Jak używać zalotki, by nie zniszczyć rzęs? To pytanie spędza sen z powiek wielu kobietom, które marzą o wachlarzu długich i podkręconych rzęs w hollywoodzkim stylu. Przedstawiamy proste i szybkie sposoby na rzęsy do nieba!

Długie i zdrowe rzęsy to marzenie wielu kobiet. Zalotka to prosty przyrząd kosmetyczny, który znajduje się w kosmetyczkach wielu kobiet. Świetnie sprawdza się u osób, które marzą o delikatnym i naturalnym podkręceniu rzęs. Jak używać zalotki? Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek, by nadać spojrzeniu wyjątkowego wymiaru.

Jak używać zalotki?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów przeznaczonych do rzęs. Producenci prześcigają się w tworzeniu innowacyjnych produktów, jednak wciąż niezawodna okazuje się ponadczasowa zalotka. Jak jej używać, by uzyskać wymarzony efekt, a jednocześnie nie zrobić sobie krzywdy? 

Jak podkręcić rzęsy? Jest na to kilka sposobów. Od wielu lat rekordy popularności bije przyjaciółka wielu kobiet — zalotka. Zalotki dzielimy na elektryczne i mechaniczne. Podczas używana zalotki należy być niezwykle czujnym i ostrożnym. Jeden niewłaściwy ruch może pozbawić nas rzęs.

Jak używać zalotki w odpowiedni sposób? Kluczem jest odpowiednie uchwycenie rzęs aż od nasady. Pamiętaj o tym, by uchwycić rzęsy pewnym ruchem, jednak nie pozwól na to, by zalotka ciągnęła zbyt mocno rzęsy. Przytrzymaj zalotkę od nasady przez około 5 sekund, następnie umieść gumkę odrobinę dalej i powtórz czynność. Podkręcone rzęsy utrwal ulubionym tuszem do rzęs. 

Zalotka elektryczna

W dobie dzisiejszych technologii na rynku kosmetycznym powstaje coraz więcej gadżetów, które ułatwiają życie wielu osobom. Jednym z nich jest bez wątpienia zalotka elektryczna. To wspaniała alternatywa dla tradycyjnej zalotki. W jaki sposób działa? Zalotka elektryczna w naturalny sposób podkręca rzęsy nie niszcząc ich.

Wystarczy zaledwie kilka minut, by olśnić spektakularnym spojrzeniem. Podłącz zalotkę elektryczną i odczekaj kilka chwil, by mogła się podgrzać. Następnie delikatnie przyłóż zalotkę do rzęs. Zalotka termiczna doskonale rozdziela i podkreśla rzęsy pod wpływem ciepła. Na rynku dostępne są różnego rodzaju zalotki elektryczne: możesz zdecydować się na wersję z bateriami oraz takie, które podłącza się do kontaktu. 

Czy zalotka jest bezpieczna?

Jeżeli potrafisz się nią odpowiednio posługiwać, to nie powinnaś mieć powodów do obaw. Jeśli twoje rzęsy są w dobrej kondycji, używanie zalotki nie pogorszy ich stanu. Jeżeli jednak twoje rzęsy są z natury, cienkie, krótkie i łatwo się łamią, warto je najpierw wzmocnić. W przeciwnym wypadku używanie zalotki może osłabić ich stan. 

Przede wszystkim musimy pamiętać o kilku znaczących kwestiach podczas używania zalotki. Zalotka przed czy po tuszowaniu? Używaj zalotki przed nałożeniem tuszu do rzęs. W innym wypadku  rzęsy się skleją i będą wyglądać nieestetycznie. Niechcący możesz zniszczyć swoje rzęsy, a przecież zależy ci na spektakularnym spojrzeniu! 🙂

Dobra zalotka posiada ochronne poduszki, które asekurują rzęsy i chronią je przed wyrwaniem. Gumowe końcówki w zalotce powinny być regularnie wymieniane. Warto zainwestować w produkt dobrej jakości. Uchroni nas to przed ewentualnym wyrwaniem rzęs. 

Czy zalotka wyrywa rzęsy? Zalotka nie wyrywa rzęs, o ile posługujemy się nią w sposób właściwy i poprawny. Jeżeli nie masz wprawy w korzystaniu z zalotki, zapytaj o radę kosmetyczkę lub obejrzyj jeden z filmów instruktażowych dostępnych w internecie. 

Jak podkręcić rzęsy bez zalotki? Długie i podkręcone rzęsy nadają spojrzeniu wyrazistości. Jeśli chcesz podkręcić rzęsy bez użycia zalotki, mamy na to sprawdzony sposób. Wystarczy, że podwiniesz rzęsy rozgrzanymi opuszkami palców. Dokładnie rozgrzej palce i dociśnij je przez kilka sekund na rzęsach. Pamiętaj, by tę czynność wykonać tuż przed pomalowaniem rzęs, bo w innym wypadku tusz się rozmaże i skruszy a twoje spojrzenie będzie dalekie od zamierzonego efektu!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jak używać zalotki
unsplash.com — A L L E F . V I N I C I U S Δ

Piękne rzęsy dodadzą ci charakteru.

jak używać zalotki
instagram.com

Jak używać zalotki? Wbrew pozorom nie jest to skomplikowana procedura.

jak używać zalotki
instagram.com @miexmake

Warto wybrać zalotkę dobrej jakości.

jak używać zalotki
instagram.com @abesawakobeauty

Korzystacie na co dzień z zalotki? 🙂

jak używać zalotki
instagram.com @dome0724

Chociaż na rynku jest wiele popularnych produktów do podkręcenia i wydłużenia rzęs, zalotka jest wciąż najbardziej popularna. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najbardziej kryjące korektory z drogerii w supercenach! Top lista
  2. Jak zrobić koka? Proste i szybkie sposoby na efektowne koki
  3. Co polecacie na Netflix? TOP 10 tytułów, które trzeba znać
  4. Justyna Żyła pokazała TATUAŻ! To wiadomość dla Piotrka
  5. Przyjaciel zdradził prawdę o Jaworowicz! Widzowie nie mieli o tym pojęcia