Jak zlikwidować zmarszczki na czole? Zmarszczki, które wraz z upływem czasu pojawiają się na naszej twarzy, mogą mieć spory wpływ na pewność siebie. Jak się ich pozbyć? Prezentujemy skuteczne i proste sposoby, które wykonasz w domu! 

Mówi się, że nie ma nic piękniejszego od godnie starzejących się kobiet. Problem pojawia się w momencie, gdy widoczne bruzdy mają nie tylko podłoże estetyczne, ale również chorobowe. Skąd biorą się zmarszczki? Jak zlikwidować zmarszczki na czole? 

Zmarszczki na czole- co oznaczają?

Jednym z powodów występowania zmarszczek jest wkroczenie w wiek dojrzałości. Bogata mimika twarzy i podłoże genetyczne to wyłącznie niektóre z powodów. Skupmy się jednak na akcencie zdrowotnym. Najnowsze badania wykazały, iż charakterystyczne zmiany na twarzy z dużym prawdopodobieństwem sygnalizują ryzyko choroby układu krążenia, czyli miażdżycy

Zmarszczki a miażdżyca

Występowanie groźnej choroby związane jest ze zwężonymi tętnicami na skutek zgromadzonych złogów złożonych. Rozwojowi miażdżycy sprzyja m.in. palenie papierosów, brak aktywności ruchowej oraz wysokie ciśnienie krwi. 

Francuscy naukowcy przez dwie dekady obserwowali ponad 3 tysiące osób w wieku od 32 do 62 lat. Wnioski powyższych badań były dość zaskakujące. Osoby, które posiadają dość wyraźne bruzdy na czole, umierają 10 razy częściej z powodu chorób kardiologicznych, niż te, u których zmarszczki nie są widoczne. 

Jak zlikwidować zmarszczki na czole? Domowe sposoby na zmarszczki mimiczne na czole

Jak radzić sobie ze zmarszczkami? Wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć. Odpowiednia profilaktyka zmniejszy prawdopodobieństwo występowania nieatrakcyjnych znamion. Co możemy zrobić? Pijmy duże ilości wody, by uzupełnić niedobory witamin i minerałów, unikajmy częstego i intensywnego opalania, prowadźmy zdrowy i aktywny tryb życia, a także starajmy się codziennie poświęcić około 2 minuty na delikatny masaż naszej skóry. 

Jak wygładzić zmarszczki mimiczne na czole? Domowe sposoby 

Wspomniany masaż twarzy jest jednym z najważniejszych i najbardziej skutecznych sposobów pozbycia się zmarszczek. Jak go wykonać? Kłopotliwe miejsce nasmarujmy niewielką ilością kremu. Kolejnym krokiem jest pobudzenie mikrokrążenia skóry. Dokonujemy tego za pomocą okrężnych, spokojnych ruchów. Pamiętajmy, by nie rozciągać skóry! 

Gimnastyka twarzy wzmacnia mięśnie, które podtrzymują skórę. Wykonujemy ją dwa razy dziennie (rano i wieczorem), napinając i rozluźniając czoło. 

Oprócz kremów przeznaczonych do walki ze zmarszczkami zainwestujmy w olej kokosowy. Dostarczy on naszej twarzy minerałów, a jego tłusta formuła, doskonale ją nawilży.

Zobacz zdjęcia:

 

Jak zlikwidować zmarszczki na czole
instagram.com @_theglamfactor

Zmarszczki na kobiecej twarzy to często bardzo problematyczna kwestia. Istnieją jednak domowe sposoby, które nie uwzględniają bolesnych i drogich zabiegów.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułAgnieszka Woźniak-Starak kiedyś. Gwiazda TVN zmieniła się całkowicie!
Następny artykułZarobki w Polsce są śmiesznie małe? Aktorka powiedziała za dużo i podpadła władzy
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.