Jak się ubrać do ginekologa zimą? Zwłaszcza w zimie bardzo łatwo złapać nie tylko przeziębienie, ale również infekcję miejsc intymnych przez niewłaściwy strój. Zanim wybierzesz się zimą do ginekologa na wizytę kontrolną, bardzo ważne jest, by odpowiednio się ubrać.

Jak się ubrać do ginekologa zimą? Jeśli wciąż nie jesteście pewne jak odpowiednio się ubierać do ginekologa, by nie wyziębić miejsc intymnych w drodze na wizytę, przeczytaj nasz mini-poradnik.

Jak się ubrać do ginekologa zimą?

Jeśli kompletnie nie masz pojęcia jak się ubrać do ginekologa zimą, a wiesz, że następna wizyta wypadnie właśnie w jeden z zimowych miesięcy, nie martw się. Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych modowych wskazówek, które sprawią, że śnieg i mróz towarzyszący ci w podroży do ginekologa, nie będzie stanowił żadnego problemu.

Jedną z najważniejszych zasad tego, jak się ubrać do ginekologa zimą jest…ubieranie się na cebulkę. Czysta, najlepiej bawełniana bielizna (jest najzdrowsza dla naszego ciała) będzie idealnym wyborem. Na nią koniecznie nałóż ciepłe rajstopy (pamiętaj, tylko żeby nie były zbyt obcisłe). Jeśli lubisz wygodę, postaw na spódnicę – może być z grubszego materiału. Świetnie sprawdzi się również sukienka w typie maxi. Jeśli jesteś zwolenniczką spodni, możesz ubrać jeansy lub grubsze spodnie z materiału – ważne jest to, by nie było ci zimno.

Krótka kurtka i płaszcz zamień na dłuższe fasony, najlepiej do połowy wysokości ud, które zakryją twoje nerki oraz okolice intymne (które tak łatwo przeziębić). Ubierz to, w czym czujesz się najwygodniej i co ochroni twoje ciało przed mrozem i śniegiem. Upewnij się, że masz na nogach buty, które nie przemakają, ponieważ mokre buty to tylko krok do przeziębienia. Wybierz wysokie kozaki oraz skórzane botki – skutecznie ochronią cię przed śniegiem, a także łatwo będziesz mogła je zdjąć w gabinecie ginekologa (a przy tym będziesz wyglądać modnie i stylowo).

Dlaczego warto regularnie się badać?

Skoro już wiesz, jak się ubrać do ginekologa zimą, warto zastanowić się, dlaczego warto regularnie się badać. Badania ginekologiczne powinny być wykonywane przynajmniej dwa razy w roku – wtedy lekarz wykona cytologię, a więc zbada czy w naszej szyjce macicy nie pojawiły się niepokojące zmiany nowotworowe. Ponadto ginekolog zbada nasze piersi oraz sprawdzi, czy nie dolegają nam żadne choroby, czy infekcje. Dlaczego nie warto się bać badań ginekologicznych? Niektóre kobiety nie chodzą zbyt często do ginekologa, ponieważ się wstydzą i krępuje je rozbieranie się przed obcą osobą. Musimy jednak pamiętać, że regularne badania, które nie trwają bardzo długo (i wystarczy robić je tylko dwa razy w roku), mogą nam uratować życie – wcześnie wykryta choroba czy zmiana nowotworowa może być skutecznie wyleczona.

Jak przygotować się do wizyty ginekologicznej?

Do wizyty ginekologicznej trzeba się dobrze przygotować. Na wizytę najlepiej udać się 10-go dnia cyklu menstruacyjnego. Warto również zapisać sobie czas ostatniej miesiączki oraz ile czasu trwała i jak przebiegała. Lekarz na początku wizyty przeprowadzi krótki wywiad – m.in. może zapytać o współżycie i antykoncepcję, a także o datę ostatniej wizyty ginekologicznej, dlatego warto przygotować odpowiedzi na tego typu pytania. Oprócz przygotowania psychicznego warto również przygotować się fizycznie – tuż przed wizytą dokładnie się umyj, zwłaszcza w okolicach intymnych – możesz zabrać ze sobą mokre chusteczki i tuż przed badaniem, kiedy będziesz się rozbierać, możesz przetrzeć okolice intymne chusteczką.

Czego unikać podczas wizyty ginekologicznej?

Jak już zostało powiedziane, do wizyty ginekologicznej należy się dobrze przygotować. Wiesz również jak się ubrać do ginekologa zimą. Czego należy unikać podczas wizyty? Na pewno nie należy iść do ginekologa podczas okresu i zatajać tego przed lekarzem. Nie warto kłamać na temat swojego życia seksualnego i ukrywać niczego – lekarz pyta nas o takie rzeczy dla naszego dobra, a nie przez swoją wścibskość. Ważne jest również to, by do gabinetu wchodzić sama, a nie z partnerem.

Mamy nadzieję, że nasz krótki przewodnik tego jak ubrać się do ginekologa zimą będzie dla was inspiracją i znajdziecie odpowiedź na wszystkie nurtujące was pytania. Pamiętajcie, że najlepiej badać się regularnie i że nie warto wstydzić się ginekologa – jeśli jednak krępujemy się lekarza, możemy zapisać się do kobiety-ginekologa.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak się ubrać do ginekologa w ciąży?
  2. Facet ginekolog? Dlaczego mężczyźni decydują się na taki zawód?
  3. Wstydliwe pytania do ginekologa, które boisz się zdać. Znamy odpowiedź

Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.