Jak się ubrać do Izraela? W zależności, do którego miasta w Izraelu się udajemy, mogą obowiązywać inne zasady dotyczące ubioru. Wyjeżdżasz do Tel Awiwu lub Jerozolimy i nie jesteś pewna, jakie ubrania spakować? My znamy odpowiedź.

Jak się ubrać do Izraela w zależności od miasta, w którym się zatrzymamy? Mamy dla ciebie kilka praktycznych uwag odnośnie tego co powinnaś, a czego nie powinnaś spakować na podróż do Izraela.

Jak się ubrać do Izraela? 

Do Izraela najlepiej ubrać się w lekkie i przewiewne ubrania. Przez cały rok temperatury utrzymują się tam na poziomie około 20 stopni, nawet zimą – to głównie przez cudowną pogodę Izrael może liczyć na stały przepływ turystów. Kiedy już postanowimy udać się do Izraela, musimy dobrze zastanowić się, jakie ubrania zabrać ze sobą. 

Ponieważ w Izraelu przez większość miesięcy świeci słońce i temperatury są sprzyjające do tego, by nosić cienkie ubrania odsłaniające ciało, warto rozważyć spakowanie lnianych ubrań. Jakie są zalety lnu? Len jest bardzo przewiewną i lekką tkaniną, a do tego świetnie odprowadza wilgoć z ciała. Jasne lniane sukienki, spodnie czy bluzki sprawdzą się w gorącym izraelskim klimacie rewelacyjnie. Do tego sandały lub białe tenisówki, krem z filtrem oraz kapelusz i możemy ze spokojem cieszyć się wszystkim, co Izrael ma do zaoferowania.

Czego nie można nosić w Izraelu?

W wielu dużych miastach Izraela panuje względna swoboda, tak jak np. w Tel Awiwie – można tam nosić takie ubrania, jakie się chce nie wywołując w mieszkańcach ani krzty zgorszenia. A jak można ubierać się w stolicy państwa, Jerozolimie? Jerozolima, oprócz bycia stolicą Izraela jest również centrum religijnym Żydów, więc trzeba bardzo uważać na to, jakie ubrania nosi się będąc w tym mieście. 

Odwiedzając słynną dzielnicę Mea She’arim zamieszkałą przez bardzo ortodoksyjnych Żydów albo Kaplicę Grobu Pańskiego czy Ścianę Płaczu kobiety muszą zakryć głowę, kolana, ramiona i łokcie. By wejść do świątyni zwanej Kopułą na Skale kobiety obowiązkowo muszą mieć zakryte nogi aż do kostek. Warto wiedzieć, gdzie można nosić odkrywające ramiona i kolana sukienki, a gdzie trzeba zakryć to i owo.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak się ubrać do Izraela
Fot.zara.com

W Izraelu przez cały rok jest bardzo ciepło, dlatego wybierając się do tego państwa warto zaopatrzyć się w jasne i lekkie ubrania.

Jak się ubrać do Izraela
Fot.zara.com

Najlepiej sprawdzą się ubrania wykonane z lnu lub innej lekkiej tkaniny. Lniane spodnie lub sukienki sprawdzą się w Izraelu idealnie.

Jak się ubrać do Izraela
Fot.zara.com

Pamiętajmy, że nie we wszystkich miejscach w Izraelu można pozwolić sobie na krótkie spódniczki i odkryte ramiona.

Jak się ubrać do Izraela
Fot.zara.com

W Tel Awiwie możemy spokojnie chodzić ubrani tak, jak chcemy, natomiast w Jerozolimie już nie tylko w niektórych miejscach.

 

Jak się ubrać do Izraela
Fot.zara.com

W miejscach czczonych przez ortodoksyjnych Żydów turystki muszą zakryć ramiona oraz głowę, nie mówiąc o nogach…

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak ubrać się do Teatru Narodowego? Postaw na klasykę
  2. Jak ubrać się do Wieliczki? Postaw na komfort
  3. Jak się ubrać do Teatru Capitol? Postaw na zmysłowość

źródło: dziennik.pl

Poprzedni artykułChciał tylko kupić jednego kurczaka. Odjęło mu mowę, gdy zrozumiał, co się stało
Następny artykułByła polską gwiazdą rocka, zmarła na ulicy w drodze na zakupy. Nikt z przechodniów jej nie pomógł
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.