Lelum.pl

Fot: instagram.com/babylovemedia

Jak ubrać dziecko do samolotu? Niezbędniki każdej zorganizowanej mamy

17 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Redakcja Lelum.pl

Jak ubrać dziecko do samolotu? Choć podróżowanie z dzieckiem jest nie lada wyzwaniem dla rodzica, to dla dziecka może być wspaniałą przygodą. Jak sprawić, żeby dla ciebie też odbyło się bez zmartwień? Spakuj się z głową!

Jak ubrać dziecko do samolotu? Choć podróżowanie z dzieckiem jest nie lada wyzwaniem dla rodzica, to dla dziecka może być wspaniałą przygodą. Jak sprawić, żeby dla ciebie też odbyło się bez zmartwień? Spakuj się z głową!

Jak ubrać dziecko do samolotu? Co należy zabrać do samolotu, a czego nie można wnosić? O czym nie można zapomnieć? Co spakować do bagażu podręcznego podróżując z dzieckiem? Z naszym artykułem bez problemu przygotujesz listę niezbędnych rzeczy na podróż samolotem ze swoją pociechą.

Jak ubrać dziecko do samolotu? Pytanie, które zadaje sobie każda mama

Przede wszystkim wygodnie. Ubranka nie powinny uciskać dziecka . Wybierz ubranka z małą ilością klamerek. Na dużych wysokościach temperatura spada, więc w samolocie robi się chłodno.

Jeśli wybierasz się w egzotyczne kraje, nie zakładaj dziecku obszernego kombinezonu. Ubierz je w dresik lub w cieńsze śpioszki i owiń kocem, później, gdy nie będą ci już potrzebne, z łatwością spakujesz je do walizki, nie zajmując wiele miejsca. Nie pozwól także, by dziecko zmarzło czy się zgrzało. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie tradycyjne ubranie na cebulkę. Wybierz bluzę bądź polar, cienką koszulkę i podkoszulek. Przy wzroście temperatury z łatwością pozbędziesz się zbędnych warstw. Pamiętaj również o dodatkowej parze skarpetek.

Co warto zawsze mieć ze sobą, podróżując z dzieckiem?

Do bagażu podręcznego zapakuj niezbędne rzeczy: przekąski, napoje, zabawki, środki higieniczne oraz ubranko na zmianę. Jeśli masz małe dziecko, zabierz ze sobą kilka pieluch. Dobrze, żebyś zabrała apaszkę na szyję, która przyda się np. przy karmieniu. W samolotach często jest chłodno i nawet jeśli podróżujesz latem, zabierz ze sobą kocyk.

Zapakuj zapasowy smoczek, apteczkę podróżną, śliniaczki, czapeczkę bądź kapelusik i okulary przeciwsłoneczne. Choć dzieciom do 2 roku życia przysługuje zwykle do 20 kg darmowego bagażu podręcznego, to mnóstwo toreb będzie stanowić dodatkowy kłopot, którego nie potrzebujesz.

Ubranie na zmianę dla dziecka? Koniecznie!

Niezależnie czy podróż będzie trwała godzinę, czy pięć — dziecko zawsze się zdąży ubrudzić. W czasie takiej podróży najważniejsza jest wygoda, nie tylko dziecka, ale także rodzica. Jeśli lecisz godzinę, nie ma potrzeby zabierać czterech różnych zestawów ubrań. Wystarczy jeden. Zabierz też dodatkowy T-shirt na zmianę dla każdego z rodziców, ponieważ podczas karmienia w podróży często zdarzają się wypadki.

Jak ułatwić sobie podróżowanie z dzieckiem samolotem? Kilka rad

Jeśli to wasza pierwsza podróż samolotem, nie wybierajcie odległych krajów, jeśli nie jest to konieczne. Dla małego dziecka pierwszy lot samolotem jest już wystarczającą przygodą dostarczającą wiele emocji, nawet jeśli trwa on godzinę. Dobrze przemyśl godzinę lotu, wybierz taką porę, podczas której twoje dziecko najczęściej śpi, a dodatkowo, rozplanuj dzień lotu tak, aby twoja pociecha chciała spać, gdy zajmiecie miejsce w samolocie.

Na lotnisko postaraj się przyjechać wystarczająco wcześnie, najlepiej dwie godziny przed odlotem. Bez obaw przewiniesz swojego malucha, ponieważ znajdują się tam specjalnie oznakowane do tego miejsca, zaś na większych lotniskach dzieci mają możliwość wybiegać się w specjalnie do tego przeznaczonej strefie.

Z dzieckiem w samolocie

Rodzice mogą podróżować samolotem ze swoją pociechą już od ich 8. dnia życia. Noworodki poniżej tygodnia nie mogą latać, nie pozwala im na to ich układ oddechowy i system krążenia, które są zbyt słabe. Zwykle zdrowe trzymiesięczne niemowlęta nie mają problemów podczas lotu, a szum silników wpływa na nie usypiająco.

Dziecko do drugiego roku życie uznawane jest w liniach samolotowych za infant, co oznacza, że jego przelot jest darmowy. Jednak nie ma oddzielnego miejsca w samolocie. W takim przypadku możesz wykupić osobny fotel dla swojego malucha, co w przypadku większej liczby dzieci jest konieczne (według przepisów niektórych linii, jeden dorosły może mieć pod opieką dwoje niemowląt, co oznacza, że jedno podróżuje na kolanach z 90% zniżką, drugie z kolei musi mieć wykupione osobne miejsce).

Odpowiednie planowanie wraz z porządnym przygotowaniom sprawią, że wbrew wszystkiemu uda wam się przetrwać lot samolotem. Jak ubrać dziecko do samolotu? To i wiele innych pytania zadaje sobie każdy rodzic – mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom, zachowasz spokój i pozytywne nastawienie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak ubrać dziecko do samolotu
Jak ubrać dziecko do samolotu
Jak ubrać dziecko do samolotu
Jak ubrać dziecko do samolotu
Jak ubrać dziecko do samolotu

ZOBACZ TEŻ:

Tagi:

Podobne artykuły

Podróże

Roksana Węgiel przekazała radosne wieści. Gratulacje zalały jej profil
Czytaj więcej >

Podróże

Dramat nad morzem, czegoś podobnego dawno nie było. Mieszkańcy biją na alarm. „W ogóle sobie nie radzę”
Czytaj więcej >

Podróże

Jarosław Kaczyński na urlopie, już wiadomo, gdzie go spędza
Czytaj więcej >

Podróże

Prawdziwy dramat 91-latka z Poznania. Niewiarygodne, co zrobił mu jeden kierowca, historia poraża
Czytaj więcej >

Podróże

Zamykają metro. Ogromne utrudnienia już za kilka dni, powód jest jeden
Czytaj więcej >

Podróże

Ceny gofrów nad morzem orbitują
Czytaj więcej >
Redakcja Lelum.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]