Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne? Ten dodatek okazuje się niezbędny nie tylko przy okazji wakacyjnych wyjazdów, ale również na co dzień. W tym roku pogoda naprawdę nas rozpieszcza, a promienie słoneczne mocno dają się we znaki. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jak nie dać się oszukać w sklepie!

Odpowiednio dobrane okulary nie tylko skutecznie ochronią nasze oczy przed słońcem, ale również mogą być świetnym stylowym elementem wielu looków. Jakie są rodzaje okularów przeciwsłonecznych? Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne, by chroniły nasze oczy? Podpowiadamy!

Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne?

Pierwszą z podstawowych zasad przy wyborze okularów przeciwsłonecznych jest oczywiście dopasowanie ich do kształtu i obwodu głowy. Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne? Niestety, w sklepach internetowych często trudno jest znaleźć wymiary oferowanych produktów, przez co otrzymany przez nas produkt może być zupełnie nietrafiony. Z tego względu znacznie lepszym pomysłem jest wybranie się do sklepu stacjonarnego. To właśnie tam możemy liczyć na profesjonalną poradę i szeroki wybór.

Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne z filtrem?

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem są niezbędnym dodatkiem podczas wszystkich upalnych dni. Dzięki nim nie tylko możemy bez problemu dostrzec to, co dzieje się wokół, ale również skutecznie chronić nasze oczy przed promieniami UV.

Ten wybór jest szczególnie dedykowany kierowcom, sportowcom oraz wszystkim osobom, które przyjmują leki i suplementy, zwiększające wrażliwość na promienie UV. Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV? Wycieczka do profesjonalnego salonu optycznego zdecydowanie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jakie okulary przeciwsłoneczne są bezpieczne dla oczu?

Nie przywiązywanie uwagi do wspomnianej profilaktyki może być naprawdę przykre w skutkach. Czasem nawet jednorazowa ekspozycja oczu na ostre światło może wiązać się z podrażnieniami, pieczeniem, kataraktą lub zwyrodnieniem plamki żółtej. Dobrych okularów najlepiej szukać w salonach optycznych, które mieszczą się w centrach handlowych lub tych mniejszych, prywatnych, zasięgając profesjonalnej porady.

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Fakt, iż okulary mają ciemne szkła, nie oznacza wcale, iż chronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Które okulary są bezpieczne dla oczu? Odpowiednie na co dzień będą te, które posiadają filtr podstawowy, blokujące promienie UV w 99-100%.

Jak rozpoznać dobre okulary przeciwsłoneczne? Na okularach, które całkowicie chronią nasz wzrok przed promieniami UVA oraz UVB odnajdziemy oznakowanie UV 400.

Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne z filtrem?

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem odnajdziemy w salonach Vision Express, w którym odnajdziemy topowe marki. Ray Ban Polarized, Solaris Polarized lub Polaroid to propozycje przeznaczone dla wszystkich osób, które dbają o swój wzrok, w tym miłośników sportów outdoorowych. Dobre okulary przeciwsłoneczne znajdziemy w cenie około 200 złotych. Pamiętajmy, że na zdrowiu nie należy oszczędzać.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne
unsplash.com @charlesdeluvio

Okulary przeciwsłoneczne to podstawowy atrybut podczas słonecznych dni, dzięki któremu możemy skutecznie chronić nasze oczy.

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne
unsplash.com @giancescon

Wiele z oferowanych w sklepach modeli wprawdzie wygląda świetnie, jednak nie do końca pełni swoją funkcję.

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne
unsplash.com

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne? Najważniejsze, by były odpowiednio dopasowane do naszego kształtu głowy oraz posiadały filtr UV.

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne
unsplash.com @judeussamson

W salonach optycznych znajdziemy ogromny wybór tych dodatków

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne
unsplash.com @apostolosv

Ceny dobrych okularów słonecznych rozpoczynają się od około 150 złotych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Gdzie warto pojechać na długi weekend czerwcowy? Najciekawsze pomysły i destynacje
  2. Jak chronić psa przed upałem? 6 sposobów, by zadbać o swojego pupila latem
  3. Najmodniejsza biżuteria na lato 2019. Kolczyki, naszyjniki i bransoletki
  4. Najmodniejsze fryzury na 18! Zaszalej w najważniejsze urodziny w życiu
  5. Horoskop na lato 2019! Romans, ogromna kłótnia, niezapomniany wyjazd czy niespodziewany awans?

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.