Jak szybko zajść w ciążę? Na to pytanie chce znać odpowiedź większość kobiet. Ciąża to piękny czas w życiu każdej kobiety. Wiele pań, choć bardzo pragnie pociechy, nie może cieszyć się macierzyństwem, ze względu na swojego partnera, który nie widzi się jeszcze w roli rodzica. Niektóre decydują się na bardzo desperackie kroki, jednak czy naprawdę warto? Być może lepiej porozmawiać z partnerem i przekonać go solidnymi argumentami, niż tworzyć teorie spiskowe. Jak przekonać partnera do powiększenia rodziny? Postaramy się, odpowiedzieć wam na to pytanie.  

Na pytanie – jak szybko zajść w ciążę? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Do roli rodzica należy się odpowiednio przygotować i warto zadbać o to, aby zarówno kobieta, jak i mężczyźni byli gotowi na powitanie dziecka. Ciąża i w późniejszym czasie przyjście na świat dziecka wiąże się ogromnymi zmianami, które należy wprowadzić w życiu. Do macierzyństwa trzeba z pewnością dorosnąć i być gotowym na wyrzeczenia z nim związanym. Powinna to być przemyślana i bardzo świadoma decyzja, która będzie dowodem na to, że wraz ze swoim partnerem, chcecie założyć rodzinę.

Co robić, kiedy zegar biologiczny tyka i masz wrażenie, że twój partner nigdy nie podejmie tej ważnej w waszym życiu decyzji? Przede wszystkim postaw na szczerą rozmowę, dzięki której będziecie w stanie określić swoje priorytety. Zmuszanie mężczyzny do powiększenia rodziny nie ma sensu, ponieważ przez desperacki krok, który możesz zrobić, jesteś w stanie całkowicie zniszczyć waszą dotychczasową relację.

Do ciąży należy się także odpowiednio przygotować. Wykonać badania, które będą w stanie ukazać, w jakim stanie jest twój organizm oraz prowadzić higieniczny tryb życia. Co to oznacza? Przede wszystkim należy postawić na zdrowe nawyki żywieniowe, które zapewnią dziecku prawidłowy rozwój, a tobie pozwolą cieszyć się dobrym zdrowiem podczas ciąży.

Jak szybko zajść w ciążę? Najpierw porozmawiaj z partnerem!

Czujesz, że bardzo chciałabyś mieć dziecko, ale on wciąż nie jest gotowy i odwleka założenie rodziny? Z pewnością może to ci sprawiać przykrość, lecz postaraj się także zrozumieć partnera, który być może boi się odpowiedzialności wiążącej się z posiadaniem potomstwa. Warto, abyś szczerze porozmawiała ze swoim partnerem, poinformowała go o swoich obawach, a przedewszystkich pragnieniach. Powinnaś mieć także na uwadze, że kobiety dużo szybciej dojrzewają do roli rodzica, niż mężczyźni.

Rozmawiając ze swoim ukochanym, postaraj się podawać istotne argumenty. Przedstaw mu jasno sprawę, a być może sam stwierdzi, że w głębi duszy również pragnąłby dziecka. To niezwykle istotne, aby mężczyzna czuł, że liczysz się z jego zdaniem i liczy się dla ciebie także jego szczęście. Tylko tak możesz zapewnić swemu dziecku szczęśliwą rodzinę. Twój partner także musi zadeklarować chęć posiadania pociechy, ponieważ na jego barki również spadną nowe obowiązki.

Nie nalegaj, aby mężczyzna natychmiast musiał podjąć decyzję. Pozwól, aby mógł przez kilka dni przemyśleć decyzję o dziecku. Dzięki temu będziesz miała pewność, że przeanalizował wszystkie za i przeciw a także, że będzie on świadomy swojej decyzji. To zaowocuje również tym, że mentalnie przygotuje się on do roli rodzica, w której będzie się musiał niedługo odnaleźć.

Jakich argumentów warto użyć podczas rozmowy?

Rozmowę możesz rozpocząć od zaznaczenia faktu, że jesteś już w odpowiednim wieku i jest to doskonały czas rozrodczy. Zaznacz, że nie warto odwlekać tej decyzji w czasie, ponieważ z upływem lat, twoje zdolności rozrodcze także maleją. Zaznacz także, że odczuwasz silny instynkt macierzyński i jesteś już gotowa na to, aby zostać mamą. Wspomnij także o swoim emocjach, które w relacjach są niezwykle istotne i odpowiadają za uczucie, które jest między wami.

Dobrze także zaznaczyć, że na przyjście dziecka czeka się kilka miesięcy, a w gruncie rzeczy starania partnerów o potomstwo trwają czasem nawet kilka lat. Czy warto więc czekać w nieskończoność, jeżeli istnieje ryzyko, że później oczekiwanie może być naprawdę bardzo długie? Jest to niezwykle istotne, aby starania o potomstwo nie odkładać w czasie, gdyż w razie pojawienia się problemów, warto dać sobie także czas na ewentualne leczenie.

Możesz także, zacząć oswajać ukochanego z dziećmi opiekując się maluchami znajomych, czy rodziny. Może on wtedy dostrzec, że świetnie odnajdujesz się w tej roli i będziesz doskonałą mamą, która bez problemu poradzi sobie także z waszym brzdącem 😉

Rozmawiając, nigdy nie podnoś głosu i nie próbuj wymusić decyzji krzykiem. Takie zachowanie z pewnością nie zachęci partnera do podjęcia tak ważnej decyzji, wręcz przeciwnie! Może on stwierdzić, że jesteś zbyt impulsywna, a dziecko nie jest dobrym pomysłem.

Jak szybko zajść w ciążę?

Kiedy już podejmiecie decyzję o założeniu rodziny, warto zwrócić szczególną uwagę na kilka ważnych czynników, które mogą wspomóc wasze staranie się o dziecko. Oczywiście kondycja fizyczna oraz dobry stan zdrowia jest niezwykle istotna i często odgrywa kluczową rolę. Powinnaś również zwrócić większą uwagę na swój cykl menstruacyjny, co może okazać się niezwykle przydatne przy staraniach o potomstwo. Przy monitorowaniu dni płodnych, wasze starania mogą być dużo bardziej skuteczne. Jak to robić?

Jak szybko zajść w ciążę? Zwracaj uwagę na dni płodne!

W każdym miesiącu, w twoim cyklu pojawia się 6-dniowe okienko, w którym jest wysokie prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Okres płodny rozpoczyna się pięć dni przed owulacją, a jego koniec następuje dzień po niej. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jeżeli staracie się o dziecko, plemniki twojego partnera, które mają żywotność ok. 100 godzin, powinny być obecne w górnej części twego jajowodu, kiedy komórka jajowa zostanie uwolniona z jajnika.

Jak łatwo wywnioskować zajście w ciąże jest dużo bardziej prawdopodobne przed a nie po owulacji. Jak często powinniśmy uprawiać seks w „te” dni? Najczęstszy błąd, który popełniają pary to uprawiania na okrągło, mechanicznego seksu. W pewnym momencie stosunek staje się obsesją, w którą wpada para i zbliżenia przestają być przyjemnością, a stają się smutnym obowiązkiem. Często prowadzi to do frustracji i kłótni, którą mogą zniszczyć nasz związek. Trzeba pamiętać, że spłodzenie dziecka,  ma być przyjemnością i najwyższym aktem miłości przez dwójkę osób, które chcą założyć świadomie rodzinę.

Seks przed owulacją powinniśmy uprawiać mniej-więcej co drugi dzień. Niestety, nie zawsze jest łatwo to obliczyć, dlatego parom, które starają się o dzidziusia, polecany jest regularny seks – kilka razy w tygodniu.

Jeżeli kiedykolwiek widzieliście filmy, w których kobieta wpada do pracy partnera i zmusza go do seksu (najczęściej z nogami do góry, albo w innej dziwnej pozie, która ma pomóc plemnikom dotrzeć do jajeczka) – to zapomnijcie o tym. Dziecko ma się urodzić z miłość. Spokojny, namiętny seks bez wątpienia będzie stymulował zarówno ciebie, jak i partnera. Lekarze ginekolodzy, już dawno obalili teorie, które mówią o tym, że pozycja seksualna ma jakikolwiek wpływ na zapłodnienie.

Wracając do technicznego punktu, cykl menstruacyjny trwa u kobiety od 26 do 32 dni. Lekarze zalecają, żeby więcej seksu uprawiać między 8, a 19 dniem cyklu. W obliczeniu go – musi pomóc ci lekarz, który wykona ci testy owulacyjne. Jak szybko zajść w ciążę – to jedno z najważniejszych pytań, jakie stawia sobie para chcąca mieć dziecko. Odpowiedź nie jest niestety prosta.

Jak szybko zajść w ciążę
Fot: Kelly Sikkema

Wiek kobiety – czy to faktycznie istotne?

Tak! Faktów nie da się oszukać, nasz wiek ma największy wpływ na to, czy zajdziemy w ciąże. Powód jest bardzo prosty, z wiekiem kobiety, liczba jej zdrowych komórek jajowych maleje. Po 35. roku życia zajście w ciąże staje się już naprawdę ciężkie. Oczywiście dzięki metodzie in vitro, wzrost zajścia w ciąże kobiet w wieku 35-39 w porównaniu do lat 1999-2005 wzrósł o 52%! Trzeba pamiętać jednak o tym, że nawet stosując metodę in vitro, szanse po 35 roku życia są zdecydowanie mniejsze, a po 45 roku życia – wynosi zaledwie 1-2% szans.

Jaki zatem jest najlepszy dla kobiety wiek, na zajście w ciążę?

Według lekarzy jest to czas między 18, a 25 rokiem życia. W wieku 27 lat jakość naszych jajeczek spada. Do 25 roku życia, lekarze twierdzą, że kobiety są najsilniejsze fizycznie i mają najwięcej energii. Powoduje to znacznej zmniejszenie prawdopodobieństwa poronienia i komplikacji związanych z ciążą.

W dzisiejszych czasach kobiety zachodzą najchętniej w ciążę po 30 roku życia. Jest to logiczne rozwiązanie, najczęściej w tym wieku jesteśmy już po studiach i ze stałą pracą, która pozwala nam na takie dogodności jak urlop macierzyński. Najważniejszym jednak argumentem przeciwko zakładaniu rodziny w bardzo młodym wieku, jest fakt partnerstwa.

Kobiety zarówno tak, jak i mężczyźni bardzo rzadko w wieku 20+ mają u swojego bogu kogoś, kto mógłby udźwignąć założenie rodziny. W młodym wieku najczęściej chcemy smakować życia i korzystać w uroków młodości, a nie bawić się w dom. Coraz częściej młodzi ludzie świadomie przekładają decyzję o założeniu rodziny i przesuwają ją na czas „po trzydziestce”.

Według statystyk to właśnie pary po studiach i z dużych miast decydują się później na posiadanie dzieci. Jeżeli taka decyzja zapada, jest ona najczęściej dokładnie przemyślana i zaplanowana. Koszt posiadania dziecka, według wielu statystyk to koszt ok. 160 tysięcy złotych do 21 roku życia.

Jak widzicie, pytanie, jak szybko zajść w ciążę – jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Najważniejsze pytania, jakie musimy sobie zadać brzmią: Czy ja i mój partner jesteśmy na to gotowi? Zarówno psychicznie, jak i finansowo – na posiadania i wychowanie dziecka? Czy chcemy spędzić ze sobą resztę życia i stworzyć dom dla kogoś, kto będzie przez wiele lat od nas zależny? Jeżeli odpowiedzi brzmią tak, powinnaś usiąść ze swoim ukochanym i przedyskutować spokojnie całą sytuację.

Wytłumaczyć mu jak wygląda proces starania się o dziecko i jak on czuje się z tym że ty jesteś gotowa na powiększenie waszej rodziny.

ZOBACZ TEŻ:

  1. 10 sposobów na nudę w łóżku
  2. Dieta koktajlowa coraz bardziej popularna
  3. Suknia ślubna – biała czy kolorowa?
  4. Gwiazdy, które zostały rodzicami w 2018 roku [ZDJĘCIA]

Źródła: http://zaplodnieni.pl, parenting.pl