Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną do agencji reklamowej, aby wzbudzić zainteresowanie przyszłego pracodawcy? Przede wszystkim musisz wyrazić swoje nieszablonowe myślenie także za pomocą stroju! Jak to zrobić? Postaw na kreatywne miksowanie elementów swojej garderoby. To banalnie proste!

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną do agencji reklamowej? Musisz zadbać o to, aby twój wygląd wyraził ciebie i twoje podejście do życia. W tej branży największe przebicie mają nietuzinkowi, pewni siebie i przebojowi ludzie. Pokaż, że taka jesteś za pomocą stroju. Gotowa? Do dzieła!

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną do agencji reklamowej?

Wzorzysta spódnica, zabudowane buty – pokażesz, że nie boisz się eksperymentowania i nie trzymasz kurczowo tylko strojów jednolitych kolorach. Co to będzie oznaczało dla twojego potencjalnego pracodawcy? Uzna on, że obce jest ci szablonowe i jednowymiarowe myślenie, które jest niepożądane na stanowisku, na jakie aplikujesz. Wystylizowana w te sposób będziesz też czuła się pewniej siebie niż w szarym golfie, który do ciebie nie pasuje.

Nietuzinkowy kolor bluzki lub spodni – nie bój się mocnych barw! Pokazują one, że masz mocną osobowość, tryskasz optymizmem i twardo stąpasz po ziemi. Ciemno-zielone spodnie w kant zestaw z białą bluzką. Efekt wow gwarantowany!

Odważne, ale nie wyzywające fasony – podobnie rzecz ma się z fasonami, tu również możemy pozwolić na szaleństwa, jednak wgraniach rozsądku. Głębokie dekolty stanowczo nie są mile widziane. Bardzo dobrym pomysłem są natomiast cygaretki. Dołóż do nich buty na obcasie i biżuterię którejś z niszowych marek (pokażesz w ten sposób, że nie zamykasz się na produkty mainstreamowe i jesteś kreatywna w szukaniu nowych rozwiązań), a włosy zwiąż w wysoki kucyk.

Jak przygotować się do rozmowy o pracę w branży reklamowej?

Skup się na byciu merytoryczną, ale nie zapominaj również o uśmiechu oraz okazaniu pracodawcy, że w rozmowie potrafisz być spontaniczna i dowcipna. Rób to jednak w sposób inteligentny, nienachalny. Nie narzekaj na to, że dojazd do firmy jest trudny, a dziś i tak miałaś zły dzień. W tej branży nie chcą pesymistów! Sprzedaj siebie, tak jak w przyszłości chciałabyś sprzedawać produkty cenionych marek. Zawalcz o siebie!

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną do agencji reklamowej? – ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną do agencji reklamowej
Fot. unsplash.com

Wzorzysta spódnica, eleganckie buty i stonowana bluzka? Pokażesz, że nie boisz się eksperymentować z modą, ale umiesz zachować elegancję. Przy tym zestawie zrezygnuj z biżuterii.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułJak ubrać się do adwokata? Dowiedz się jak się przygotować
Następny artykułJak ubrać się na rozprawę sądową? Postaw na skromność
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.