Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jak się ubrać do ginekologa? Co powinnaś mieć na sobie?
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 16.10.2018 15:58

Jak się ubrać do ginekologa? Co powinnaś mieć na sobie?

Jak się ubrać do ginekologa
Fot. unsplash.com @petebellis

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”209″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”1″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Jak się ubrać do ginekologa? Na to pytanie odpowiedź wydaje się dość oczywista, jednak wiele pań nadal zadaje sobie to pytanie. Postawmy na wygodę.

Jak się ubrać do ginekologa? Niezależnie od tego, czy udajemy się na pierwszą, czy na kolejną wizytę – powinnyśmy postawić na ciuchy, których zdejmowanie nie będzie dla nas problemem. Do wyboru mamy sporo elementów damskiej garderoby. Królują jednak luźne spódnice i nie zanosi się na zmiany.

Jak się ubrać do ginekologa?

Przede wszystkim powinnyśmy postawić na nasz komfort. Co za tym idzie, unikajmy strojów, które ciężko będzie nam zdjąć w gabinecie lekarskim. Jeżeli jest zima, warto postawić na długie spódnice lub luźne, ciepłe spodnie. Latem sprawdza się krótsze spódnice i wygodne buty. Nie przywiązujmy zbyt dużej wagi do bielizny, ponieważ ją i tak będziemy ściągać. Stanik nie powinien być jednak jednym z tych, z którym mamy problemy, jeśli chodzi o jego rozpinanie. Szkoda na to czasu, podczas przygotowywania się do badania piersi. Postawmy na prostotę.

Jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa?

Niemal zawsze towarzyszy jej stres, należy sobie uświadomić, że jest on czymś zupełnie naturalnym. W końcu to nasz pierwszy raz, a lęk przed nieznanym towarzyszył ludziom od zawsze. Jego natężenie możemy jednak zmniejszyć dzięki wcześniejszemu wywiadowi środowiskowemu. Co to oznacza? Wybierzmy lekarza, którego rekomendowała nam przyjaciółka lub siostra, innymi słowy postawmy na kogoś zaufanego i rzetelnego.

Płeć lekarza, na którego się decydujemy, nie powinna mieć większego znaczenia, ponieważ liczą się przede wszystkim jego kompetencje. Istnieją jednak panie, które preferują ginekolożki, ponieważ odczuwają wstyd przy ginekologach. Są również kobiety, które od pań na tym stanowisku wolą mężczyzn, bo postrzegają ich, jako tych bardziej delikatnych. To kwestia indywidualna, nie dajmy się jednak zwariować.

Jak wygląda wizyta u ginekologa?

Jak się ubrać do ginekologa? Na to pytanie już odpowiedziałyśmy. Powiedziałyśmy sobie także, że uczucie niepokoju, które towarzyszy nam przy pierwszej tego typu wizycie jest czymś normalnym. Co dalej? Czego powinnyśmy się spodziewać? Najpierw zostaną nam zadane pytania, które dotyczyć będą naszego zdrowia. Następnie lekarz zapyta o to, czy nasze miesiączki są regularne, możemy spodziewać się także pytania o, to kiedy miałyśmy ostatnie krwawienie. Uff, przychodzi pora na badanie. Siadamy w fotelu ginekologicznym, a nasze nogi umieszczamy na specjalnych podpórkach. Staramy się zrelaksować, podczas gdy lekarz za pomocą wziernika (specjalne narzędzie) bada stan naszej pochwy i szyjki macicy.

Badanie cytologiczne z kolei polega na wprowadzeniu do pochwy małej szpatułki, której zadaniem pobranie kilku komórek z szyjki macicy, w celu ustalenia, czy nie ma tam tych nowotworowych. Przy wizycie ginekologicznej możemy się również spodziewać badania naszych piersi w celu wykrycia guzków. To normalne, nie powinno budzić naszego niepokoju. Ktoś, kto nas czyta, mógłby pomyśleć, że piszemy tutaj oczywistości, niestety edukacja seksualna w naszym kraju nie stoi na najwyższym poziomie i również takie rzeczy trzeba dziewczynom klarownie wykładać.

Na co zwrócić uwagę podczas wizyty u ginekologa? Czy Polki chcą się badać?

Ginekolog, prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta w rozmowie z miesięcznikiem Zdrowie przyznała:

Niechęć do regularnych badań jest poważnym problemem. Nieraz słyszę: Po co mam się badać, jeszcze mi coś znajdą. Tyle mam na głowie, lepiej nie wiedzieć, co mi może być. Nie, nie jest lepiej. Jeśli wiem, mogę coś zrobić, mogę się ratować. Są badania dla kobiet w określonych grupach wiekowych, które pozwalają kontrolować stan zdrowia. Wiele z prostych i bezbolesnych badań może uratować życie. Trzeba robić cytologię, USG lub mammografię. Ale równie ważna jest samokontrola piersi. Kiedy słyszę od 30-letniej kobiety, że jestem pierwszym lekarzem, który bada jej piersi, jest mi przykro i wstyd za kolegów. Kobieta powinna się domagać badań, rzetelnej oceny swojego stanu zdrowia. A jeśli tego nie dostaje, to powinna zmienić lekarza. W gabinecie ginekologicznym trzeba wymagać jednorazowego sprzętu, przepaski osłaniającej biodra, zbadania piersi, wykonania cytologii i przekazania wyniku badania – powiedziała Skrzypulec-Plinta.

Jak się ubrać do ginekologa? – ZOBACZ ZDJĘCIE:

via GIPHY

ZOBACZ TEŻ:

  1. Straciła wzrok po użyciu 20-letniej maskary!
  2. Wszystko na temat przedłużania rzęs
  3. Najmodniejszy makijaż na sezon jesień i zimę 2018/2019

źródła: kobiety.pl, polki.pl

Powiązane
Miodowe Lata
Tego o “Miodowych latach” na pewno nie wiesz. Nawet najwięksi fani serialu nie odpowiedzą na wszystkie pytania