Jak usunąć plamę z korektora do twarzy? Ten dość intensywny w kolorze kosmetyk, którego na co dzień używamy do zakrywania niedoskonałości cery, pewnie niejednokrotnie lądował już na twoim ubraniu. A może chciałabyś się dowiedzieć, jak usunąć plamę z korektora biurowego, używanego w czasie pisania? Bez obaw, zarówno w jednym, jak i drugim przypadku plamę po korektorze da się usunąć! Przedstawiamy wam 4 sprawdzone i szybkie sposoby pozbycie się śladu po dwóch typach korektorów.

Korektora do twarzy używa prawie każda z nas. Jego intensywny pigment jest dużą zaletą, jeżeli chodzi o ukrywanie przebarwień lub cieni pod oczami. Gorzej, jeżeli zamiast na twarzy nasz korektor przez przypadek wyląduje na kołnierzyku ulubionej bluzki. Na szczęście to nie koniec świata. Oto proste i skuteczne sposoby na pozbycie się zabrudzenia po kosmetyku i artykule biurowym.

1. Jak usunąć plamę z korektora do twarzy? Jak usunąć plamę z podkładu? 

To chyba najszybszy sposób na pozbycie się plam z podkładu czy korektora, a jednocześnie rozwiązanie tak oczywiste, że rzadko po nie sięgamy. Płyn micelarny sprawdzi się najlepiej na tkaninach śliskich i w przypadku niewielkich zabrudzeń. To też dobry pomysł na usunięcie plam z kosmetyków do twarzy np. na kołnierzu bluzy. No i prawie każda z nas ma płyn micelarny w domu. Prawda, że proste? Teraz już wiesz, jak usunąć plamę z korektora do twarzy! 

2. Plama z podkładu lub korektora do twarzy

Innym dobrym sposobem na pozbycie się śladu po korektorze do twarzy lub podkładzie jest wyczyszczenie zabrudzenia za pomocą odrobiny płynu do mycia naczyń i ciepłej wody. To bardzo skuteczny trik i jeżeli plama nie jest duża, powinien się świetnie sprawdzić. Pamiętaj jednak, że w przypadku zmywania w ten sposób śladów np. na kołnierzu zimowej kurtki, łatwo o zacieki. 

3. Zabrudzenie po korektorze do twarzy lub podkładzie

Uporczywą plamę z napigmentowanego korektora możesz spróbować usunąć za pomocą sposobu podsuniętego internautom przez vlogerkę Kaleię Lagunero. Według niej, zabrudzenia tego typu można usunąć za pomocą pianki do golenia. Wystarczy ”wypsikać” odrobinę pianki na plamę i zaczekać kilka minut, a następnie wetrzeć kosmetyk w pianę i spłukać zimną wodą. Czynność powtórzyć i na koniec spłukać ciepłą wodę. Warto spróbować! 

4. Jak usunąć plamę z korektora biurowego? 

Każdy, kto wykonuje pracę biurową, zna ten problem — wystarczy chwila nieuwagi, by kropla korektora wylądowała na ulubionym ubraniu. Choć zabrudzenia tego typu są dość uciążliwe, to istnieją sposoby, by się ich pozbyć. Pierwszym z nich jest zastosowanie zmywacza do paznokci. To prosty trik, choć różnie sprawdzi się na różnych materiałach, gdyż niestety nawet po usunięciu plamy z korektora, na ubraniu może pozostać widoczne odbarwienie. Ważne, żeby nie przesadzić więc z ilością zmywacza do paznokci. Zamiast zmywacza do paznokci możesz użyć też acetonu. 

5. Plama z korektora biurowego szpeci ubranie. Jak się jej pozbyć? 

Najskuteczniejszym sposobem na usunięcie zabrudzenia z korektora biurowego jest oddanie poplamionego ubrania do pralni chemicznej. Większość pralni pewnie doskonale poradzi sobie z tym problemem, nie niszcząc przy tym ubrania. Mając jednak świadomość, że to najdroższy sposób na uporanie się ze śladem po korektorze, warto przekalkulować, czy dana rzecz nie jest warta mniej od ceny usługi. 

Zobacz zdjęcia: 

jak usunąć plamę z korektora
Unsplash.com @Dan Gold

Jak usunąć plamę z korektora do twarzy lub podkładu? Chyba każda dziewczyna miała kiedyś taki problem!

jak usunąć plamę z korektora
Unsplash.com @Jonny Caspari

Zabrudzenia z korektora do twarzy lub podkładu najszybciej pozbędziesz się za pomocą wacika nasączonego płynem micelarnym do demakijażu. Pewnie masz go już w łazience.

jak usunąć plamę z korektora
Unsplash.com @Manu Camargo

Vlogerka Kaleia Lagunero podzieliła się z internautami jeszcze innym trikiem na pozbycie się śladów po kosmetykach kolorowych. Użyła do tego pianki do golenia!

jak usunąć plamę z korektora
Unsplash.com @William Iven

Jak usunąć plamę z korektora biurowego? Możesz użyć do tego celu zmywacza do paznokci, acetonu lub zanieść zabrudzone ubranie do pralni chemicznej. 

jak usunąć plamę z korektora
Unsplash.com @Raphael Lovaski 

Najpopularniejszym i skutecznym sposobem na usunięcie zabrudzeń z korektora do twarzy jest potraktowanie plamy płynem do mycia naczyń i ciepłą wodą.  

Zobacz też: 

  1. Jak nauczyć chodzić psa na smyczy? Proste tricki, które ułatwią życie tobie i twojemu psu
  2. Wzrost Agnieszki Chylińskiej to wielkie zaskoczenie! Jest wysoka i bardzo szczupła
  3. Brat Katarzyny Dowbor to bogaty biznesmen z USA. Ma 5 klinik i jacht