Jak się ubrać do lasu na jagody? Musimy przede wszystkim ochronić nasze ciało przed kleszczami. Idealny wybór? Zabudowane buty w stylu Triple S od Balenciagi i długie skarpetki. To jedna z opcji. Jakie są inne? Jeansowa kurtka, sneakersy i odpowiednie nakrycie głowy. Na jakie marki warto postawić? Te, których produkty są stylowe i praktyczne. Kleszcze nie mają z nimi szans.

Jak się ubrać do lasu na jagody? Musicie zadbać o to, aby czuć się komfortowo. Kleszcze są w naszym kraju aktywne dopóty, dopóki temperatura nie spadnie poniżej 7 st. C. Te pajęczaki potrafią być naprawdę podstępne, musimy zatem wiedzieć, jak się przed nimi chronić. Nie możemy pozwolić, aby zepsuły nam jagodobranie? 

Jak się ubrać do lasu na jagody?

Oversizowa bluzę  zestawmy z wygodnymi spodniami. Wybierzmy jeansy z lycrą, które nie będą zbyt sztywnie i nie będą krępować naszych ruchów. Koniecznie załóżmy czapkę, w tym sezonie szalenie modne są te wysokie. Nie możemy zapominać także o skarpetach i zabudowanych butach. Dużo tego typu ubrań znajdziemy w H&M, Zarze, Mango i Reserved

Jagody zbiera się od czerwca do sierpnia, musimy zatem pamiętać o odpowiednim ochronieniu naszego ciała, które w tych miesiącach zazwyczaj bywa odkryte. 

Co zabrać ze sobą do lasu?

Plecak, latarka, sznurek, agrafka. Będziecie zdziwione, jak bardzo mogą wam się przydać przy długiej wędrówce po lesie.

Dlaczego warto jeść jagody? Wspomagają one leczenie wielu chorób. Pomagają na biegunkę, obniżają poziom złego cholesterolu oraz wykazują działanie antynowotworowe. Powinnyśmy jeść dużo jagód, ponieważ dostarczają one naszemu organizmowi dużo minerałów i składników odżywczych. Jagody pozytywnie wpływają na nasz układ nerwowy, uspokajają nas i wyciszają. Są bardzo pomoce przy zatruciach pokarmowych. Owoce te zmniejszają także prawdopodobieństwa zachorowania na zapalenie dróg moczowych, ponieważ związki w nich występujące, zapobiegają przywieraniu do ścian pęcherza moczowego wywołujących je bakterii. Jagody przeciwdziałają także anemii. Warto je jeść!

Jak się ubrać do lasu na jagody? – ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fot. unsplash.com

Jeansy i czapka! Takie zestaw jest w punkt. Zadbajmy o to, aby nasza szyja była ochroniona. Jeansny powinny być wygodne, wybierajmy modele z lycrą.