Nadmierne opalanie to błąd, bo prowadzi do uszkodzeń skóry, które trudno jest naprawić. Espozycja na słońce jest wskazana. Wprawdzie również niekorzystnie wpływa na skórę, ale szkody powstające w jej wyniku można szybko zneutralizować.

Opalanie się przyspiesza proces starzenia się skóry. Pod wpływem promieniowania UVA
uszkodzone zostają włókna kolagenowe, a tym samym nasza skóra traci stabilizację. W bardzo szybkim tempie staje się wysuszona i wiotka. Pod wpływem promieniowania UVB zyskujemy wprawdzie piękną opaleniznę dzięki stymulacji melaniny, ale degradacji ulega DNA komórek, a to sprzyja powstawaniu nowotworów.

Mimo strat, jakie ponosimy w wyniku opalania, nie możemy zupełnie unikać ekspozycji na słońce. Jest nam ono potrzebne choćby do syntezy witaminy D. W tym celu nie musimy opalać się godzinami. Wystarczy 15 minut na słońcu między godziną 10 a 15 od kwietnia do września przy ekspozycji około 20% ciała. Dla wielu z nas te 15 minut to za mało. Bo lubimy słońce, lubimy się w nim wygrzewać. Pamiętajmy jednak, największą naszą ochroną jest zdrowy rozsądek. Jeśli chcemy być na słońcu nieco dłużej, koniecznie smarujmy się kremami z wysokimi filtrami. Po godzinie jednak i tak lepiej schować się w cień, a po każdej słonecznej kąpieli sięgnąć po kosmetyki, które
zminimalizują szkody powstałe w wyniku promieniowania UVA oraz UVB.

Regeneracja i nawilżanie
Nawet jeżeli opalaliśmy się pół godziny i daleko nam do słonecznych poparzeń, nie lekceważmy działania słońca. Opaleniznę widać od razu po opalaniu i to gołym okiem, szkody wyrządzone przez promieniowanie zobaczymy dużo później. Gdy mając lat 40, będziemy wyglądać na 45.
Dlatego, po każdej kąpieli słonecznej, nawet tej trzydziestominutowej, wklepujmy w twarz i ciało nawilżająco-kojące preparaty, które zahamują utratę wody z naskórka i wzmocnią jego stabilność.
Znanym składnikiem wspomagającym skórę po opalaniu jest aloes. To bomba pełna witamin, aminokwasów i enzymów odpowiedzialnych za regenerację podrażnionej skóry. Zawiera lupeol, silny antyoksydant, który przeciwwdziała procesom starzenia się, a także silnie nawilżające glikozydy i acemannan. Gwaratnowane wytchnienie przyniesie skórze YASUMI Aloe Vera Gel. To łagodząco-nawilżający żel z aloesu do każdego rodzaju cery, nawet wrażliwej. Zatrzymuje wodę w naskórku, regeneruje, odbudowuje, koi, działa przeciwzapalnie i wzmacnia barierę ochronną skóry. Zwiększa syntezę kolagenu i elastyny, zatrzymuje procesy degradacji po opalaniu. Można go
stosować nawet kilka razy dziennie, aż ugasimy pragnienie skóry. Cena 49 zł/100 ml.

Innym świetnym preparatem naprawczym będzie YASUMI Calm&Protect Cream do pielęgnacji twarzy i ciała z SPF30. Zawiera aloes i allantoinę oraz witaminę E i olej jojoba. Efektywnie nawilża, koi podrażnienia, działa przeciwzapalnie, a wysoki filtr dodatkowo chroni przed słońcem. Krem jest polecany po intensywnych kąpielach słonecznych, ale też po depilacji, laseroterapii, mikrodermabrazji, zabiegach z kwasami. Cena 49 zł/100 ml.

fot. materiały prasowe

YASUMI Calm&Protect Cream
codzienny krem do twarzy i ciała, SPF 30

Dwufunkcyjny krem – ochronny i łagodzący. Łączy funkcję kremu przeciwsłonecznego oraz kremu łagodzącego. Dzięki zawartości SPF 30 chroni przed promieniowaniem UV oraz
minimalizuje ryzyko fotostarzenia i powstawania przebarwień posłonecznych.. Zawartość aloesu, allantoiny, witaminy E, oleju jojoba sprawia, że może być również stosowany po opalaniu jako produkt łagodząco – nawilżający. Polecany przez kosmetologów do codziennej pielęgnacji skóry twarzy i ciała, zwłaszcza przed i po opalaniu się, a także jako ochrona i łagodzenie po profesjonalnych zabiegach kosmetycznych: depilacji, laseroterapii, mikrodermabrazji, kwasach.
Cena 49 zł/100 ml

Dostępny na https://sklep.yasumi.pl/

fot. materiały prasowe

YASUMI Aloe Vera Gel
łagodząco-nawilżający żel aloesowy do twarzy i ciała

Regeneruje, koi podrażnienia, przyspiesza gojenie ran. Zatrzymuje w skórze duże ilości wody, dlatego efektywnie nawilża. Ma właściwości przeciwzapalne i naprawcze. Łagodzi skórę uszkodzoną nadmierną ekspozycją na promieniowanie UVA oraz UVB. Zawiera 97% aloesu, który jest bogaty w witaminy, aminokwasy i enzymy odpowiedzialne za regenerację podrażnionej skóry. Aloes jest także nośnikiem lupeolu, silnego antyoksydantu, który przeciwwdziała procesom starzenia się, oraz silnie nawilżających glikozydów i acemannanu. Polecany do każdego rodzaju cery. Można go stosować nawet kilka razy dziennie, zależnie odpotrzeb. Rekomendowany przez kosmetologów Yasumi jako środek łagodzący po nadmiernym opalaniu, a także po profesjonalnych zabiegach depilacji woskiem, pastą cukrową, laserem oraz po peelingach chemicznych. Można stosować na skórę po ukąszeniu owadów.

Cena 49 zł/100 ml
Dostępny na https://sklep.yasumi.pl/

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.