Jak się ubrać do gry w golfa? Sport, który praktycznie od początków istnienia kojarzy nam się z przynależnością do wyższych kręgów społecznych, wymaga od uczestników nie tylko rywalizacji w zdrowym, sportowym duchu, ale, przede wszystkim, odpowiedniego doboru garderoby. Czy tzw.: sportowa elegancja gości w Twojej szafie? Zajrzyjmy do naszego małego poradnika.

Jak się ubrać do gry w golfa? Sport dżentelmenów zobowiązuje- pole golfowe to nie tylko arena rozgrywek sportowych, ale także swoistego rodzaju wybieg modowy, który konsekwentnie od wielu lat lansuje trendy wpisujące się w nurt sportowego “bon tonu”. Nie wszystkie chwyty są tu dozwolone – zobaczmy, w co jednak możemy zainwestować.

Jak ubrać się do gry w golfa?

Do gry w golfa ubieramy się wygodnie i prosto, jednakże z pewnym zachowaniem dla tradycji. Nie oznacza to archaicznych marynarek w kratę, choć pewnie niejeden miłośnik norm obyczajowych mógłby wygłosić trzygodzinną rozprawę na temat wyższości takowych nad zwykłym bawełnianym topem. Trzeba jednak pamiętać, że golf dla niektórych to sposób na życie i składa się z takich elementów jak m.in.: poszanowanie do stroju danej dyscypliny.

Jakie ubrania są potrzebne do golfa?

Do gry w golfa należy się ubrać zgodnie z zasadami: funkcjonalność i elegancja. Te hasła przewodnie będą nam towarzyszyć przez cały tekst; no ich podstawie zbudujemy od podstaw nasz sportowy look. Wbrew pozorom nie zaczynamy poszukiwań od swetra z dostojnym golfem, ale bluzki polo, tworzącą bazę naszego wizerunku. Najsłynniejsza z tego rodzaju to oczywiście koszulka ozdobiona małym krokodylem Lacoste. Być może projektant, tworząc swoją markę, w latach 20. XX w. nie myślał o znaczącym sukcesie tak prozaicznego skrawku materiału, jakim wydaje się biały bawełniany top. Jednak patrząc na ulice większych i mniejszych miast, nie wspominając o zielonym polu golfowym, trudno zaprzeczyć wielkości tego projektu.

Rene Lacoste stworzył rzecz tak ponadczasową, że mogłaby występować w słownikach jako synonim hasła “klasyka”. Wyjątkowość modelu polega na oryginalnym rozwiązaniu w okolicach szyi, czyli ciekawym i charakterystycznym kołnierzyku wraz z łączącym się dekoltem zapinanym na guziki. Niewątpliwie musiała wzbudzić na przemian zazdrość oraz podziw w momencie jej pierwszego występu na korcie US Open w Nowym Jorku. Wariant kobiecy dopuszcza możliwość założenia takiej koszulki bez rękawów, co niewątpliwie ułatwia wykorzystanie nieskrępowanych ruchów podczas rozgrywek.

Co z kolorami? O ile kiedyś musiała być to paleta oscylująca wokół stonowanych beże, ciepłych brązów czy konserwatywnej czerni, o tyle dziś możemy posiłkować się całą tęczową gamą. Klucz bowiem tkwi w materiałach, z którego koszulka jest wykonana- dobra gatunkowo bawełna jest zawsze świetnym rozwiązaniem.

Spodnie do gry w golfa

Kolejnym elementem charakteryzujący nasz sportowy wizerunek to spodnie. W tym obszarze nie mamy dużego polu manewru- damskie spodenki nie mogą być krótsze, niż wskazuje na to nasze kolano. Oprócz spodni modne golfistki mogą również wybierać spódniczki, które mają ukryte spodenki.

Jak się ubrać do gry w golfa? Odpowiedz na to pytanie, nie byłaby kompletna, gdybyśmy nie uwzględniły specjalnych rękawiczek, które pomagają zdobyć uznanie “na zielonym”. Stanowią one nie tylko ciekawy dodatek zarówno dla pań, jak i dla panów, zwiastujący wyrównanie szans w grze, ale, przede wszystkim, niezbędne akcesorium podczas męczącego turnieju. Mają one za zadanie chronić ręce przed otarciami oraz pomóc nam w odpowiednim trzymaniu kija.

Jakie buty do gry w golfa?

Buty są niezwykle ważne w golfie z powodu kwestii czysto praktycznych – ochrona przed skaleczeniami. Chodzi również o odpowiednia przyczepność.

Maksymalna przyczepność to jeden z elementów składowych stabilnej pozycji, zaś ta zabiera nas zazwyczaj prosto do wygranej- warto zatem dobrze przemyśleć ten zakup.

Dodatki do gry w golfa

Na koniec dopełniamy nasz styl czapką z daszkiem. Możesz postawić na żywe kolory, np. róż albo żółć. Będą one pięknie dopełniać twoją stonowaną stylizacje.

Jak się ubrać do gry w golfa? ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak się ubrać do gry w golfa
nike.com/pl

Odpowiednie buty do golfa. Zapewniają nam przyczepność.

Jak się ubrać do gry w golfa
nike.com/pl

Spódniczka do gry w golfa to świetne rozwiązania na ciepłe miesiące.

Jak się ubrać do gry w golfa
nike.com/pl

Czapka z daszkiem na polu golfowym to podstawa. Słońce świeci na nas kilka godzin, musimy zadbać o ochronę naszej głowy.

Jak się ubrać do gry w golfa
nike.com/pl

Specjalna sportowa koszulka. Jest wykonana z oddychającego materiału.

Jak się ubrać do gry w golfa?
nike.com/pl

Rękawica do golfa chroni nas przed otarciami i odciskami. Pozwala również pewniej trzymać kij.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak się ubrać do Fatimy? Święte miejsce
  2. Jak się ubrać do fotografa? Minimalizm zawsze się obroni
  3. Jak ubrać się do Emiratów? Poznaj panujące tam zasady

źródła: dziennikzachodni.pl, forbes.p, urodaizdrowie.pl

by Monika Jeleniak