nie zmaga się z problemem nadpotliwości stóp. Wystarczy wysoka temperatura, obuwie z syntetycznego, nieoddychającego materiału. Na szczęście są sposoby na to, by poradzić sobie z przykrym zapachem z obuwia. W tym artykule pokażemy ci aż 5! 

Brzydki zapach z butów to powszechny i częsty problem, zwłaszcza gdy temperatura za oknem staje się coraz wyższa. Choć przykra woń wcale nie jest taka łatwa do usunięcia, jak mogłoby się wydawać, domowe sposoby lub niedrogie preparaty powinny poradzić sobie z nią szybko i skutecznie. Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów? 

1. Torebki z herbatą 

Cały trik polega na pozostawieniu na noc w butach paru torebek herbaty ekspresowej. Rodzaj herbaty nie ma tu większego znaczenia. Torebki powinny ”wyciągnąć” z wnętrza butów nieprzyjemną woń. 

2. Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów?Dezodorant do butów 

Co zrobić, kiedy przykry zapach z obuwia jest bardzo intensywny, naturalny sposób z umieszczeniem we wnętrzu butów torebek herbaty, może nie poradzić sobie z problemem. Na pomoc przyjdą ci dezodoranty do obuwia. Na rynku jest ich całkiem sporo, szukaj ich w aptekach lub drogeriach. Preparaty te zwykle szybko neutralizują nieprzyjemną woń, a także zapobiegają jej powstawaniu, często nawet przez wiele godzin. Zwykle kosztują one ok. kilkunastu złotych. 

3. Pranie w pralce 

Jak pozbyć się przykrego zapachu z butów i porządnie je odświeżyć? Czasami problem jest tak zaawansowany, że trzeba sięgnąć po środki ostateczne, jak pranie w pralce. Tyczy się to jednak tylko niektórych rodzajów obuwia, ponieważ większość butów może nie przetrwać prania mechanicznego. 

Pranie powinny znieść (zawsze istnieje ryzyko, że obuwie zostanie zniszczone i należy mieć to na uwadze) przede wszystkim trampki, tenisówki i niektóry buty sportowe. Buty skórzane i mocno klejone nie wchodzą w grę. 

Jeśli zdecydujesz się na wypranie obuwia w pralce, wybierz delikatny program z niską temperaturą i niewielką ilością obrotów. Nie używaj preparatów zmiękczających i nie przesadzaj z ilością proszku do prania. Wyjmij sznurówki, ewentualnie wypierz je osobno. Buty pierz w worku do prania. Możesz też wyprać je np. ze starym, niepotrzebnym kocykiem lub prześcieradłem, żeby nie obijały się zbytnio o bęben podczas prania. 

4. Żwirek dla kota

Jeśli masz kota, to dobrze wiesz, że dobrej jakości żwirek jest w stanie pochłonąć nawet najbardziej nieprzyjemne zapachy. Dlaczego więc nie użyć go do pozbycia się przykrej woni z butów? Nasyp do wnętrza obuwia trochę żwirku i pozostaw na noc. 

5. Proszek do pieczenia 

Jakie są sposoby na przykry zapach z butów? Innym, tanim, prostym i szybkim trikiem na usunięcie brzydkiego zapachu z butów, jest nasypanie do nich proszku do pieczenia. Pozostaw obuwie z proszkiem na kilkanaście godzin, po czym wysyp go z butów. Przykra woń powinna się ulotnić. 

Zobacz zdjęcia: 

jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów
Instagram.com @sfmomsblog

Zanim posadzisz w butach kwiatki, spróbuj je odratować!

jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów
Instagram.com @s.barbier.gm

Jeśli  domowe sposoby nie pomagają, niektóre buty, jak np. trampki, możesz wyprać w pralce. 

jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów
Instagram.com @desire.inlove

Buty można odświeżyć, wsypując do nich proszek do pieczenia i pozostawić tak na kilkanaście godzin.

jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów
Instagram.com @hssymarje

Herbata świetnie sprawdzi się jako pochłaniacz brzydkich zapachów. 

jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów
Instagram.com @lovelyshoeskorea

Jakie są wasze sposoby na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z butów?

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Imię dla dziecka. Ulubione imiona Polaków w 2018 roku 
  2. Soda oczyszczona na włosy. Jak ją stosować i w czym pomaga? 
  3. Co użyć zamiast papieru do pieczenia? Szybki i łatwy sposób

 

 

Poprzedni artykułNagrał, co jego kot robi w nocy. Był zaskoczony zachowaniem swojego pupila
Następny artykułMąż umierał przy boku ukochanej żony. Ich córka stała się ostatnim świadkiem niewiarygodnego