Jak ubrać się do zdjęcia legitymacyjnego, by wyglądać świeżo, elegancko i stylowo? Zaczynasz szkołę lub studia i potrzebujesz wyrobić legitymację, niestety nie masz żadnego swojego aktualnego zdjęcia. Wybierasz się do fotografa, ale stajesz otwartą szafą i zupełnie nie wiesz, w co się ubrać?

Jak ubrać się do zdjęcia legitymacyjnego? Jak się uczesać? Czym się różni zdjęcie do legitymacji od zdjęcia do dowodu osobistego? W tym artykule pokażemy ci stylizacje, które pomogą ci wyglądać modnie i świeżo podczas sesji u fotografa. 

 Jak wygląda zdjęcie legitymacyjne?

Zdjęcie legitymacyjne jest praktycznie identyczne, co zdjęcie do dowodu osobistego. Jak powinno wyglądać dobrze zrobione zdjęcie legitymacyjne? Powinna być to kolorowa fotografia o wymiarach 35 x 45 mm wykonana na jednolitym, jasnym tle. Fotografia musi odwzorowywać naturalny kolor skóry i obejmować wizerunek osoby od czubka głowy do górnej części barków (twarz musi zajmować ok. 70-80% przestrzeni zdjęcia). 

Jak powinna wyglądać twarz na zdjęciu do legitymacji? Twarz powinna być pokazana frontalnie, bez okularów czy nakrycia głowy (chyba że wymaga tego religia osoby fotografowanej). Osoba na zdjęciu powinna mieć naturalny wyraz twarzy i zamknięte usta. Oczy powinny być wyraźnie pokazane, tak samo brwi (brwi nie mogą być zasłonięte włosami).

Jak ubrać się do zdjęcia legitymacyjnego?

SUKIENKA

Tak naprawdę najważniejsza jest górna część stroju, ponieważ tylko ona będzie widoczna na zdjęciach. Jeżeli zastanawiasz się, jak się ubrać do zdjęcia legitymacyjnego, masz tak naprawdę dużo możliwości. Sukienka będzie ciekawą i elegancką opcją. Wybierz raczej fason z zasłoniętymi ramionami i płytkim dekoltem. Najlepiej, żeby sukienka była w stonowanym kolorze, najlepiej czarnym, granatowym lub szarym. 

BLUZKA + SPÓDNICA

Wolisz spódnicę od sukienki? Nie ma problemu – dobierz do ulubionej spódnicy ładną i elegancką bluzkę lub koszulę. Bluzka z dużą kokardą na pewno jest interesującą opcją i doda charakteru twojej stylizacji. Zwykła koszula to klasyczna i bezpieczna opcja do zdjęcia legitymacyjnego, dowodowego czy paszportowego. Jeżeli na bluzkę czy koszulę założysz dopasowaną marynarkę, osiągniesz elegancki i ponadczasowy look.

Jak się ubrać do zdjęcia do legitymacji?

BLUZKA + SPODNIE

Nie lubisz sukienek i spódnic? W takim razie spodnie będą dla ciebie dobrą opcją. Wybierz jeansy, modne cygaretki lub eleganckie spodnie w kant. Do nich dobierz odpowiednią bluzkę lub koszulę. Polska marka Mohito stworzyła ciekawy total look, który rewelacyjnie sprawdzi się podczas wizyty u fotografa: klasyczna, jasnoniebieska koszula została zestawiona z prostymi, granatowymi cygaretkami. Włosy modelki upięto w wysoki kok z kilkoma luźno opadającymi kosmykami, które nie zasłaniają ani oczu, ani brwi. 

BUTY

Jakie buty włożyć udając się do fotografa? Buty powinny być dobrane do stylizacji – na zdjęciu nie będzie ich widać, dlatego mogą być takie, jakie będą najlepiej wyglądać z twoją stylizacją. Espadryle, mokasyny, szpilki, sandały czy baleriny? Które z nich pasują do twojego stroju?

DODATKI

Biżuteria lub apaszka mogą dodać charakteru twojej stylizacji, dlatego warto zastanowić się, co pasuje do stroju, w jakim wybierasz się do fotografa. Apaszka pasująca do reszty nie powinna zasłaniać twarzy, to samo tyczy się biżuterii – odradzamy bardzo duże kolczyki, które zachodzą na twarz, natomiast z kolczykami o niewielkich rozmiarach nie powinno być problemu.

FRYZURA

Jaka fryzura do zdjęcia legitymacyjnego? Najważniejsze we fryzurze do legitymacji jest to, by nie zasłaniała oczu, łuku brwiowego i uszu. Modny bob, kok, kucyk czy kosmyki opadające na ramiona falami będą rewelacyjnie wyglądać na zdjęciu do legitymacji. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak ubrać się do zdjęcia legitymacyjnego
Fot.reserved.com

Przy wyrabianiu zdjęcia legitymacyjnego obowiązują takie same zasady jak przy wyrabianiu zdjęcia do dowodu osobistego.