Jak usunąć naklejkę? Nalepki to świetny sposób na szybkie udekorowanie dowolnej powierzchni. Co zrobić, gdy, stara naklejka nam się znudzi i chcemy się jej pozbyć, nie rujnując przy tym manikiuru? Poznaj proste sposoby, które nie zniszczą twoich paznokci.

Naklejki dekoracyjne często zdobią nasze lodówki, szyby albo meble. Bywa jednak, że po pewnym czasie się nudzą i chciałybyśmy się ich pozbyć, nie niszcząc przy tym ani mebli, ani dłoni. Wszystkie wiemy, jak ciężko zdrapuje się nalepkę, modląc się, żeby nie popękały nam przy tym paznokcie! Jak usunąć naklejkę w prosty sposób? Przed wami sposoby, które nie zagrażają waszym dłoniom!

Jak usunąć naklejkę?

W zależności od powierzchni, na której widnieje nalepka, sposoby są różne. Najłatwiej ściąga się naklejki ze śliskich powierzchni, takich jak ceramiczne talerze, czy szklany wazon. Możesz bez problemu moczyć naczynia w wodzie, aż naklejka sama zejdzie. Jednak nie zawsze to wystarcza! Jeśli naklejka nadal się trzyma, wrzuć naczynie do miski z ciepłą wodą i dodaj trochę płynu do mycia naczyń. Pozwól przedmiotom się namoczyć i spróbuj zerwać nalepkę, a ewentualne resztki usuń drucianym zmywakiem. Jeśli na naczyniu zostanie ślad po kleju, wystarczy przetrzeć brudne miejsce wacikiem nasączonym spirytusem salicylowym. Po naklejce nie pozostanie nawet ślad!

Usuwanie naklejek z lodówki

Lodówka często pada ofiarą naszych dzieci i naklejek z ich ulubionymi bohaterami z bajek. Przychodzi jednak dzień, w którym dzieci dorosły, a nas napada nas tęsknota za czystą, białą lodówką i próbujemy pozbyć się z niej naklejek sprzed dekady. Jak usunąć naklejkę z lodówki? Spróbuj najpierw odkleić tyle, ile się da. Jeżeli na lodówce zostaną resztki nalepek i kleju, weź suszarkę do włosów i delikatnie podgrzewaj naklejkę przez kilka minut. To sprawi, że klej wyschnie i nieco osłabnie. Następnie nasącz ścierkę lub wacik zmywaczem do paznokci albo spirytusem i szoruj mocno zabrudzone miejsce. 

Jak usunąć naklejkę z szyby?

Naklejki na szybach samochodów czy drzwi to prawdziwa zmora wielu kobiet! Stare nalepki potrafią wyglądać naprawdę niechlujnie i wiele fanek czystości zachodzi w głowę, jak można je usunąć, nie łamiąc sobie przy tym paznokci. Żeby usunąć taką naklejkę, musisz zaopatrzyć się w preparat WD-40, który dostaniesz w każdym sklepie budowlanym. Najpierw przetrzyj naklejkę mokrą szmatką, następnie spryskaj ją preparatem i pozostaw na około 15 minut. Po upływie tego czasu możesz delikatnie podważyć rogi naklejki plastikową skrobaczką albo tępym nożykiem. Jeśli to nie pomogło, spróbuj powtórzyć czynność. Gdy uda ci się pozbyć naklejki, przemyj szybę wodą z octem i wytrzyj do sucha.

Usuwanie naklejek z mebli

Chcesz pozbyć się starych, brzydkich naklejek i nie zniszczyć przy tym mebli? Jest na to kilka prostych sposobów. Wypróbuj domowe rozwiązania: podobnie jak w przypadku lodówki, podgrzej naklejkę suszarką i spróbuj ją podważyć. Jeśli to nie zadziała, warto spróbować zmyć nalepkę przy pomocy zwykłego oleju: przetrzyj naklejkę szmatką nasączoną olejem rzepakowym i odczekaj około 30 minut. Po tym czasie powinno być o wiele łatwiej oderwać naklejkę bez pozostawiania brzydkich śladów.

Jak zerwać naklejkę z książki?

Ile razy zdarzyło ci się kupić pięknie wydaną książkę na prezent i nie mogłaś wymyślić, jak pozbyć się tej paskudnej naklejki z ceną? Jeszcze gorzej, kiedy na okładce widnieje taka informująca o przecenie. Nie musisz martwić się, że odrywając nalepkę, zniszczysz książkę bezpowrotnie, a przy tym zrujnujesz swoje paznokcie. Wypróbuj sprawdzoną już metodę z suszarką: delikatnie podsusz naklejkę a po upływie 2-3 minut spróbuj ją oderwać. Nie powinno sprawić to żadnego problemu! Dzięki temu sposobowi książka pozostaje nienaruszona, a twoje paznokcie piękne. Sposób z suszarką możesz spokojnie stosować na papierze, szkle, drewnie, kartonach. Nie zadziała niestety na plastiku: w przypadku tego tworzywa będziesz musiała użyć specjalnego preparatu odtłuszczającego, a następnie podważać naklejkę.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak usunąć naklejkę
unsplash.com — Paul Esch Laurent

Naklejki potrafią wyglądać efektownie, często jednak nudzą się nam i nie wiemy, jak się ich pozbyć.