Jak ubrać się do kościoła w niedziele? Postawmy na elegancję. Zaznaczamy, że nie musi być ona nudna, wystarczy odrobina wyobraźni! Warto trzymać się jednak kilku zasad, dotyczących dresscode’u, jaki obowiązuje w świątyniach chrześcijańskich. O czym mowa?

Jak ubrać się do kościoła w niedziele? Czy postawić na spodnie z szerokimi nogawkami, a może wybrać te w kant? Czy założenie kapelusza jet mile widziane? Czego lepiej unikać, podczas kompletowania stylizacji do kościoła? Podpowiadamy. Sprawa nie jest aż tak skomplikowana, wystarczy pamiętać o kilku zasadach.

Jak ubrać się do kościoła w niedziele?

W przypadku kobiet dobrze jest postawić na elegancję, natomiast nie musi ona oznaczać nudy. Ważne jest, aby nasza spódniczka nie odsłaniała nóg, a bluzka nie była głęboko wydekoltowana. Możemy natomiast postawić na stylowy kapelusz lub broszkę, która doda naszej garsonce, czy też bluzce charakteru. Sprawdzą się eleganckie, luźne spodnie, które możemy połączyć z oversizowym swetrem, a na niego nałożyć długi naszyjnik. Próba przemycenia odrobiny ekstrawagancji na kościelnych warunkach może być bardzo kreatywna i ekscytująca dla modowych freaków. Należy jednak pamiętać, że wizyta w świątyni ma zgoła inne zadanie niż tylko lansowanie się w jej murach. 

Duchowni coraz częściej narzekają na to, że młodzi ludzie za nic mają konwenanse i potrafią pojawić się w kościele w bluzce, która odsłania brzuch lub przyciasnych szortach. Zbyt luźne podejście do kościelnego dresscode’u dotyczy nie tylko kobiet, ale i panów. Ci ostatni mają tendencje do przychodzenia do świątyni w t-shirtach i sportowych butach – tak, to prawda. Tymczasem, jeśli chodzi o nich, wymagana jest przede wszystkim odświętność. Koszula, materiałowe spodnie lub jeansy bez przetarć to świetna alternatywa dla tych, którzy nie mają ochoty wskakiwać w garnitur lub po prostu źle się w nim czują. Doszliśmy do momentu, w którym na drzwiach niektórych świątyń pojawiły się tabliczki, informujące o tym, że niektóre części garderoby nie są odpowiednie do kościoła. W krajach takich jak Chorwacja czy Włochy za niewłaściwy ubiór możemy nie być wpuszczeni do świątyni.

Czym jest kościelny dress-code?

Styl ubierania do Kościoła opiera się na tych samych założeniach i pełni podobne funkcje co dress code biznesowy. Przede wszystkim pokazuje oddawanie szacunku do miejsca, a po drugie jest świetnym sposobem na niezwracanie na siebie uwagi – powiedział trener savoir-vivre’u w rozmowie z Faktem.

Poza wspominanymi przez nas wcześniej częściami garderoby, na czarnej liście duchownych znajduje się również widoczna bielizna i spodnie biodrówki, które są wyjątkowo niepraktyczne. Niektórzy chyba zapominają, że w kościele często klęczymy. Czego jeszcze unikać? Prześwitujących sukienek, zbyt obcisłych bluzek i klapek.

Niektórzy uważają tego typu zalecenia za przesadę, inni wręcz przeciwnie. Postrzegają je, jako przejaw szacunku do miejsca kultu, miejsca, które dla wielu ludzi jest drugim domem.

 ZOBACZ ZDJĘCIA:

moda
Fot. unsplash.com

Elegancki płaszcz i czarne spodnie to zawsze dobre rozwiązanie. Stylowa torebka dopełnia look. Krata na płaszczu to klasyczny wzór, który uznawany jest za ten z rodzaju skromnych.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułBiedroń z partnerem. Kim jest Krzysztof Śmiszek, ukochany prezydenta?
Następny artykułMarta Kaczyńska przyznała, że koleżanki drwiły z jej ojca. „Miały na ścianie fotomontaż z moim tatą”
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.