Jak się ubrać do operetki? Dostałaś bilet na spektakl i nie masz pojęcia, w co się ubrać? Jest wiele rodzajów sztuk teatralnych, jedne są mniej poważne, inne bardziej. Sprawdź obowiązujące zasady. 

Jak się ubrać do operetki? Sztuka ta jest pokrewna z operą, jednak posiada mniej skomplikowaną fabułę i jest bardziej umuzyczniona. Zazwyczaj ma komiczny albo dramatyczny wydźwięk. Zgraj swoją stylizację z klimatem operetki i zaskocz wszystkich.

Jak się ubrać do operetki? 

Prawdą jest, że teatr posiada zasady odnośnie do ubioru. Niezależnie od przedstawianej sztuki, obowiązują pewne wytyczne, których warto przestrzegać. Do nich zalicza się przede wszystkim elegancki, nieprowokacyjny ubiór, który będzie wyrażał szacunek do zarówno do miejsca, jak i aktorów. Przedstaw siebie w sytuacji, kiedy poświęcasz miesiące prób i widzisz widownie, która jest ubrana w jeansy. Na pewno nie byłabyś z tego faktu zadowolona, dlatego starannie wybierz swoją stylizację. 

partnerki

Zasady etykiety teatru dużo mówią o wieczorowym stroju. Ma być taktownyZastosuj się więc do tego i wybierz sukienkę wieczorową, która zakryje twoje uda. Wybierz ciemne kolory, które będą pasować do wystroju miejsca. Unikaj też niskich dekoltów i odkrytych pleców, bo najzwyczajniej popełnisz gafę. 

W co się ubrać do teatru? 

Kultura wysoka, może nie wymaga, ale oczekuje od ciebie, dopasowania się w jej ramy i zwyczaje. Aby podkreślić wyniosłość wydarzeń takich jak spektakle, możesz wybrać wysokiej jakości materiały np. jedwab. Jak się ubrać do operetki, jeśli nie chcesz wydawać fortuny na sukienkę?  Zadbaj o skromny dodatek taki jak apaszka. Nada klasy nawet najprostszej stylizacji. Obecnie sukienki nie są wymogiem. Masz prawo założyć proste spodnie z kantem lub bluzkę wykonaną z wiskozy, tym bardziej, jeżeli wybierasz się na operetkę komediową. Jeżeli jednak decydujesz się na spodnie, podkreśl kobiecość wkładając botki lub buty na szpilce. 

znaki miłość

ZOBACZ GALERIĘ:

Jak się ubrać do operetki
Fot. reserved.com

Poszukaj koszuli na guziki i bez kołnierzyka. Jeżeli znajdziesz taką z bufiastymi rękawami, dopasujesz się do operowego klimatu.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułJak się ubrać do notariusza? Baza informacji
Następny artykułZnaki zodiaku POLSKICH gwiazd. Z kim dzielisz los?
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na UMCS-ie w Lublinie. Dzieli swoje zainteresowania między muzyką a lifstylem. Jej ulubioną formą rozrywki jest granie jako techno DJ. Za swoje mocne cechy uważa otwartość i towarzyskość. Lubi poznawać nowych ludzi, którzy ją inspirują i dają motywację do zagłębiania w tematy, dotąd jej nieznane.