Jak ubrać noworodka na spacer wiosną? Właśnie zostałaś mamą. Czekałaś na ten moment z utęsknieniem, ale w twojej głowie wciąż tłoczą się liczne pytania. Jak ubrać dziecko, żeby nie zachorowało? Jak zapewnić maluchowi komfort podczas spacerów? Jak sprawdzić, czy dziecku nie jest za gorąco?

Jak ubrać noworodka na spacer wiosną? Lody topnieją, słońce coraz częściej wygląda zza chmur i chciałabyś zabrać swoje nowo narodzone dziecko na spacer. Temperatura płata figle, a zima zdaje się co jakiś czas o sobie przypominać. Przy takiej zmienności pogody trzeba zachować szczególną ostrożność, by nie na narazić malca na przeziębienie. W poniższym artykule przedstawimy praktyczne rozwiązania, żebyś od teraz wiedziała jak ubrać noworodka na spacer wiosną i nie dała się zaskoczyć pogodzie.

Jak ubrać noworodka na spacer wiosną?

Najlepszym rozwiązaniem na strój dla niemowlaka wiosną to tak zwany ubiór na cebulkę. Malutkie dziecko powinno mieć o jedną warstwę cieplejszy strój niż dorośli. W przypadku kiedy mamy wiele warstw ubranek, możemy łatwo dostosować się do aktualnej temperatury podczas zmiennej wiosennej aury. Zawsze możesz coś dodać lub zdjąć maluchowi, gdy zajdzie taka potrzeba. 

W co ubrać dziecko?

Świetnym rozwiązaniem dla noworodka jest body. Chroni ono zarówno plecki, jak i brzuszek malca, niezależnie od jego energicznych ruchów w wózku. Kolejną warstwą są śpioszki, które powinny być wykonane z dobrej jakości naturalnego materiału, który pozwoli skórze dziecka oddychać. Wybierz te zapinane na zatrzaski, które będziesz mogła wygodnie i sprawnie nakładać.

Kolejne warstwy zależne są od pogody, która z każdym miesiącem będzie się stawała coraz bardziej łaskawa. Dowiedz się jak ubrać noworodka na spacer wiosną w zależności od miesiąca.

Jak ubrać noworodka na spacer wiosną w marcu?

Marzec jest miesiącem, w którym zmiany pogody potrafią być bardzo nagłe i drastyczne. W jednej chwili świeci słońce, ale za chwilę może padać deszcz, a nawet śnieg. Temperaturom zdarza się spaść poniżej zera, by później poszybować w górę. Pamiętaj więc by mieć ze sobą ciepły kocyk, którym w razie chłodu okryjesz malca. Przyda się też sweterek lub bluza, jako kolejna warstwa po body i śpioszkach. Jeśli zima zapuka do marcowych drzwi postaw na ciepły kombinezon lub kurtkę — nie chcesz przecież, by twój maluch zmarzł.

Czy dziecko powinno nosić czapkę?

Dziecko zdecydowanie powinno nosić czapkę, szczególnie w marcu. Kompletując garderobę dla noworodka, nie zapomnij o nakryciu głowy, bo to właśnie przez nią ucieka najwięcej ciepła. Innymi newralgicznymi częściami ciała narażonymi na utratę ciepła są stopy i dłonie. Zadbaj więc o to, by twoje niemowlę miało ciepłe skarpetki i rękawiczki. 

Jak ubrać noworodka na spacer wiosną w kwietniu?

W kwietniu, gdy wiosna rozpieszcza nas coraz cieplejszymi dniami, możesz zrezygnować z ciepłych kurtek, na rzecz cieńszych. Pozostań przy wielowarstwowym ubiorze malca, by móc reagować na zmiany pogody. Jak chronić noworodka przed chorobą? Pamiętaj, by absolutnie nie przegrzewać noworodka! Jeśli widzisz, że malec jest spocony albo ściąga z siebie kocyk, to znak, że jest mu za gorąco. To właśnie przegrzewając dziecko, narażamy je na przewianie i w konsekwencji przeziębienie. A tego byś nie chciała, prawda?

Jak ubrać noworodka na spacer wiosną w maju?

Maj jest przepięknym, słonecznym miesiącem. Najlepiej sprawdzą się więc ubranka z lekkiego przewiewnego materiału. Zdecydowanie polecamy naturalne, bawełniane ciuszki. Zwróćmy uwagę na wszelkiego rodzaju metki — mogą one dokuczać malcowi, dlatego usuń wszystko, co może drapać skórę niemowlaka. W maju mogą zdarzyć się też upały — wtedy ogranicz warstwy do minimum. Przy bardzo wysokich temperaturach możesz zostawić noworodka w samej pieluszce. Nie zapomnij wtedy o kremie z wysokim filtrem, gdyż skóra dziecka jest bardzo wrażliwa, a silne promienie słoneczne może ją podrażnić.

Słuchaj swojego dziecka

Pamiętaj, najlepszą odpowiedzią na to, jak ubrać noworodka na spacer wiosną jest traktować dziecko podobnie do siebie. Jeśli sama ubierasz się w krótki rękaw, to nie ma potrzeby, by dziecko grzało się w grubym swetrze. Staraj się wyłapywać sygnały, jakie wysyła noworodek. Jeśli zaczyna płakać — to może być znak, że czuje dyskomfort, być może jest mu za zimno lub za ciepło.

Teraz jesteś już przygotowana na każdą pogodową ewentualność, a zastosowanie się do powyższych porad pomoże ci brać noworodka na wiosenny spacer. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak ubrać dziecko jesienią lub zimą zajrzyj na nasze pozostałe artykuły.

Jak ubrać noworodka na spacer wiosną ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak ubrać noworodka na spacer wiosną
Fot. Showroom.pl Nanaf Organic

Pamiętaj, by wybierać dla swojego noworodka branka z naturalnych materiałów.

Jak ubrać noworodka na spacer wiosną
Fot. Showroom.pl Nanaf Organic

W wiosenne dni warto nałożyć niemowlakowi czapkę na głowę, żeby się nie wychłodził.

Jak ubrać noworodka na spacer wiosną
Fot. Showroom.pl Mille Baby

Ubieraj dziecko warstwami „na cebulkę” – w każdej chwili możesz zdjąć niepotrzebną warstwę, gdy malcowi będzie za ciepło.

Jak ubrać noworodka na spacer wiosną
Fot. Showroom.pl Nanaf Organic

Body ma wygodne zapięcie na zatrzaski, dzięki czemu będziesz mogła swobodnie zmienić dziecku pieluszkę.

Jak ubrać noworodka na spacer wiosną
Fot. Showroom.pl Nanaf Organic

Śpioszki to druga po body warstwa, która przyda się w wiosennej garderobie twojego malca.

Źródła: mjakmama24.pl, parenting.pl

Poprzedni artykułEdyta Herbuś nową JURORKĄ w Tańcu z Gwiazdami? Fani są zachwyceni
Następny artykułMagda Mołek w młodości. Gwiazda Dzień Dobry TVN pokazała zdjęcie sprzed 17 lat
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl