Jak urządzić pokój nastolatce? Zaplanowanie pokoju dla młodej dziewczyny nie należy do zadań łatwych. Przyzna to pewnie każdy rodzic, który musiał się z tym zmierzyć. Istnieją jednak praktyczne porady, które ułatwią ci życie! Co kupić? Jakie wybrać kolory ścian? Podpowiadamy!

Dojrzewające dziewczyny chcą poświęcać się pasjom, wyrażać swoją indywidualność i mieć miejsce, w którym będą mogły się zrelaksować. Pokój musi być zatem przytulny, praktyczny i umożliwiający swobodną naukę. Całkiem tego dużo, prawda? Jak urządzić pokój nastolatce? Jak się za to zabrać?

Pokoje młodzieżowe – aranżacje

Pokój nastolatki to jednocześnie sypialna, pokój dzienny i miejsce do pracy (tudzież nauki). W gestii rodzica leży więc, by pomieszczenie to było funkcjonalne. Do podstawowych mebli powinno się więc zaliczyć łóżko, biurko, ale także niewielką kanapę lub pufy, na których dziecko będzie mogło przesiadywać ze swoimi znajomymi.

Dobrym rozwiązaniem jest również niewielki kawowy stolik. Aby nastolatka mogła rozwijać swoje pasje, wyposażmy jej pokój w elementy, które jej to ułatwią: półki na książki, sztaluga, miejsce do ćwiczeń.

Modne kolory ścian do pokoju młodzieżowego 2019

Nastolatki mają wiele szalonych pomysłów. Wiele z nich dotyczy również koloru ścian pokoju. Czerń? Butelkowa zieleń? A może neonowe akcenty? Wszystkie propozycje są bardzo interesujące, ale czy sprawdzą się na dłuższą metę? Niestety nie. To, w jakim otoczeniu przebywamy ma bardzo duże znaczenie. Zbyt ciemne, intensywne lub wzorzyste ściany wyglądają oryginalnie, jednak mogą mieć zły wpływ na nastrój i rozwój młodego człowieka.

Najbezpieczniejszą i najbardziej praktyczną propozycją są jasne, ciepłe i delikatne kolory. Biel, beż, pudrowy róż lub kawa z mlekiem to barwy, które optycznie powiększają pokój. Z kolorami można zaszaleć w kontekście dodatków.

Pokój dla nastolatków IKEA

Oryginalne, barwne ramki do zdjęć, które można nabyć w sklepie IKEA w granicach 20 zł, nadadzą pomieszczeniu charakteru. Kolorowy dywan lub fotel (np. ten o nazwie STRANDMON lub VEDBO) będą bardzo ciekawym elementem wystroju, nie przytłaczając wspomnianych czterech ścian.

Jak urządzić pokój nastolatce? Kompromis to podstawa

Zarówno rodzic, jak i dziecko – każde z nich ma szereg pomysłów dotyczących pokoju nastoletniej osoby. Warto, by wysłuchać, czego młoda osoba oczekuje od swojego kącika. W sprawach fundamentalnych, takich jak rozkład mebli, ich rozmiar i funkcjonalność, prym powinni wieść dorośli. Wieloletnie doświadczenie i liczne porady z pewnością mogą wpłynąć na komfort życia dziecka w pokoju.

Nie ignorujmy jednak ich pomysłów, wiele może okazać się naprawdę ciekawych i innowacyjnych. Poza tym, najważniejsze, by młoda osoba lubiła spędzać czas we własnym pokoju oraz miała możliwości rozwoju w zaciszu domowym.

Zobacz zdjęcia:

Jak urządzić pokój nastolatce
instagram.com @skcastel

Urządzenie pokoju nastoletniej córce nie należy do najłatwiejszych zadań.

Jak urządzić pokój nastolatce
instagram.com @ahintofscandinavia

Jak urządzić pokój nastolatce? Planując rozmieszczenie mebli, należy pamiętać o funkcjonalności.

Jak urządzić pokój nastolatce
ikea.com

Ciekawym akcentem może być oryginalny fotel, kwiaty lub ramki na zdjęcia, nadające pomieszczeniu charakteru.

Jak urządzić pokój nastolatce
instagram.com @23pine

Nie zapominajmy również o tym, że pokój to miejsce, w którym dziecko może rozwijać swoje pasje.

Jak urządzić pokój nastolatce
instagram.com @mydreamcanvas

Nie ignorujmy również propozycji dziecka, odnośnie do wyboru mebli, koloru ścian itd.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jakie buty można prać w pralce? Proste i jasne zasady
  2. Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów? 5 najlepszych sposobów
  3. Co oznaczają symbole na metkach ubrań? Symbole z objaśnieniem

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.