Jak się ubrać do Opery Krakowskiej? Przede wszystkim postaw na elegancję. Długi szal i płaszcz a pod nim żakiet i cygaretki. Czy to wystarczy? Na jakie dodatki warto zwrócić uwagę? Czy każda biżuteria jest wskazana? Odpowiedzi znajdziecie w naszym tekście.

Jak się ubrać do Opery Krakowskiej? Warto wiedzieć, jakie obuwie będzie odpowiednie oraz jakich elementów garderoby lepiej unikać. Czy kolor ubrania ma duże znaczenie? Zdecydowanie lepiej pojawić się w operze w czerni lub granacie niż krzykliwym różowym. O czym jeszcze należy pamiętać?

Jak się ubrać do Opery Krakowskiej?

W przypadku spódnic postawmy na te ołówkowe lub trapezowe. Dobrym pomysłem będzie połączenie ich z żakietem. Możemy także zdecydować się na elegancki kombinezon. Idealne spodnie do Opery Krakowskiej to natomiast cygaretki, które uwielbiała Audrey Hepburn. Z dodatków najważniejsza jest torebka. Musi być mała i stylowa. Najlepiej sprawdzi się kopertówka oraz tzw. torebka kuferek. Coraz popularniejsza robi się także torebka woreczek. Do opery nie możemy założyć podartych jeansów ani butów z odkrytymi palcami. Jeżeli chodzi o biżuterię, dobrze jest postawić na jeden element, tzn. jeżeli decydujemy się na ozdobny naszyjnik, niech kolczyki pozostaną skromniejsze. Starajmy się, aby nasza stylizacja była przyjemna dla oka, ale nie nadto strojna. Połyskującym sukienkom mówimy tak, świecącym już niekoniecznie. Jeżeli upieramy się przy tych drugich, zestawmy je z matowymi dodatkami lub gładkimi rajstopami.

Poza posiadaniem wiedzy na temat odpowiedniego do opery stroju warto być również świadomym tego, czego w operze robić nie wypada. A nie wypada m.in. rozmawiać podczas spektaklu i przychodzić na niego później niż kwadrans przed jego rozpoczęciem. Tego się po prostu nie robi.

Jak się ubrać do Opery Krakowskiej Fot. zara.com[/caption]

Nasze okrycie wierzchnie powinno być eleganckie. Dopasowany płaszcz jest idealna propozycją, zwłaszcza jesienią i zimą.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułJak się ubrać do Oświęcimia? Musisz przestrzegać zasad
Następny artykułZnaki zodiaku, które są niezwykle ROMANTYCZNE. To prawdziwe słodziaki
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.