Jak się ubrać do klubu z selekcją? Przede wszystkim, warto traktować tego typu miejsca z należytym dystansem i uświadomić sobie, że wybiórczość, jeśli chodzi o wpuszczanie ludzi do klubu zazwyczaj ma na celu utrzymanie spójności imprezy. Chcielibyście, żeby na party w stylu hawajskim pojawił się ktoś w kożuchu? No właśnie. Co zatem założyć do poszczególnych miejsc?

Jak się ubrać do klubu z selekcją? Jakie trendy królują na polskich i zagranicznych parkietach? Spróbujemy wam tę kwestię nieco przybliżyć. Pamiętajcie jednak, że przy wyborze ubrań na klubową imprezę liczy się przede wszystkim umiarkowana odwaga. Co stoi za tym enigmatycznym pojęciem? Spróbujmy to wyjaśnić.

Jak się ubrać do klubu z selekcją?

Powinniśmy pamiętać, że wysokie szpilki nie zawsze są gwarancją przedostania się do środka klubu. Często mamy do czynienia z tzw. imprezami tematycznymi, które w swoim opisie zawierają informacje na temat pożądanego ubioru. Jeżeli wybieramy się na imprezę, poświęconą latom 80. to pojawienie się w stroju współczesnym, raczej nie wzbudzi zachwytu selekcjonerów. Chociaż to również nie jest reguła. Przy każdym tego typu wydarzeniu znajduje się informacja, czy będzie towarzyszył mu proces selekcji. Warto zwrócić uwagę, że selekcja, która bierze pod uwagę cechy fizyczne osoby, a nie jego stylizacje należy w oczach wielu do moralnie nagannych. Co innego, jeżeli ktoś nie spełnia wymogów danego klubu, ponieważ nie ma na sobie drogiego zegarka, a właśnie ten element garderoby jest dla właścicieli lokalu wyznacznikiem prestiżu i pozycji społecznej (jakkolwiek absurdalnie by to nie brzmiało), a co innego, gdy nie jest wpuszczony, bo ma, dajmy na to brzydkie rysy twarzy. Co innego zachowanie, te agresywne często dyskwalifikuje chętnego do wejścia na zabawę klubową.

Jak wygląda moda klubowa?

Każdą epokę można scharakteryzować przez pryzmat jej nocnego życia. Najbardziej kultowe elementy każdej z nich zyskują miano ikon, a nawiązania do nich pojawiają się na parkietach imprez, im poświęconych. O czym mowa? Chociażby o sukienkach z lat 20., które święciły triumfy w czasach, gdy najpopularniejszą muzyką w nocnych klubach był jazz. Charakterystyczne w latach 80. natapirowane włosy i kolorowe koszulki również przeszły do historii. Duża w tym zasługa popkultury, wystarczy wspomnieć tytuły takie jak Grease czy Gorączka sobotniej nocy.

Jakie są najgorętsze klubowe trendy?

Futuryzm miesza się z tęsknotą za przeszłością. Eklektyzm jest najbardziej pożądaną postawą na klubowym parkiecie. Jeden dodatek, np. geometryczne okulary jest w stanie całkowicie odmienić nasz look. Na Ibizie, która nazywana jest imprezową mekką, dominują luźne t-shirty przemieszane z krótkimi topami, głębokimi dekoltami i fluorescencyjną biżuterią. Żyjemy w czasach kopiowania i umiejętnego czerpania z każdej z epok. Dajmy się ponieść wodzom fantazji! 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Selekcjoner jednego z polskich klubów z rozmowie z Kubą Dobroszkiem z serwisu logo24.pl powiedział:

– Wystarczy być miłym i sympatycznym. Zawsze powtarzam, że mnie jest łatwo kupić. Jeśli ktoś podchodzi i pyta: Dobry wieczór, czy można?, to ja zawsze odpowiadam: Ależ proszę bardzo, życzę udanej zabawy. To dla mnie sygnał, że ktoś potrafi się przywitać, zna podstawowe zasady dobrego wychowania. No i polecałbym unikać szarych dresów, w których się chodzi po domu. To trochę stereotyp w stylu w tych butach nie wejdziesz, ale niestety – nieważne jak bardzo wyluzowany i tolerancyjny byłby klub, szare dresy po prostu nie przejdą – skwitował.

Jak się ubrać do klubu z selekcją? – ZOBACZ ZDJĘCIA:

moda
Fot. styledumonde.com

Stylizacja idealna do klubu z muzyką retro. Można postawić na bardziej eleganckie buty, w zależności od placówki.

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.