Jak się ubrać, żeby wyszczuplić sylwetkę? Rozmiar plus size jest twoim znakiem rozpoznawczym i chciałabyś się nieco wyszczuplić? Z pomocą przychodzi ci optyka!

Jak się ubrać, żeby wyszczuplić sylwetkę? Figura modelki nie jest twoim atutem? Nic nie szkodzi- rozmiar 40+ nie jest powodem do zmartwień! Szczególnie jeżeli za pomocą stylizacji możesz ukazać swoje walory, a mankamenty zatuszować niczym Photoshop! Zaczynamy!

Jak się ubrać, żeby wyszczuplić sylwetkę?  

Żeby wyszczuplić sylwetkę, trzeba się ubrać zgodnie z naszą budową ciała. Oczywiście nie rezygnujemy z wszelkiego rodzaju ćwiczeń, które w ostateczności pomogą nam w uzyskaniu parę kilogramów mniej. Dobrze dobrany strój jednak może spotęgować efekt drobniejszej kobiety w ciągu kilku minut!

Podstawowym błędem wielu kobiet jest utożsamianie szczupłej sylwetki z magiczną liczbą 36, a nawet często schodząc jeszcze niżej tego pułapu. Za pomocą social media wpadamy w pułapkę zastawioną przez miliony dziewczyn z zaburzeniami odżywiania, publikujących zdjęcia z wychudzonym ciałem. Od razu uczulamy- nie tędy droga! Apetyczna figura gruszki, klepsydry czy jabłka jest bardzo smaczna! A my postaramy się dowieść to ubiorem.

W parę sekund możesz stracić wagę przy pomocy odpowiednich zabiegów modowych. Słyszałaś o optyce? To świetnie, teraz nadszedł czas, żeby wypróbować ją w praktyce! Jeżeli rymują nam się słowa, to znak, że wiemy, o czym mówimy.  

Jaka góra, żeby wyszczuplić sylwetkę?   

Żeby wyszczuplić sylwetkę, skłaniamy się ku ubraniom o jak najlepiej dobranym rozmiarze. To oznacza rezygnację z bardzo obszernych i nazbyt ciasnych ciuszków, na rzecz takich, które możemy określić jako odpowiednie. Wspominałyśmy o praktyce, dlatego konieczna będzie nam potrzebna przymierzalnia. Wejdź do niej i przymierz stroje o jeden rozmiar większy niż twój, ale również takie, których teoretycznie byś nie wybrała, czyli mniejszy format marynarki czy spodni. Prawdopodobnie wybierzesz drobniejszy numer. Skąd to wiemy? Bardzo często zawyżamy swoje wymiary, a my jesteśmy tu po to, żeby odciągnąć cię od twojej źle działającej wyobraźni!

Teraz po ustaleniu odpowiedniego formatu jesteśmy w stanie wybrać ciekawie skrojone modele najróżniejszych elementów twojej nowej garderoby. Po pierwsze, nie daj się zwieść ubraniom o dużych geometrycznych wzorach. Chociaż obszerne trójkąty i inne koła wołają swoimi gabarytami Załóż mnie, załóż! My dobrze wiemy, że chcą ci ukraść wizerunek! Przechodzimy koło nich z chłodną obojętnością, kierując się do stonowanych kolorów, dotąd przez ciebie odtrącanych. Jako duża kobieta, powinnaś odnosić się do nich od teraz z szacunkiem i obdarzyć ciepłem tuniki w beżowych odcieniach. Marynarki o ciemniejszej tonacji będą świetnie współgrały z ziemistymi kolorami, które też powinny zagościć w twojej szafie.

Zastanawiasz się, jak się ubrać, żeby wyszczuplić sylwetkę, nie rezygnując z kobiecości?  Odkrywamy na nowo dekolty! Już nie pamiętasz, jak wyglądają, bo do tej pory skrzętnie chowałaś je na dno szafy? Czas najwyższy sobie przypomnieć o literce V! Nie zastanawiaj się nad swoim wyglądem, po prostu załóż tę bluzkę z ciekawym wycięciem i napawaj się tym niesamowitym widokiem- czyli sobą!

Jaki dół, żeby wyszczuplić sylwetkę?  

Żeby optycznie wyszczuplić sylwetkę, musimy iść wyżej nakreślonym tropem i polubić się z głębokimi barwami. Tak, wiemy, już piałyśmy o nowo zdobytych przyjaźniach w postaci ciepłych barw. Będziemy to podkreślać, dopóki rzeczywiście nie spotkamy was razem na imprezie czy na urodzinach dobrej koleżanki! W dolnej sferze ciała dzieje się trochę więcej niż na górze dlatego od pasa w dół musimy zastosować hasło czarny to nowy czarny. Idealnym zobrazowaniem tej tezy mogą być spodnie w intensywnym kolorze. Krój może być prosty, chociaż zdecydowanie lepiej będziesz wyglądać w szerokich, o lejącej się tkaninie w postaci lycry.

Jak się ubrać, żeby wyszczuplić sylwetkę, ale żeby nie rezygnować z ulubionych obcasów? Akurat z tym będziesz miała najmniejszy problem! Kilku centymetrowe czółenka są dyspozycyjne dla każdego rozmiaru, tym bardziej dla tak apetycznego ciała, jak twoje. Przekonaj się o tym i czym prędzej, wkładając swoje ulubione. Widzimy się przy barze!
 

Jak się ubrać żeby wyszczuplić sylwetkę? ZOBACZ ZDJĘCIA:   

jak się ubrać żeby wyszczuplić sylwetkę
reserved.com

Pamiętaj, kochanego ciała nigdy za wiele! A tym bardziej, jeżeli jest opatulone w miękką tkaninę, na przykład jedwab.  

jak się ubrać żeby wyszczuplić sylwetkę
reserved.com 

Chociaż z geometrią się nie bratamy, długim podłużnym pasom mówimy zdecydowane tak!   

jak się ubrać żeby wyszczuplić sylwetkę
reserved.com 

Jeans i rozmiar 40+? Naszym zdaniem to idealny zestaw dla miejskiej kowbojki o większych rozmiarach. Daj się ponieść fantazji i urozmaić niebieski żółtym dodatkiem. 

jak się ubrać żeby wyszczuplić sylwetkę
reserved.com 

Czarny dół nigdy nie wyglądał tak dobrze, jak w naszym puszystym przypadku! Daj się przekonać do ciemnych barw.

 ZOBACZ TEŻ: 

  1. Jak się ubrać, żeby ukryć szerokie ramiona? Figura kielich  
  2. Jak się ubrać na ślub do kościoła? Najświeższe ślubne trendy  
  3. Jak się ubrać w rozmiarze XL? Stylista podpowiada

 

 

 

  

 

 

 

 

 

Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.