Jak się ubierać do biura? O tym, co powinno się zakładać na siarczysty mróz lub na upalne lato powstało wiele legend miejskich. Wszystko zależy od miejsca pracy i jego charakteru! A twój, na jaki styl wskazuje? Dowiedź się razem z nami, jakie ubranie będzie odpowiednie na upale dni w biurze!

Jak się ubierać do biura? Pomieszczenia klimatyzowane mają zarówno zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników, ale prawdą jest, że coraz więcej biur zwraca się ku takim metodom. Dlatego z nami odpowiesz sobie na pytanie, dotyczące poszczególnych dress-codów na dwie przeciwstawne sobie pory roku.

Jak się ubierać do biura?

Do biura ubieramy się zgodnie z tym, co nakazuje regulamin pracy. Jeżeli w twojej firmie nie utworzyli takiego pisanego kodeksu, nic straconego. Wystarczy sobie w takim przypadku wyobrazić siebie w fotelu prezesa i na tej podstawie wykluczyć możliwe opcje ubioru współpracowników. Na pewno chciałabyś, aby poszczególne stylizacje twoich podwładnych w jakiś sposób korespondowały z wizerunkiem firmy. Teraz już wiesz, dlaczego szef czasami patrzy na zbyt odważne stylizacje krzywym okiem?

Pozostając na płaszczyźnie klasyki, sięgajmy po chwyty jak najbardziej dozwolone w świecie analityków biznesowych, account managerów czy senior brand managerów. Do takich możemy zaliczyć: różnego rodzaju koszule (korporacje już dawno wyszły poza schemat tzw. niebieskich kołnierzyków), spódnice do kolana, proste spodnie czy marynarki w bezpiecznych kolorach. Jeżeli w twojej firmie jednak i spódnica nie ma zbyt wielkiego poszanowania wśród zarządzających, pora zastanowić się nad szybką zmianą pracy w jakimś start- upie, gdzie znajdziesz świeże spojrzenie na modę korporacyjną.

Jak się ubierać do biura latem?

Do nasłonecznionego ciepłymi promieniami budynku najlepiej ubrać się zgodnie z tym, co oferuje nam lokalna pogoda. Niestety w naszym przypadku nie będzie oznaczać to kostiumu kąpielowego o fantazyjnych wycięciach z boku, ale mamy na to sposób. Polecamy wam przede wszystkim ubrania z lekkich materiałów, które będą potem mogły przedłużyć swój żywot w związku ze zbliżającymi się wielkimi krokami urlopem!

Zapoznaj się z batystem, lnem, jedwabiem, a nawet delikatną wełną. Zaskoczona? Cienko tkana jest idealną tkaniną na cieplejsze dni, bowiem nie tylko oddycha, ale także jest bardzo przewiewna! Teraz wiesz, jak się ubierać do biura latem z poszanowaniem dla materiałów zimowych!

Kolejnym ważnym elementem letnich stylizacji są dobrze dobrane buty. Teoretycznie mogą to być dobrze znane ci już z wiosny balerinki, czy lakierowane mokasyny. Patrząc od strony praktycznej, doradzamy jednak zastanowienie się nad kupnem butów tzw. mules. Pantofle bez pięt stworzą niepowtarzalną stylizację z sukienkami w geometryczne wzory. W takim stroju będziesz idealną odpowiedzią na pytanie, jak się ubierać do biura latem!

Jak się ubierać do biura zimą?

Do biura otulonego białym śnieżnym płaszczykiem ubieramy się zgodnie z temperaturą. Jak co roku zima nie tylko zaskakuje kierowców, ale również pracowników biurowych. W przypadku ujemnej temperatury musimy znaleźć złoty środek między ubiorem funkcjonalnym, ciepłym, ale kobiecym. Z nami dowiesz się, jak nie wyglądać źle w wielkiej kurtce puchowej!

Zaczynamy od zimowej bazy- czyli wyżej już wymienionej kurtki. Sklepy wychodzą nam zatrważająco szybko z podpowiedziami, ponieważ modele kubraczków są już dostępne w galeriach handlowych od wczesnego października. Gorszy jest fakt, że jest ich zbyt wiele, żeby zdecydować się na jedną. Dlatego proponujemy następujące rozwiązanie: zakupić klasyczny ciepły płaszcz w odcieniu karmelowym, a na jeszcze chłodniejsze dni posiłkować się kurtką o sportowym zacięciu wypełnioną pierzem.

Pod spód wkładamy golf o ciekawym splocie, który może stanowić element zaskoczenia klasycznego ubioru. Spodnie? Postaw na wełnę! Szerokie o zabarwieniu kawy z mlekiem będą świetną alternatywną dla monotonnych czarnych, które do tej pory wybierałaś. Z jednej strony warto przypodobać się Pani Marzenie z działu finansowego, z drugiej: zawsze można przemycić ciekawy krój czy kolor w codziennej biurowej stylizacji. W ten sposób tworząc własny firmowy dress code!

Jak się ubierać do biura?- ZOBACZ ZDJĘCIA:

jak się ubierać do biura
reserved.com

Przyszła zima, a ty nie chcesz zdecydować się ani na kurtkę puchową, ani na płaszcz? Wypośrodkuj pomysł i postaw na sztuczne futro!

jak się ubierać do biura
reserved.com

Biurowy dress code umożliwia nam poruszanie się po różnych płaszczyznach mody. Fantazyjny krój spodni i jego niecodzienny koloryt przełamują fakt, że są one jednym z podstaw naszych szaf!

jak się ubierać do biura
reserved.com

Wyobraź sobie taką sytuację: 30 stopni w słońcu, a ty się wybierasz właśnie na spotkanie z szefem? Na tę okazję proponujemy sukienkę z niebanalnym wzorem!

jak się ubierać do biura
reserved.com

T- shirt do biurowych zadań specjalnych. Tym razem zajmujemy się działem modowym! A ty będziesz świetnie wyglądać w lamparcich cętkach.

jak się ubierać do biura
reserved.com

W biurze też można zadać szyku! Klapki bez pięty na pewno poświadczają znajomość trendów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak się ubierać mając krótkie włosy? Praktyczne porady
  2. Jak się ubierać w rozmiarze 40? Najgorętsze trendy sezonu
  3. Jak się ubierać w rozmiarze 46? NIEZAWODNE zestawy

Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.