Jak uzdrowić związek? Nie jest tajemnicą, że nawet najbardziej udane związki przeżywają kryzys. Zauroczenie w końcu mija, musimy zdjąć różowe okulary i stawić czoła rzeczywistości. Poznaj 10 sposobów na to, by wasza miłość rozkwitła na nowo!

Na początku każdego związku, wszystko jest idealnie. My jesteśmy zakochane i szczęśliwe, a partner jest dla nas całym światem. Wierzymy, że nasza szaleńcza miłość, będzie trwać w nieskończoność. Niestety, każdy związek ewoluuje, a gdy partnerzy lepiej się poznają mogą pojawić się pierwsze kłótnie i rozczarowania.

Jak uzdrowić związek? 

Kolejna kłótnia z ukochanym. Pada mnóstwo przykrych słów, a ty zostałaś sama i zastanawiasz się jak uzdrowić relacje w związku? Receptą na udany i szczęśliwy związek jest rozmowa i rozwiązywanie problemów na bieżąco. Uzdrowienie związku to nic innego jak jego ratowanie. Próba ponownego zaufania i dania sobie słynnej drugiej szansy.

Jak naprawić związek po kłótni?

Trudno jest określić uniwersalne sposoby na naprawienie związku. Zwykle jest tak, że kiedy jesteśmy złe na naszego partnera, stosujemy metodę cichych dni. Wolimy przemilczeć całą sprawę, niż po raz kolejny rozgrzebywać rany i prowokować ukochanego do kłótni. Musisz pamiętać, że w facetach takie zachowanie wzbudza negatywne emocje. Brak rozmowy wiąże się z brakiem możliwości na porozumienie i wyjaśnienia. 

Rozmowa jest też świetnym sposobem na to, jak naprawić związek, który się rozpada. Słuchajcie siebie nawzajem i wyciągajcie wnioski. Jeśli to okaże się niewystarczające, sposobem jest przywołanie wspomnień. Przypomnij sobie moment, kiedy ty i twój ukochany poznaliście się. Często wracaj do pozytywnych chwil w waszym związku, bo takich na pewno nie brakowało! Nie bez przyczyny się w nim zakochałaś.

Jeśli zastanawiasz się jak naprawić związek z dziewczyną to tutaj sprawa wygląda podobnie! Spróbuj przezwyciężyć wszystkie przeciwności, pokaż jej jak bardzo ci na niej zależy i adoruj. Kobieta musi czuć się przy tobie bezpiecznie!

Jak poprawić związek małżeński?

Z kryzysem w małżeństwie prędzej czy później spotka się każda para. Nigdy jednak nie przekreślaj waszej miłości na samym początku. Istnieje wiele sposobów na to, jak uzdrowić związek małżeński.

Warunkiem koniecznym do uratowania małżeństwa są chęci obydwu stron! Jeśli jednej ze stron przestało zależeć lub po prostu wypaliła się w związku- partner w pojedynkę nic nie zdziała. Taki związek prędzej, czy później się rozpadnie. 

Przyjęło się, że prawdziwa miłość jest w stanie przezwyciężyć każdą przeszkodę. Pamiętaj o tym, że nie bez przyczyny powiedziałaś w kościele sakramentalne TAK.

Starające się wrócić pamięcią do momentu, kiedy wasze problemy się zaczęły. Może miała na to wpływ zmiana pracy lub zbyt częste delegacje męża? Zlokalizuj problem i przedstaw go swojemu partnerowi.

Jak naprawić związek po zdradzie?

Zdrada jest jednym z tych zachowań, które boli nasz szczególnie mocno. O ile kłótnię można łatwo załagodzić, tak odbudowywanie zaufania trwa niekiedy latami. Jednym z najlepszych sposobów na to, jak uzdrowić związek po zdradzie jest brak pohamowania w wyrażaniu swoich emocji i uczuć. Ten, kto cię zdradził, musi mieć świadomość tego, jak mocno cię zranił.

Pamiętaj też, że w przypadku zdrady słowo Przepraszam nie wystarczy! Tym razem ważniejsze od słów będą czyny partnera. Jeśli zauważysz, z faktycznie żałuje swojego zachowania, zrozumie jak wielki błąd popełnił- możesz pomyśleć o wybaczeniu. Nigdy nie rób tego jednak pochopnie i zbyt szybko. 

Zastanówcie się wspólnie, dlaczego do tego doszło. Nic nie dzieje się przecież bez przyczyny. Wina leży zazwyczaj po obu stronach.

Czy toksyczne związki mają szanse na zmianę?

Toksyczny związek – o tej relacji słyszy się coraz więcej. To nic innego jak niszczące działanie ze strony naszego partnera. Relacja taka obniża naszą samoocenę i sprawia, że godzimy się na złe traktowanie, które w pewnym momencie jest dla nas naturalne i a porządku dziennym.

Jak uzdrowić toksyczny związek? Pierwszym krokiem jest przede wszystkim uświadomienie sobie, że faktycznie tkwimy w takim związku. Kiedy zrozumiemy, z tak jest najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest… zrobienie sobie przerwy od partnera. Musisz nabrać dystansu i odpocząć. Koniecznie porozmawiaj o tym problemie z najbliższymi. Oni chcą dla ciebie jak najlepiej i zrobią wszystko, żeby ci pomóc.

Życie po toksycznym związku jest możliwe. Najważniejsze, że zrozumiesz jak bardzo niszcząca była ta relacja i zdecydujesz się z niej odejść. Po odejściu skoncentruj się przede wszystkim na sobie. Odbuduj relacje ze znajomymi, których zaniedbałeś przez swojego toksycznego faceta. Powróć do dawnych zainteresowań i pasji! Też jest twój czas!

Jak naprawić związek po rozstaniu?

Kiedy wspólnie z partnerem stwierdziliście, że żałujecie rozstania i chcielibyście spróbować ponownie, dajcie sobie szansę! Zwróćcie jednak uwagę na to co sprawiło, że poprzednim razem wam nie wyszło. Starajcie się nie popełniać błędów z przeszłości. Przede wszystkim traktujcie związek priorytetowo!

Przez najbliższy czas skupcie się na sobie. Nauczcie się spędzać razem maksymalnie dużo czasu. Bardzo ważne jest też wspólne hobby, które będzie was do siebie zbliżało. Nie ważne czy będzie to sport, czy wspólne oglądanie serialu – najważniejsze, że robicie to razem!

Jak naprawić związek po zazdrości?

Kiedy przyczyną rozstania była dekonstrukcyjna zazdrość partnera sprawa wgląda nieco inaczej. Zazdrość czasami jest dobra, niekiedy bywa jednak zabójcza dla związku. Jeśli twój partner jest o ciebie chorobliwie zazdrosny spróbuj wytłumaczyć mu, że spośród wszystkich mężczyzn nie bez przyczyny wybrałaś właśnie jego. Powrót też nie jest przypadkowy! Spróbuj wzmocnić jego ocenę i nie dawaj mu zbyt wielu powodów do zazdrości. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak uzdrowić związek
Unsplash.com @evertonvila

Jeśli zdecydowaliście się naprawić wasz związek, nauczcie się spędzać czas razem. To podstawa udanej relacji.

Jak uzdrowić związek
Unsplash.com @chrisjoelcampbell

Kiedy relacja z ukochanym zaczyna stawać się destrukcyjna- daj sobie czas i skup się na sobie.

Jak uzdrowić związek?
Unsplash.com @taiscaptures

Jak uzdrowić związek? Kiedy między tobą a twoim partnerem zaczyna się psuć- przypomnij sobie chwile, gdy byliście najszczęśliwsi.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak naprawić związek? 10 kroków do poprawy relacji z partnerem
  2. Związek idealny istnieje? 6 mitów na temat związków, w które wszyscy wierzymy
  3. Czy wypada pierwszej napisać do faceta? Obalamy WSZYSTKIE mity!
  4. Przyjaciółka męża. Czy to źle, że mój mąż ma przyjaciółkę?
  5. Przestrzeń w związku. Dlaczego jest tak ważna?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułMarta Kaczyńska opublikowała zdjęcie z okazji Dnia Ojca. Internauci nie kryją zachwytu
Następny artykułMichał Wiśniewski w nowej fryzurze! Planuje zmianę kariery?
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.