Jak się ubrać do biegania w chłodne dni? Uprawianie sportu ma bardzo wiele zalet. Trzymamy nasze ciało w formie i zapewniamy sobie ciągły ruch. Bieganie jest szczególnie fantastyczne, bo możemy praktykować je cały rok. Na co postawić w chłodnie dni? Dowiedźmy się.

Jak się ubrać do biegania na chłodne dni? Za oknem już jesienna aura, która zmusza nas do tego, żeby dobrze przemyśleć strój do biegania. Jakie buty powinnyśmy wybrać na mrozy i wilgoć? Jak ubrać się do joggingu i czuć się komfortowo? Na wszystkie te pytania odpowiemy wam w artykule.

Jak się ubrać do biegania w chłodne dni?

Strój do biegania w chłodne dni powinien być dobrze przemyślany. Nie możemy ubrać się zbyt grubo ani zbyt lekko. Nasze zdrowie jest najważniejsze, a to, jaką decyzję podejmiemy jeszcze w domu – może przeważyć o tym, czy będziemy cieszyć się dobrym zdrowiem.

Według specjalistów całe ciepło z naszego ciała ucieka przez głowę i stopy. To właśnie buty i porządne okrycie głowy jest najważniejsze. Obuwie do biegania powinno być solidnie wykonane, dostosowane do biegania w terenie i na chłodne dni – nieprzemakalne. Ważne jest to, żeby w sklepie sportowym zaznaczyć ekspedientowi, do czego dokładnie będą potrzebne nam buty i, że będziemy używać ich w terenie.

Wykwalifikowana osoba będzie wiedziała, co dokładnie ci poradzić na deszcz i śnieg. Buty do biegania zimną i jesienią powinny mieć specjalny nieprzemakalny materiał i dodatkowe ocieplenie.

Jak ubrać się do biegania?

Strój do biegania w chłodne dni również powinien spełniać szereg kryteriów. Jakie okrycie głowy do biegania? Aż 40 procent ciepła ucieka nam przez głowę, wszyscy bardzo dobrze znamy uczucie zimnych uszu i twarzy, jest ono w stanie skutecznie zepsuć nam plany. Do biegania powinniśmy kupić odpowiednią, sportową czapkę, dobrym rozwiązaniem będzie również wielofunkcyjna, ocieplana chusta, którą możemy wiązać na wiele sposobów. Obie te opcje w chłodne dni, sprawdzą się o wiele lepiej niż klasyczna czapka z daszkiem.

Jaki biustonosz wybrać do biegania? Kolejny punktem dla kobiety, jest dobór odpowiedniego biustonosza sportowego. Jest to podstawa, od której powinnyśmy zacząć kompletowanie naszego stroju sportowego. Odpowiedni biustonosz nie tylko pozwala naszemu ciału oddychać podczas wysiłku fizycznego, ale również dba o odpowiednie podtrzymania naszego biustu i komfort w wykonywaniu ćwiczeń. Jeżeli jesteś aktywna sportowo, powinnaś mieć takich staników minimum dwa. Sklepy oferują specjalne wersje zimowe, które są wykonane z grubszych, oddychających materiałów.

Jaki strój wybrać do biegania? Najlepiej zastosować zasadę 10 stopni: Jeżeli na dworze jest -5 stopni, my ubierzmy się tak jakby było +5 stopni. Podczas wysiłku fizycznego nasze ciało jest rozgrzane i spocone, dlatego nie możemy ubierać się zbyt ciepło. Najlepiej zainwestować w koszulki z takich materiałów jak Thermax czy Polartec. Trzymają one ciepło i dają naszej skórze oddychać. Kurtka sportowa powinna chronić nas przed wiatrem. Dobrze na zimie sprawdzą się te wykonane z materiału GoreTex i Windkiller. Nie zapomnij również o odpowiednich rękawiczkach.

Jak się ubrać do biegania w chłodne dni? ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak się ubrać do biegania w chłodne dni
aboutyou.pl

Odpowiedni biustonosz sportowy na zimę to kwestia podstawowa. Musisz dbać o swoje ciało i postawić na porządne dodatki.

Jak się ubrać do biegania w chłodne dni
Fot: Asics Gel-Oberon

Porządne buty do biegania zimną. Nie warto na nich oszczędzać.

Jak się ubrać do biegania w chłodne dni
nike.com

Kurtka powinna chronić nas przed wiatrem. Dobry rozwiązaniem będzie również puchowy bezrękawnik, który nie będzie krępował naszych ruchów podczas sportu.

Jak się ubrać do biegania w chłodne dni
decathlon.pl

Sportowa czapka to punkt obowiązkowy! Możesz również zwrócić uwagę na ocieplane chusty wielofunkcyjne.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak ubrać się na rozprawę sądową? Postaw na skromność
  2. Jak się ubrać do Barcelony w lutym? Modowe propozycje
  3. Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną do agencji reklamowej? Pokaż swoją kreatywność