Jak się ubrać do legginsów? Legginsy w ostatnich latach zyskały na popularności i zaczęły żyć swoim życiem, nierzadko kreując nowe trendy w modzie. Te przypominające grube rajstopy spodnie już dawno przestały być tylko dodatkiem do spódnic i rozpoczęły solową karierę. Niestety, nie wszyscy wiedzą, jak nosić legginsy i jak dobrać do nich ubrania.

Jak się ubrać do legginsów? W tym artykule zebrałyśmy fakty i mity dotyczące legginsów krążące wśród stylistów i modowych portali. Ponadto, znajdziesz tutaj garść informacji dotyczących tego, jak nosić (i jak nie nosić) legginsy oraz jak dopasować do nich ubrania. 

Jak się ubrać do legginsów? 

ZASADA 1: Zakrywaj pupę

Pamiętaj o najważniejszej zasadzie noszenia legginsów – zakrywaj pupę. Nieważne, czy twoja pupa jest idealnie jędrna lub wyrzeźbiona przez godziny ćwiczeń, zakryj ją nosząc legginsy. Jak się ubrać do legginsów, by zakryć pupę? Nic prostszego – wystarczy założyć dłuższą koszulę, bluzkę lub tunikę. 

ZASADA 2: Noś odpowiednią bieliznę

Odpowiednia bielizna do legginsów jest równie ważna, co zakrywanie pośladków. Do legginsów najlepiej pasuje bielizna, która nie będzie się odcinać – najlepsza jest ta niewidoczna, bezszwowa. Świetne bezszwowe majtki możesz kupić w salonie Intimissimi.

Jak nosić legginsy?

ZASADA 3: Dobrze dopasuj rozmiar legginsów

Bardzo ważną kwestią jest również zakup odpowiedniego rozmiaru legginsów – jeżeli kupimy za małe lub za duże, w obu przypadkach będziemy wyglądać niekorzystnie (nawet nie jesteśmy w stanie określić, co jest gorsze: za małe, czy za duże legginsy). Najlepiej udać się do dobrego salonu z bielizną, np. Calzedonia (mają świetne legginsy w różnych fasonach) i dobrać odpowiedni rozmiar legginsów do naszej sylwetki

ZASADA 4: Noś legginsy w ciemnych kolorach

Dlaczego najlepiej nosić legginsy w ciemnych kolorach? Wyobraźmy sobie osobę w kremowych legginsach spacerującą nonszalancko po ulicy… Nie brzmi to zbyt zachęcająco, prawda? Najbezpieczniej nosić legginsy o ciemnych barwach, np. czarne, granatowe, ciemnozielone. Jasne legginsy możemy nosić w domu lub na siłowni ;).

ZASADA 5: Często pierz legginsy

Tej zasady nie wymaga dużego komentarza – legginsy łatwo się brudzą (zwłaszcza w kroku) i drą, dlatego warto często je prać i najlepiej mieć zapasową parę na wypadek przedarcia. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak się ubrać do legginsów
Fot.showroom.pl Ivon

Nosząc legginsy pamiętaj o kilku zasadach – przede wszystkim zasłaniaj pośladki. Pośladki w legginsach nie wyglądają zbyt estetycznie – może na siłowni tak, ale zdecydowanie nie na ulicy.