Jak usunąć instagrama? Jesteś na skraju wycieńczenia i znudzenia – masz już dość instagrama i przesłodzonych, idealnych zdjęć. A może po prostu chcesz odpocząć od instagrama i napisać pracę magisterską, która odkładasz na jutro już od kilku miesięcy? W tym artykule dowiesz się, jak usunąć instagrama i czy w ogóle jest to możliwe.

Jak usunąć instagrama? Bycie w mediach społecznościowych czasem może przytłoczyć i zmęczyć, dlatego co jakiś czas warto zrobić sobie przerwę od Facebooka, Instagrama czy Twittera. Jeżeli chcesz trwale lub tymczasowo usunąć swoje konto na Instagramie, nasz artykuł jest właśnie dla ciebie. Znajdziesz w nim wszystkie informacje, jakich będziesz potrzebować, by usunąć konto na Instagramie.

Czy można usunąć instagrama?

Jeżeli planujesz odpocząć od Instagrama, bez problemu możesz usunąć konto. Usunąć konto na Instagramie jest zdecydowanie łatwiej niż na Facebooku, dlatego jeżeli planujemy usunięcie naszego konta na instagramie, ale nie wiemy, jak to zrobić, serwis daje nam dwie ciekawe opcje.  

Czy warto usunąć Instagrama? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sama. Jeżeli chcesz usunąć profil, musisz liczyć się z kilkoma istotnymi rzeczami, które nastąpią po usunięciu profilu. Zanim dowiesz się jak usunąć Instagrama, oto co stanie się z twoim kontem na Instagramie, kiedy zdecydujesz się je usunąć.

O czym pamiętać, zanim usuniesz konto na Instagramie?

Przede wszystkim powinnaś wiedzieć, że klikając w opcję „usuń kontostracisz wszystkie zdjęcia, które miałaś na swoim instagramowym profilu. Jeżeli nie masz ich zapisanych na telefonie lub komputerze – zalecamy, abyś to zrobiła jak najszybciej. Jeżeli nie chcesz zaśmiecać swojego telefonu, możesz wgrać wszystkie zdjęcia na chmurę lub inny internetowy dysk. Usunięcie konta na Instagramie spowoduje, że utracisz bezpowrotnie wszystkie posty, które kiedykolwiek wrzuciłaś na swój profil. 

Ponadto, usunięcie twojego Instagrama spowoduje, że wszystkie lajki, komentarze oraz followersi znikną. Jeżeli jakiś profil bardzo ci się podobał i obserwowałaś go z wielką przyjemnością, proponujemy, byś zapisała sobie jego nazwę lub sprawdziła, czy osoba lub firma prowadząca profil nie ma konta na innej platformie, lub portalu społecznościowym (np. na Facebooku, Twitterze czy Youtube).

Jeżeli zdecydujesz się na usunięcie swojego konta na Instagramie po to, by założyć go od nowa i zacząć cały profil od początku jak tabula rasa, niestety mamy dla ciebie złą wiadomość – usuwając konto, stracisz możliwość ponownego wykorzystania swojego loginu. Jeżeli uwielbiałaś swój login i chciałaś użyć jej ponownie w swoim nowym koncie, dobrze zastanów się, zanim bezpowrotnie usuniesz konto.

Jakie są opcje usunięcia konta na Instagramie?

Instagram nie chce tracić swoich użytkowników, dlatego zanim usuniesz konto, platforma zaproponuje ci dwie opcje. Albo możesz trwale usunąć konto i stracić login, followersów i wszystkie zdjęcia bezpowrotnie, albo możesz tymczasowo dezaktywować konto i wrócić do niego, kiedy najdzie cię na to ochota. Dlaczego warto użyć opcji tymczasowego wyłączenia konta na Instagramie? Opcja tymczasowego wyłączenia (dezaktywacji) konta na Instagramie sprawi, że zachowasz na swoim profilu wszystko, co najważniejsze. 

 1. Tymczasowe wyłączenie konta. Dzięki tej opcji zachowasz na swoim profilu wszystkie posty, zdjęcia i wyróżnione relacje (insta stories). Ponadto, nie stracisz żadnego komentarza, lajka czy followersa, którego udało ci się zdobyć od chwili założenia profilu na Instagramie. Dezaktywacja konta, mimo tego, że profil zostanie tymczasowo ukryty, a więc niewidoczny dla innych użytkowników, nie będzie oznaczać potrzeby ponownego zakładania konta. Twój login pozostanie bez zmian i nie musisz się martwić, że ktoś ci go zabierze albo że utracisz go na zawsze.
 2. Trwałe usunięcie konta. Ta opcja jest definitywnym końcem dla twojego instagramowego konta. Kiedy wypełnisz specjalny formularz i wyrazisz życzenie, by trwale usunąć konto, stracisz wszystko, co dotychczas było częścią twojego profilu – wszystkie zdjęcia, lajki, komentarz, followersów, a także rzecz najistotniejszą – twój unikatowy login (nazwę użytkownika). Login nie będzie mógł być już przez ciebie wykorzystany w przyszłości. Zanim wciśniesz przycisk „usuń konto”, dobrze się zastanów, czy naprawdę chcesz definitywnie zakończyć swoją przygodę z tym konkretnym kontem na Instagramie.

Jak usunąć instagrama bez hasła?

Jeżeli chcesz usunąć swoje konto na Instagramie, ale nie pamiętasz hasła, niestety najpierw będziesz musiała odzyskać lub zresetować hasło, by zalogować się do swojego instagramowego konta. Jak usunąć instagrama nie pamiętając hasła? Nie ma jednej, prostej metody, która pozwoli ci od razu usnąć profil na Instagramie, jeżeli nie jesteś zalogowany i nie pamiętasz hasła. By usunąć Instagrama, musisz mieć dostęp do swojego konta, a więc musisz być zalogowany. Opcja usunięcia lub dezaktywacji Instagrama jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. Wyobraź sobie, gdyby każdy mógł usunąć konto swoje lub innych bez znajomości hasła – w przestrzeni internetowej zapanowałby chaos. 

Jak odzyskać hasło na Instagramie? 

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła do Instagrama, nie panikuj. Instagram daje aż trzy możliwości odzyskania lub zresetowania hasła, w przypadku, gdy masz problemy z zalogowaniem się do serwisu. By zresetować hasło na Instagramie, możesz wykorzystać: swój adres e-mail, swój numer telefonu albo swój…profil na Facebooku

Jak zresetować hasło na Instagramie? Link do logowania

Jeżeli nie pamiętasz hasła, możesz kliknąć w ten link – przeniesie cię on do okna, w którym Instagram wyśle ci link, dzięki któremu będziesz mogła ponownie się zalogować, już z nowym hasłem. 

 1. SYSTEM ANDROID. Jeżeli jesteś posiadaczką smartfona z systemem operacyjnym Android, możesz użyć nazwy użytkownika, adresu e-mail, numeru telefonu (SMS) lub zalogować się przez Facebooka. Kiedy wybierzesz opcję, która najbardziej ci pasuje, wpisz swoje dane i postępuj zgodnie z instrukcjami.
 2. SYSTEM iOS. Jeżeli należysz do użytkowniczek iPhone’ów, wybierz między podaniem loginu, adresu e-mail lub numeru telefonu, a następnie wybierz opcję „Wyślij link logowania”.

Czy można usunąć Instagrama na telefonie?

Niestety nie jest możliwe usunięcie konta na Instagramie z poziomu aplikacji na telefonie. Jeżeli posługujesz się na co dzień instagramową apką i chcesz szybko i wygodnie usunąć konto właśnie przy jej pomocy, niestety mamy złe wiadomości: nie będzie to możliwe. 

Dlaczego nie można usunąć Instagrama przez aplikację? Powodem, dla którego usuwanie konta na Instagramie nie jest możliwe przez aplikację, wydaje się głównie bezpieczeństwo użytkowników. Instagram doskonale zdaje sobie sprawę, że aplikacja może być łatwym kąskiem dla kogoś, kto chciałby wkraść się na nasze konto i je usunąć. Ponadto, aplikacje nie są idealne – zawsze mogą zawieść lub zostać zhackowane czy też złapać wirusa (buga). 

Czy można usunąć konto na Instagramie na telefonie? Tylko, jeżeli użyjemy w tym celu mobilnej przeglądarki internetowej i w taki sposób zalogujemy się na nasze instagramowe konto. Z poziomu przeglądarki mobilnej możemy usunąć konto na Instagramie; z poziomu aplikacji – niestety nie.

Czy można usunąć konto na Instagramie na komputerze?

Tak, usunąć konto na Instagramie można z poziomu albo przeglądarki mobilnej, albo bezpośrednio po zalogowaniu na stronę Instagrama na komputerze. By trwale usunąć Instagrama, będzie nam potrzebny specjalny link, który zadziała tylko i wyłącznie na komputerze lub mobilnej przeglądarce. 

Czy można dezaktywować Instagrama na komputerze?

Nie będzie zaskoczeniem, że dezaktywować konto na Instagramie (wyłączyć konto) można tylko przez mobilną przeglądarkę lub bezpośrednio na komputerze. Uśpienie Instagrama nie jest trudne ani skomplikowane Ponadto, by dezaktywować swój instagramowy profil nie potrzeba żadnego linku – wystarczy wypełnić krótki formularz, w którym podamy powody, dla którego chcemy uśpić nasze konto itd.

Jak usunąć instagrama? 

Skoro wiemy już, jakie są opcje dotyczące usuwania Instagrama, możemy przejść do konkretów, czyli tego, jak usunąć Instagrama. Nie jest to trudne ani skomplikowane. Dzięki naszym wskazówkom nie będziesz już musiała wpisywać w Google niekończących się fraz takich, jak: Jak usunąć instagrama zapytaj, jak usunąć konto na Instagramie pomocy. Zanim podejmiesz decyzję o usunięciu Instagrama, zastanów się, czy chcesz usunąć swój profil na stałe, czy po prostu do zdezaktywować i ukryć na jakiś czas. Poniżej znajdziesz opisane obie opcje, krok po kroku.

Jak usunąć instagrama na komputerze?

Jeżeli zdecydowałaś się na rozstanie z Instagramem, usiądź wygodnie przy biurku lub na kanapie z laptopem na kolanach i postępuj według naszych wskazówek.

Trwałe usunięcie konta na Instagramie

 1. Kliknij w link, który przeniesie cię do specjalnie przygotowanej strony umożliwiającej trwałe usunięcie konta na Instagramie. 
 2. Następnie musisz podać powód usunięcia swojego konta na Instagramie. Wybierz jedną z opcji w rozwijanym menu. 
 3. Podaj swoje instagramowe hasło (jeżeli nie pamiętasz hasła, zanim zaczniesz proces usuwania konta, odzyskaj lub zresetuj hasło).
 4. Na koniec wybierz opcję „Trwale usuń moje konto„.
 5. Et voila! Twoje konto już nie istnieje.

Tymczasowe usunięcie konta na Instagramie

 1. Zaloguj się na stronie www.instagram.com.
 2. W prawym górnym rogu kliknij w ikonkę „ludzika„.
 3. Obok nazwy użytkownika (twojej nazwy) kliknij „Edytuj profil„.
 4. Przewiń w dół aż zobaczysz opcję podkreśloną na niebiesko „Tymczasowe wyłączenie konta„.
 5. Następnie wybierz powód, dla którego chcesz zrobić sobie przerwę od Instagrama.
 6. Wprowadź ponownie hasło.
 7. Kliknij w „Wyłącz tymczasowo konto
 8. Po dezaktywacji konta wystarczy się zalogować, by znów było widziane i by móc swobodnie z niego korzystać. 

Jak usunąć instagrama na telefonie?

Jeżeli wolisz usunąć swój profil na Instagramie z poziomu przeglądarki mobilnej na telefonie i zastanawiasz się, gdzie usunąć instagrama – gdzie znajduje się odpowiednia opcja, nie musisz panikować, wszystkie informacje znajdziesz poniżej (nie ma potrzeby wpisywania w Google fraz typu: jak usnąć instagrama na telefonie zapytaj). 

Usuwanie instagrama na telefonie wygląda identycznie, jak usuwanie konta na komputerze stacjonarnym czy laptopie – patrz instrukcja powyżej. 

Jak usunąć instagrama w aplikacji?

Jeżeli bardzo chcesz usunąć instagrama w aplikacji, a myśl o usuwaniu konta przez laptopa lub przeglądarkę mobilną wydaje się dla ciebie passe, niestety mamy dla ciebie złą wiadomość. Nie da się usunąć konta na Instagramie przez aplikację. Niestety nie zmieni tego nawet wpisywanie w Googla takich fraz jak: jak usunąć instagrama w aplikacji czy jak usunąć instagrama przez aplikację. Po prostu, na obecną chwilę Instagram nie pozwala swoim użytkownikom na usuwanie konta z poziomu aplikacji. 

Jak usunąć instagrama android?

Jeżeli masz telefon z systemem operacyjnym Androidi zastanawiasz się, jak usunąć lub dezaktywować konto, spokojnie, jest to bardzo proste. 

 1. Otwórz mobilną przeglądarkę na swoim smartfonie lub tablecie i wejdź na www.instagram.com.
 2. Następnie zaloguj się na swoje konto.
 3. Postępuj dokładnie tak, jak w przypadku usuwania bądź dezaktywacji konta. Wszystkie wskazówki, krok po kroku, znajdziesz powyżej. 

Jak usunąć instagrama na Facebooku?

Odłączenie naszych kont na Facebooku i Instagramie może być dobrym pomysłem. Instagram łączy się z Facebookiem, by uzyskać dostęp do twoich znajomych, których następnie zlokalizuje (jeżeli mają konto na Instagramie). Ponadto, połączenie kont na Facebooku i Instagramie pozwala na udostępnianie zdjęć jednocześnie na obu kontach, co dla niektórych może być opcją wygodną (pozwala zaoszczędzić czas, zwłaszcza gdy prowadzimy biznesowe konto). Niektórzy woleliby jednak zachować prywatność, dlatego opcja odłączenia Facebooka i Instagrama jest dla nich idealna.

Jak usunąć Instagrama z Facebooka? 

Główna opcja powiązania kont instagramowego i facebookowego znajduje się na Instagramie. Dzięki naszej instrukcji, dowiesz się, jak usunąć instagrama z fb. 

 1. By usunąć powiązanie obu kont uruchom aplikację Instagrama.
 2. W prawym górnym rogu kliknij w ikonkę swojego profilu – pojawi się strona główna twojego profilu ze wszystkimi twoimi zdjęciami.
 3. W prawym górnym rogu zauważysz trzy kropki lub poziome kreski (w zależności od tego, czy używasz iOS, czy Androida). Dotknij ich i na samym dole wybierz „Ustawienia„.
 4. Zjedź na dół i w zakładce „Prywatność i bezpieczeństwo” wybierz „Powiązanie konta„.
 5. Powinny pokazać ci się wszystkie portale społecznościowe, z którymi może być powiązany twój Instagram. Odznacz Facebooka (Twittera, Tumblra itd.) tak, by nie był podkreślony na niebiesko tylko na szaro. 

Co to jest Instagram?

Instagram to platforma, która pozwala dzielić się z innymi użytkownikami swoimi zdjęciami.

Kiedy powstał Instagram?

Instagram powstał w 2010 roku z inicjatywy Kevina Systroma i Mike’a Kriegera. Na początku działa tylko w systemie operacyjnym iOS (Apple).

Do kogo należy Instagram?

Instagram został zakupiony przez Facebooka w 2012 roku za miliard dolarów.

Co oznacza nazwa Instagram?

Nazwa Instagram to połączenie dwóch słów: instant camera (ang.aparat do szybkiego wywoływania zdjęć – coś jak polaroid) i telegram. 

Ile użytkowników ma Instagram?

W samym 2018 roku Instagram zanotował 1 miliard aktywnych użytkowników miesięcznie. Ta liczba stale rośnie – jeszcze w 2017 roku, aktywnych użytkowników Instagrama było 800 tysięcy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jak usunąć instagrama
Fot.unsplash.com Erik Lucatero

Zanim usuniesz Instagram, dobrze się zastanów.