Jak się ubrać do lasu na grzyby? Wybierając się na grzybobranie, warto przemyśleć, jak się ubierzemy. Odpowiedni strój do lasu jest rzeczą bardzo ważną z kilku powodów: po pierwsze – najwięcej grzybów pojawia się po deszczu, więc ściółka może być wilgotna, a powietrze w lesie zimne, po drugie – sezon na grzyby zbiega się z okresem największej aktywności kleszczy, warto więc o tym pamiętać, przygotowując się do grzybobrania.

Jak się ubrać do lasu na grzyby, by zapewnić sobie swobodę ruchów, ciepło i ochronę przed kleszczami? Przygotowałyśmy specjalny poradnik dla wszystkich osób, które chcą dobrze przygotować się do grzybobrania, a przy tym wyglądać modnie i stylowo (tak, to możliwe!).

Jak się ubrać do lasu na grzyby? 

Na grzyby najlepiej ubrać się z głową – nie za cienko, nie za grubo. Sezon na grzyby zaczyna się od końca sierpnia i trwa do listopada (niektóre gatunki grzybów pojawiają się już wiosną!). Największy wysyp grzybów jest oczywiście w jesienne dni, po deszczowej nocy, dlatego leśna ściółka jest wtedy dość wilgotna, a w niektórych częściach lasu może być nawet błoto.

By uniknąć przemokniętych nóg, warto włożyć parę nieprzemakalnych, solidnych butów. Najlepiej sprawdzą się trekkingowe lub sportowe (ale nie z cienkiej siatki, tylko skórzane). Niektórzy wolą ubierać na grzybobranie kalosze – stylowych kaloszy nie brakuje (firmy takie jak Tom Joule czy Hunter specjalizują się w wytrzymałych i pięknie wyglądających kaloszach w różnych fasonach).

Jak się ubrać na grzybobranie?

Jak się ubrać do lasu na grzyby, by czuć się wygodnie i wyglądać modnie? Oprócz butów przydadzą się długie spodnie, które skutecznie ochronią nas przed zadrapaniami, otarciami i przede wszystkim – kleszczami. Te małe pasożyty wbrew powszechnym opiniom nie spadają na nas z wysokich gałęzi, ale czekają w niskich krzewach i roślinach sięgających nam do pasa. Jeżeli chcesz uchronić się przed kleszczami, możesz włożyć kapelusz lub czapkę.

Para długich, grubszych spodni powinna być wystarczającą ochroną. Wybierzmy spodnie, w których czujemy się wygodnie – my polecamy świetne dzianinowe spodnie marki Moe, które wyglądają elegancko, ale nie krępują ruchów. Do tego bluza lub sweter i koniecznie nieprzemakalna kurtka (lub kamizelka) – i jesteśmy gotowe na grzybobranie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak się ubrać do lasu na grzyby
Fot.zalando.com Rich&Royal

Wybierając się do lasu na grzyby, warto dobrze przemyśleć swój strój. Należy pamiętać, że odpowiedni ubiór do lasu to podstawa.