Jak ubrać dziecko na spacer? To twój pierwszy bobas wiesz jak zapewnić mu ciepło i komfort? A może zastanawiasz się, czy powinnaś ubrać go na cebulkę? Spacer nawet ten najkrótszy może doprowadzić do infekcji twojego malucha. Sprawdź jak temu zapobiec. 

Jak ubrać dziecko na spacer? Małe dzieci, których układ odpornościowy dopiero się rozwija, mają większe prawdopodobieństwo zachorowania. Nie bez powodu martwisz się o jego ubranie na spacer. Pamiętaj, że twojego malucha nie dopadnie choroba, jeżeli odpowiednio zadbasz o jego ubranie. 

Jak ubrać dziecko na spacer

Ile razy zobaczyłaś za oknem słońce, a później okazało się, że wcale nie jest tak ciepło? Z pewnością dużo, dlatego może być ci ciężko dostosować odpowiednie ubranie dla swojego dziecka. Nie rezygnuj ze spacerów, nawet w te chłodniejsze dni. Jak ubrać dziecko, kiedy jest zimno? Oczywiście, że na cebulkę. Panuje powszechna zasada, że powinnaś ubrać swoje dziecko tak samo, jak siebie plus założyć mu jedną warstwę więcej. Przykładowo, jeżeli idziesz na spacer wczesną wiosną i masz na sobie bluzkę, sweter i kurtkę, to załóż swojemu dziecku body, bluzę, kurtkę, a jako dodatkową warstwę, wybierz kocyk. Co prawda jest wiele teorii, niektóre mamy mówią, że dziecku powinno zakładać się o jedną warstwę mniej. Łatwiej będzie ci jednak coś zdjąć, niż martwić się o to, że dziecku może być zimno

Co zabrać na spacer z noworodkiem?

Nie kocyk będzie najważniejszy. Jeżeli zastanawiasz się jak ubrać dziecko na spacer, to zawsze zabieraj czapkę. Przez głowę ucieka najwięcej ciepła. Często przypomina się młodym mamom, że noworodek powinien mieć czapkę nawet latem. Jest to prawda, jeżeli noworodek nie skończył jeszcze miesiąca. Kiedy noworodkowi jest zimno?  Dużo zimna ucieka też przez stopy i dłonie. Jeżeli temperatura za oknem nie umila, weź rękawiczki. Pamiętaj też, że temperatura w nocy potrafi być nawet o 10 stopni niższa, dlatego na dłuższe spacery zabieraj ze sobą kocyk, bo naprawdę ułatwi ci to życie. 

Jak zapewnić dziecku komfort?

Przede wszystkim wybieraj naturalne materiały. Najlepiej sprawdzi się miękka bawełna. Zapewni swobodą wymianę powietrza, a skóra dziecka będzie oddychać. Ubrania wykonane ze sztucznych materiałów np. poliester mogą uczulać, dlatego unikaj ich jak ognia. Dzieci szybko rosną, jeżeli zauważysz, że kurteczka, w którą ubrałaś swoje dziecko, jest lekko za mała to lepiej kup nową. Za ciasne ubrania nie są niczym przyjemnym. Swój dyskomfort dziecko pokaże płaczem, dlatego twój spacer też nie będzie należał do najprzyjemniejszych. 

Jak uniknąć przegrzania dziecka? 

Może się to zdarzyć zarówno latem, kiedy temperatura jest naprawdę wysoka, jak i zimą, kiedy za grubo ubierzesz swoje dziecko. Przegrzanie ciała nastąpi wtedy, kiedy niemowlak utraci zdolność do chodzenia swojego ciała, czyli pocenia się. Jest to śmiertelne groźne, dlatego dbaj też o to, żeby nie założyć, zbyt wielu warstw.  

Jak uniknąć przegrzania latem? Nie zakładaj swojemu dziecku zbyt dużo warstw, w upał najlepiej będzie, jak założysz mu tylko body. Zdejmij mu skarpetki i zabezpiecz wózek przed docieraniem promieni słonecznych. Zamontuj parasol, najlepiej w jasnym kolorze, który sprawnie będzie odbijał promienie. Jeżeli nie zabezpieczysz swojego malucha przed słońcem, załóż mu cienką czapkę, obserwuj jednak czy nie ma objawów hipertermii. Pierwszym z nich będzie wysoka temperatura ciała i brak potliwości. 

Jak uniknąć przegrzania zimą? To też się zdarza. Młode mamy często boją się, że noworodkowi będzie za zimno, co prowadzi do zakładania mu zbyt wielu warstw odzieży. Nie jest to złe, jednak należy pamiętać o tym, aby móc łatwo zdjąć np. szalik. Wiesz pewnie, że spacery są jedyną okazją, abyś mogła zajść do sklepu. Stanie w kolejce czasami naprawdę się wydłuża, a twój maluch przez ten czas gotuje się w grubym kombinezonie, czapce, szaliku i rękawiczkach. 

ZOBACZ GALERIĘ:

Jak ubrać dziecko na spacer
Fot. showroom.pl / HonsiuMisiu 

Wybieraj ubrania wykonane z naturalnych materiałów. Wczesnym latem wybierz ubranka w ciekawe printy. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułJak ubrać dziecko do chrztu jesienią? Modne i praktyczne zestawy ubranek
Następny artykułGdzie mieszka Friz? Youtuber żyje po studencku
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na UMCS-ie w Lublinie. Dzieli swoje zainteresowania między muzyką a lifstylem. Jej ulubioną formą rozrywki jest granie jako techno DJ. Za swoje mocne cechy uważa otwartość i towarzyskość. Lubi poznawać nowych ludzi, którzy ją inspirują i dają motywację do zagłębiania w tematy, dotąd jej nieznane.