Jak uzyskać siwy kolor włosów? „Granny hair” to popularny trend w koloryzacji, o którym od kilku sezonów marzy wiele kobiet. Jak go poprawnie wykonać? Przedstawiamy najskuteczniejsze i najzdrowsze sposoby!

Dla wielu osób może to być zaskoczenie, że właśnie ten kolor, kojarzący się przecież z kobietami w starszym wieku, będzie tak wielkim hitem! Na ten kolor decydują się nie tylko zwykłe osoby, ale również światowe gwiazdy, takie, jak Rihanna czy Kim Kardashian. A czy łatwo jest osiągnąć ten kolor?

Jak uzyskać siwy kolor włosów?

Osiągnięcie siwych pasm nie należy do łatwych. Z tego właśnie względu, wszystkie panie, którym marzy się ten odcień, zdecydowanie powinny udać się do salonu fryzjerskiego. Cały proces składa się z kilku, dość wymagających i czasochłonnych etapów. Aby szary kolor pięknie prezentował się na naszej głowie, bazowy odcień naszych włosów musi być bardzo jasny. W przeciwnym razie bardzo łatwo o niechciane zielone refleksy.

Dla kogo siwe włosy?

Ten kolor dedykowany jest paniom o chłodnym kolorycie cery oraz oprawie oczu. Te z was, które posiadają ciepły typ urody, prawdopodobnie nie będą do końca wyglądać korzystnie. To odcień przeznaczony dla kobiet w typie urody lato oraz zima, które wyglądają dobrze również w granatach, czerniach oraz innych chłodnych kolorach.

Koloryzacja krok po kroku

Jak już wspomnieliśmy, bardzo ważnym aspektem jest kolor bazowy. Zanim przejdziemy do koloryzacji, musimy upewnić się, czy nasze włosy są wystarczająco jasne, by być w stanie przyjąć kolor srebrny. W przypadku włosów farbowanych konieczna będzie dekoloryzacja, która pozwoli pozbyć się pozostawionego przez inną farbę pigmentu. Możliwe, że konieczne będzie kilkukrotne powtórzenie tego zabiegu! Kolejnym etapem jest nałożenie na rozjaśnione pasma farby o odpowiednim kolorze, zgodnie z zaleceniami zamieszczonymi w ulotce.

Jak pielęgnować szare włosy?

Szare włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Aby kolor utrzymał się jak najdłużej, należy przygotować się na regularne wizyty w salonie fryzjerskim, gdzie ekspert co jakiś czas odświeży odcień oraz wyposaży nasze pasma we wszystkie brakujące składniki. Jeśli twoja codzienna pielęgnacja opiera się wyłącznie na umyciu włosów szamponem, a następnie nałożeniu na nie odżywki, w przypadku tego koloru będziesz musiała zmienić swoje nawyki.

Zainwestuj w maski i płukanki, które wyeliminują żółte refleksy na kosmykach. Wybieraj produkty, których skład nie zawiera SLS i SLES. Są to bardzo silnie działające substancje, które powodują szybsze wypłukiwanie się pigmentu. Korzystaj z kosmetyków przeznaczonych do włosów farbowanych.

Zobacz zdjęcia:

Jak uzyskać siwe włosy
instagram.com @bhairextension

Siwe włosy to ostatnimi czasy bardzo popularny w koloryzacji.

Jak uzyskać siwe włosy
instagram.com @bhairextension

Uzyskanie siwych włosów nie należy jednak do najłatwiejszych.

Jak uzyskać siwe włosy
instagram.com @girlylife

Warto skorzystać z pomocy profesjonalisty, dzięki któremu uzyskamy wymarzony kolor, a nasze włosy zbytnio nie ucierpią.

Jak uzyskać siwe włosy
instagram.com @girlylife

Siwe włosy wymagają szczególnej pielęgnacji i regularnych wizyt u fryzjera, który odświeży kolor.

Jak uzyskać siwe włosy
instagram.com @morphic

Zrezygnuj z kosmetyków, które zawierają SLS oraz SLES.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Fryzury cieniowane 2019. Czas na odważne cięcie
  2. Jak obciąć włosy w domu? Nie potrzebujesz fryzjera, by wyglądać obłędnie
  3. Fryzury do ramion. Komu pasują, a kto powinien ich unikać?
  4. Warkoczyki afrykańskie syntetyczne. Najmodniejsza fryzura sezonu

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.