Jak ubrać noworodka na spacer latem? Czerwiec, lipiec oraz sierpień to miesiące wprost idealne na długie i ciepłe spacery z noworodkiem. Z uroków tego okresu można korzystać już po tygodniu od narodzin dziecka. Aby czas spędzony na powietrzu był dla dziecka przyjemnością, należy jednak zadbać o jego odpowiedni ubiór.

Jak ubrać noworodka na spacer latem? Rodzice często borykają się z dostosowaniem adekwatnej garderoby dla swoich małych pociech. Paradoksalnie, poprawne ubranie dziecka latem jest tak samo ważne, jak w okresie niskich temperatur. Co zrobić, żeby dziecku nie było za gorąco? O jakiej porze dnia wyjść na spacer z dzieckiem latem? Czy zakładać dziecku czapkę latem? Zamieszczone w artykule porady oraz sugestie z pewnością okażą się pomocne w trakcie planowania spaceru z noworodkiem.

Jak ubrać noworodka na spacer latem?

Promienie słońca przedzierają się przez okno, w powietrzu unosi się zapach kwiatów, wszędzie słychać radosny śpiew ptaków. To idealny dzień na spacer z twoim maluszkiem!

Jak się przygotować do spaceru z noworodkiem? O czym pamiętać przed spacerem z noworodkiem? Czy smarować noworodka kremem z filtrem? Przecież odpowiednia ochrona to podstawa. Wszystkie te pytania są bardzo znaczące w przypadku dopiero co narodzonego dziecka, dlatego warto poznać kilka NAJPRAKTYCZNIEJSZYCH rozwiązań.

Jak ubrać noworodka na spacer w czerwcu?

Czerwiec to ten miesiąc roku, w którym letnie temperatury nieśmiało dają o sobie znać. Nie jest to jeszcze pora wyłącznie na krótki rękawek i zwiewne sukieneczki. Jak ubrać noworodka na spacer latem? Ze względu na bardzo delikatną skórę małego dziecka stawiamy na oddychające i przewiewne ubrania.

Jakich materiałów nie wybierać na spacer z noworodkiem? Unikajmy jeansu, skórzanych ubrań i tych, które są bardzo ozdobione. Może to podrażnić skórę dziecka. Ponadto, mamy maluszków nie powinny przywdziewać dzieciom czarnych ubrań. Niestety, przyciągają one promienie słoneczne, a finalnie bardzo szybko się nagrzewają. W tej sytuacji sprawdzi się biała odzież, niezawierająca barwników, których dziecięca skóra nie lubi. Stawiajmy więc na prostotę i wygodę maluszka.

Jak ubrać noworodka na spacer w lipcu?

Lipiec charakteryzuje się wysokimi temperaturami. O której godzinie wychodzić z noworodkiem na spacer? W przypadku bardzo ciepłych dni najlepiej jest udać się na spacer z dzieckiem w okolicach godziny 9:00 i 10:00, ponieważ zazwyczaj o tej porze na zewnątrz nie ma skwaru, który mógłby być dla dziecka męczący.  

Jak ubrać noworodka na spacer latem? Postaw na lekkie body z miękkiego materiału, a dziecko przykryj je flanelowym kocykiem, jeśli zajdzie taka potrzeba. Czy zakładać niemowlakowi skarpetki na spacer latem? Tak, jest to element konieczny, gdyż stopy małego dziecka nie są jeszcze przyzwyczajone do ciągle zmieniającej się temperatury. Brak zabezpieczenia tej części ciała dziecka może w bardzo prosty sposób doprowadzić do przeziębienia.

Jak ubierać noworodka na spacer w sierpniu?

Ósmy miesiąc roku to przede wszystkim upały, które nie sprzyjają dorosłym, a przede wszystkim małym dzieciom. Dlatego tak istotne jest, by nie przegrzać organizmu maluszka. Jak nie przegrzać dziecka latem? Oprócz najważniejszej zasady, dotyczącej niezakładania dziecku zbyt dużej ilości warstw, należy zwrócić uwagę na kwestię związaną z czapką.

Czy zakładać noworodkowi czapkę latem? W przypadku niższych temperatur oraz wiatru niezbędne jest założenie dziecku czapeczki, by osłonić jego uszy i główkę. Natomiast gdy dziecko spokojne odpoczywa na spacerze w wózku, a temperatura nie jest zbyt niska, można ten element garderoby pominąć.

Jak więc przygotować szafę dziecka na letnie spacery?

Jak ubrać noworodka na spacer latem? Najważniejszą kwestią odpowiedniego ubioru dziecka jest wybór delikatnych materiałów, które nie będą niekorzystnie wpływać na jego skórę, powodując odparzenia czy odciski.

Ile warstw ubrań zakładać noworodkowi? Przyjęło się, iż dziecku w tak młodym wieku należy zakładać o jedną warstwę więcej niż sobie. Tak więc ubrane w body maleństwo najbezpieczniej jest okryć kocykiem. Zasada, o której należy bezwzględnie pamiętać, dotyczy skarpetek. Ściągamy je tylko, gdy temperatura nas do tego zmusza- dziecko potrzebuje stałej ochrony tej części ciała!

Zobacz, jak ubrać noworodka na spacer latem:

hm.com/pl

Body w jasnym kolorze to podstawa letnich spacerów.

 

hm.com/pl

Stópki noworodka należy ochraniać skarpetkami.

 

hm.com/pl

Gdy temperatura jest wysoka, można zrezygnować z czapki na rzecz uroczej opaski, która również osłoni dziecięce uszy.

 

hm.com/pl

Szeroki wybór wzorów i krojów spodenek to nie tylko podkreślenie dziecięcej beztroski, ale przede wszystkim wygoda i ciepło.

hm.com/pl

 

W wózku każdego dziecka powinno znaleźć się miejsce na ulubionego pluszaka, dzięki któremu łagodzenie „kryzysowych sytuacji” jest znacznie prostsze.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak ubrać dziecko na spacer? Najważniejsze porady dla rodzica
  2. Jak ubrać dziecko do chrztu jesienią? Modne i praktyczne zestawy ubranek
  3. Znaki zodiaku, które dokonywały złych wyborów miłosnych. Jak jest teraz?

autor: Adrianna Elbe

 

Poprzedni artykułIga Lis wygląda identycznie jak Kinga Rusin w młodości. Córka gwiazdy TVN pokazała unikatowe zdjęcia
Następny artykułGwiazda TVN kilka miesięcy temu rozstała się z mężem w atmosferze skandalu. ”Była dla mnie całym światem, a ja dla niej bankomatem”
Redaktor naczelna Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i nowych mediów, magister kulturoznawstwa na Uniwersytecie SWPS.