Jak uratować zafarbowane pranie? Wszyscy znamy to z autopsji- czarna bluzka połączona w tej samej ciepłej wodzie z jasnymi jeansami nie może zwiastować niczego dobrego! Gdy jeszcze dodamy do tego czerwony szalik… Nie panikuj! Jeżeli twoje ubrania zafarbowały, istnieje duża szansa, że można je uratować. Jak? Oto 5 sprawdzonych sposobów, które ci w tym pomogą.

Zawsze zastanawiałaś się nad tym, jak odzyskać upragniony kolor ulubionej bluzki, która dawno temu miała bliskie spotkanie z twoimi zielonymi spodniami w pralce? Nasz dzisiejszy tekst jest dla ciebie! Nie będziemy rekomendować żadnych drogich wybielaczy. 

Jak uratować zafarbowane pranie domowymi sposobami?  

Jak uratować zafarbowane pranie za pomocą skarbów z twojej domowej kuchni? To dziecinnie proste! Po pierwsze, sięgnij po ocet spirytusowy. Dlaczego akurat po ten bezbarwny specyfik? Okazuje się, że ocet świetnie usuwa zabarwienia, których chcesz się natychmiast pozbyć. Żeby jednak nie sprawił zniknięcia całego odzienia (chodzi nam tylko o przywrócenie starego koloru), koniecznie rozcieńcz go z wodą. Na jedną miskę wody powinno przypadać pół szklanki tego roztworu. W takiej miksturze możesz bezpiecznie moczyć przez całą noc ulubione tkaniny!

Zadajesz sobie pytanie, jak uratować zafarbowany ręcznik, ale nie masz czasu iść do sklepu po wybielacz? Słusznie, ponieważ w domu masz już jego najlepszy odpowiednik – proszek do pieczenia! Tym razem nie będziemy jednak piec ciasta, a sprawimy, że odzyskasz utęskniony kolor. Proszek wsypujemy do pralki razem z normalnym płynem.

Jak uratować zafarbowane jeansy?  

Jeżeli należysz do osób, które lubią żyć w zgodzie z tym, co oferuje nam natura, musicie przyjrzeć się tym domowym sposobom na odbarwianie tkanin. Jak uratować zafarbowane jeansy w białym kolorze, nie chcąc używać przy tym zbędnych detergentów? Z pomocą przychodzi nam sok z cytryny. Ten prosty i znany patent jest świetny do zastosowania dla jasnych odcienie odzieży. Kropelki ze świeżo wyciśniętej cytryny klasycznie polewamy na miejsca, które straciły swoją dawną barwę.

Kolejnymi sposobami na ekologiczne przywracanie koloru to zastosowanie liści laurowych i skorupek jajek! Jak uratować zafarbowane ubranie za pomocą tych produktów? Pierwszy z nich będzie wymagał trochę czasu w kuchni- w sporym garnku gotujemy wywar na bazie garści tej rośliny, po czym wrzucamy do niego ubranie. Z kolei chropowata powierzchnia jajek przyczynia się do szybszego wybielenia ubrań, jeżeli pokruszona materię włożymy najpierw do muślinowego woreczku, a następnie- do pralki! 

jak uratować zafarbowane pranie
Fot.: catnamejoe/ pixabay.com 

Jak uratować zafarbowane pranie? Wszyscy chcemy, aby biel zawsze pozostawała w najjaśniejszej jej krasie. Domowymi sposobami osiągniesz ten cel! 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułJak schudła Magda Gessler? „Rozpiera mnie energia”
Następny artykułMarcin Prokop opublikował urocze zdjęcie w łóżku. Przystojny gwiazdor pokazał tatuaże
Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.