Jak się ubrać do NOSPR, czyli Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia? Warto postawić na klasykę. Co to oznacza w praktyce? Czy cygaretki, loafery i płaszcz to dobre rozwiązanie? A może możemy zaszaleć nieco bardziej? Odpowiedzi znajdziecie w tekście.

Jak się ubrać do NOSPR? Postawmy przede wszystkim na małą torebkę oraz stonowane barwy żakietu lub sukienki. Jeżeli chodzi o dodatki, tutaj mamy większe pole do popisu. Za pomocą muchy, damskiego krawatu, butów czy rajstop możemy wprowadzić do stroju nową jakość. Przeczytajcie.

Co to jest NOSPR?

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia mieści się w Katowicach. Została jednak założona w Warszawie w 1935 roku. Po wojnie została ona przeniesiona do Katowic, a jej dyrektorem został Witold Rowicki. Z czego słynie to miejsce? Przede wszystkim ze współpracy z wieloma genialnymi artystami, takimi jak Kurt Masur, Witold Lutosławski czy Isaac Stern. NOSPR ma przepiękną salę koncertową na 1,8 tys. miejsc. Poza nią do naszej dyspozycji jest również nieco mniejsza sala (nazwać ją można kameralną), która jest w stanie pomieścić 300 gości.

Orkiestra znana jest z występów po całej Europie, a także Japonii, Australii, Ameryce Południowej, USA czy Kanadzie.

Jak się ubrać do NOSPR?

Postawmy na klasykę w postaci ołówkowych spódnic, cygaretek czy sukienek za kolano. Sprawdzą się także szpilki lub kozaki. Gdzie w takim razie jest tutaj miejsce na szaleństwo? Możemy pokombinować z kolorem naszych rajstop. Te czerwone lub szare nie powinny raczej nikogo zgorszyć. Dobrze jest dobrać pod kolor naszej torebki. Tutaj bezkonkurencyjna pozostaje kopertówka, ale po piętach zaczyna deptać jej torebka-woreczek, która wśród bywalczyń filharmonii robi się coraz popularniejsza. Podobnie jak kuferek. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na dodatki takie jak muszka czy damski krawat. Dobrane do koszulowej bluzki mogą dodać nam pazura, a jednocześnie nie odzierają nas z klasy. 

Okrycie wierzchnie, które powinnyśmy wybrać to elegancki płaszcz. Zimą sprawdzi się także sztuczne futerko lub kożuch. Pamiętajmy jednak, że w złym guście jest noszenie go podczas trwania koncertu. To tak, jakbyśmy podczas występu artystów żuły gumę. Pewnych rzeczy się po prostu nie robi. 

Jak się ubrać do NOSPR – ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak się ubrać do NOSPR
Fot. reserved.com

Spodnie 7/8 i elegancki żakiet to wyśmienite połączenie. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułJak się ubrać do lasu na grzyby? Porządne ubrania to podstawa
Następny artykułJak się ubrać do meczetu? Poznaj wszystkie zasady
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.