Jak się ubrać do Lizbony? Miasto to słynie z przyjaznej atmosfery i wielu miejsc turystycznych. Zanim się spakujesz, przemyśl dokładnie co ze sobą zabrać, bo pogoda bywa zmienna. Koniecznie skorzystaj z naszych porad, aby później nie martwić się tym, że czegoś zapomniałaś. 

Jak się ubrać do Lizbony? Jeżeli jedziesz w celach turystycznych, przede wszystkim postaw na wygodę. Miasto znajduje się na wzgórzach, więc czeka cię wiele kilometrów do przejścia. Koniecznie musisz się przejść po krętych, klimatycznych uliczkach, nie pozwól więc aby twoje stopy przemęczyły się już pierwszego dnia.

Jak się ubrać do Lizbony?

Wszystko zależy od pory roku, dlatego pewnie zastanawiacie się, jaka jest pogoda w Lizbonie? Zimą klimat oczywiście jest łagodniejszy niż w Polsce. Spokojnie zostaw ciepłe kurtki, bo pod koniec roku temperatura tam sięga piętnastu stopni. Lato jest z kolei bardzo gorące, ale dzięki temu, że Lizbona sąsiaduje z Oceanem Atlantyckim, temperatury nie są aż tak dokuczliwe. Pakując walizkę na jesienną porę, zabierz ze sobą ciepły sweter, bo wieczory potrafią być tam chłodne. Stolica Portugalii jest kolorowym miastem, dlatego odpuść ciemne, smutne odcienie i postaw na kolor – ma być modnie i wygodnie. Połącz róż z czerwienią lub zieleń z kolorem niebieskim. Jeżeli wybierasz się w zimniejsze miesiące, zabierz ze sobą stylowy płaszcz przeciwdeszczowy. Łącząc go z zamszowymi botkami, możesz stworzyć elegancką stylizację, lub zrezygnować z nich na rzecz sportowego stylu. 

ZWIEDZANIE W LIZBONIE

Długie spacery po nierównym terenie bywają uciążliwe. Jeżeli zastanawiasz się, jak się ubrać do Lizbony to pierwszą rzeczą, którą spakujesz, powinny być wygodne buty. Najlepiej wybierz te z naturalnej skóry – mają dwie, bardzo ważne zalety. Po pierwsze naturalna skóra dopasuje się do kształtu twojej stopy, więc nie będziesz musiała się martwić o odciski. Po drugie, skóra wchłania wilgoć, więc twoja stopa będzie oddychać. 

ZOBACZ GALERIĘ:

Jak się ubrać do Lizbony
Fot. showroom.pl / MISSU DESIGN

Kolorowy, oversizowy sweter połącz z czarną spódniczką z frędzlami. Zyskasz oryginalny i energiczny look, a do tego cały dzień będzie ci wygodnie. Dzięki temu, że sweter ma sportowy charakter, śmiało możesz założyć tenisówki.