Jak się ubrać do Dubaju? Wybierasz się do stolicy Emiratów Arabskich i nie masz pewności, co można, a czego nie można tam nosić? Specjalnie dla ciebie przygotowałyśmy przewodnik, który pomoże ci spakować odpowiednią garderobę na urlop w Dubaju.

Jak się ubrać do Dubaju, by czuć się bezpiecznie i jednocześnie cieszyć się wszystkim, co to intrygujące miasto ma do zaoferowania? W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co powinnaś wiedzieć na temat tego, jakie ubrania warto spakować do Dubaju.

Jak się ubrać do Dubaju? 

Dubaj może i jest najbardziej tolerancyjnym miastem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jednak wszystkie osoby które przyjeżdżają do tego miasta obowiązuje ścisły dress kod. Jak się ubrać do Dubaju, by nie narazić się miejscowym oraz policji? Przede wszystkim większość zakazów i nakazów dotyczących dotyczy kobiet. Nie powinno to dziwić, wszak Zjednoczone Emiraty Arabskie są krajem muzułmańskim.

Odwiedzając Dubaj kobiety powinny zastosować się do kilku zasad dotyczących ubioru, m.in.: wszystkie bluzki i podkoszulki powinny zasłaniać ramiona, a dekolt nie może być bardzo głęboki. Kategorycznie zakazane jest odsłanianie brzucha w miejscach publicznych. Co zaś tyczy się sukienek i spódnic – powinny zakrywać kolana, ale nie muszą być długie do ziemi (wszystkie sukienki i spódniczki powyżej kolano niestety muszą poczekać na wakacje na Teneryfie). 

Jakie ubrania mogą nosić kobiety w Dubaju?

Odwiedzając ociekający bogactwem i luksusem Dubaj kobieta może pozwolić sobie na więcej swobody niż kobiety w innych krajach muzułmańskich (np. Arabii Saudyjskiej). Jakie ubrania mogą nosić kobiety w Dubaju? Dobrą wiadomością dla Polek odwiedzających to miasto jest to, że kobiety w Dubaju mogą nosić spodnie! W krajach arabskich zazwyczaj zabrania się kobietom nosić spodni, które zarezerwowane są wyłącznie dla męskiej części społeczeństwa. Tolerancyjny Dubaj pozwala kobiecie nosić spodnie, byle nie były zbyt krótkie – świetnie sprawdzą się rybaczki lub cygaretki (spodnie muszą zasłaniać kolana).

Ponieważ w Dubaju obowiązuje kategoryczny zakaz odsłaniania kolan przez kobiety, jeśli spakowałaś krótką spódniczkę i nie masz innego, dłuższego fasonu, z pomocą mogą przyjść… legginsy. Będziesz wyglądać stylowo i nie narazisz się policji ani miejscowym. Co zakazane jest dla kobiet w Dubaju? W Dubaju zakazane jest również noszenie ubrań, przez które może prześwitywać bielizna – wszystkie podkoszulki lub spodnie i sukienki, które są na tyle transparentne, że pokazują wszystkim mieszkańcom Dubaju twoje figi lub biustonosz powinny zostać w Polsce. 

Jak się ubrać do Dubaju, będąc kobietą?

Będąc kobietą w tolerancyjnym Dubaju wciąż obowiązują cię pewne zasady dotyczące ubioru. Zapomnij o odsłanianiu ramion, brzucha i kolan. Nie musisz na szczęście nosić chusty na głowę, ale warto ją mieć schowaną w torebce na wypadek, gdybyś zdecydowała się odwiedzić meczet lub bardziej konserwatywną dzielnicę.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak się ubrać do Dubaju
Fot.asos.com

Dubaj jest najbardziej tolerancyjnym miastem Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Mimo to, obowiązuje ścisły dress code dla kobiet.

Jak się ubrać do Dubaju
Fot.asos.com

W Dubaju kobiety mogą z powodzeniem nosić sukienki i spódnice odsłaniające nogi, pamiętając jednocześnie, by nie odsłaniać kolan oraz ramion.

Jak się ubrać do Dubaju
Fot.asos.com

W Dubaju kobiety mają ten przywilej, że mogą nosić…spodnie. Ważne, by nie odsłaniać kolan ani brzucha.

Jak się ubrać do Dubaju
Fot.asos.com

Jakie spodnie sprawdzą się idealnie w Dubaju? Cygaretki oraz rybaczki, a także legginsy. 

 

Jak się ubrać do Dubaju
Fot.asos.com

Dużym ułatwieniem dla turystek jest to, że w Dubaju kobiety nie muszą nosić chust na głowie, chociaż warto mieć jedną schowaną w torebce (na wypadek wizyty w meczecie lub bardziej konserwatywnej dzielnicy miasta).

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak ubrać się do Arabii Saudyjskiej? Postaw na jasne barwy
  2. Jak się ubrać do Chin? Wycieczka do dalekiego kraju
  3. Jak ubrać się do Albanii? Najciekawsze propozycje

 

Poprzedni artykułMaciej: „Jestem bogaty i spotykam się z biedną dziewczyną. Za parę butów robi takie rzeczy, że sobie nie wyobrażacie”
Następny artykułProponował ludziom pieniądze na ulicy za ich pupili. Nagrywał wszystko ukrytą kamerą, ich reakcje powalają
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.