Jak ubrać się do Auschwitz? Ta kwestia nurtuje niejedną osobę przed wyjazdem do byłego obozu zagłady. Jakie zasady dotyczące ubioru panują w miejscu, w którym kilkadziesiąt lat temu doszło do mrożących krew w żyłach zdarzeń? 

Jak ubrać się do Auschwitz? Muzeum oficjalnie nie podaje konkretnych nakazów ani zakazów dotyczących stroju, zalecając tylko, by każda osoba ubrała się stosownie do miejsca, które odwiedza. Co to oznacza w praktyce? 

Jak ubrać się do Auschwitz?

Jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jak ubrać się do Auschwitz nie uzyskamy pytając władz Muzeum. Na oficjalnej stronie internetowej, w regulaminie zwiedzania byłego obozu zagłady, możemy przeczytać:

– Przebywając na terenie Muzeum należy zachowywać się z należytą powagą i szacunkiem. Odwiedzających obowiązuje ubiór stosowny do charakteru miejsca.

Ta lakoniczna odpowiedź wbrew pozorom daje nam dużą swobodę w wyborze odpowiedniej stylizacji do zwiedzania Muzeum w Auschwitz. Jak się ubrać, by wyglądać modnie i jednocześnie nie naruszyć powagi miejsca? 

Wszystko zależy od pory roku. W ciepłych miesiącach postawmy na sukienki, najlepiej z zakrytymi ramionami lub spódnice w zestawie z modną bluzką lub koszulą. Spodnie jeansowe lub materiałowe będą świetnym (i wygodnym) wyborem, natomiast w bardzo upalne dni lniane ubrania lub rybaczki również spełnią swoje zadanie. Sukienki maxi w towarzystwie sandałów lub tenisówek będą bardzo kobiecą i elegancką opcją na lato.

W zimne miesiące z powodzeniem możemy chodzić w swetrach, golfach czy marynarkach. Kurtki ramoneski, długie płaszcze lub dzianinowe długie sukienki sprawią, że będzie ci ciepło, twój strój będzie schludny i do tego bardzo stylowy. 

Jaki ubiór jest niestosowny do Auschwitz?

Skoro wiemy już jak ubrać się do Auschwitz, warto zastanowić się nad stylizacjami, które powinnyśmy zachować na inne, luźniejsze okazje. Zwiedzaniu obozu w Auschwitz towarzyszy powaga i zaduma, dlatego postarajmy się nie przyjeżdżać do Muzeum w bardzo krótkich spódniczkach, shortach czy bluzkach z dekoltem do pępka. Każdy wyzywający i bardzo obcisły strój na pewno będzie uznany za niestosowny i może wprawić innych odwiedzających w zakłopotanie. Nie musimy chyba mówić, że nie należy ubierać się również w stylizacje ze…swastykami i innymi niebezpiecznymi symbolami, które mogłyby zaniepokoić pozostałych odwiedzających. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak ubrać się do Auschwitz
Fot.instagram.com @chicnchic_factory

Muzeum W Oświęcimiu nie podaje dokładnych wytycznych dotyczących ubioru, zaznaczając jedynie, że ubiór powinien być stosowny do charakteru miejsca

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułJak ubrać się do ambasady? Poznaj najważniejsze zasady
Następny artykułJak ubrać się do adwokata? Dowiedz się jak się przygotować
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.