Jak zmienić fryzurę bez obcinania? Czy mając długie włosy, choć na jeden wieczór możemy diametralnie skrócić ich długość, nie używając nożyczek? Jak najbardziej! Poniżej znajdziecie tricki dla każdej długości włosa! 

Styliści wciąż prześcigają się w pomysłach, jak osiągnąć wymarzoną długość, bez konieczności obcinania lub przedłużania kosmyków. Ku zaskoczeniu wielu zainteresowanych, taką rewolucję na naszej głowie można osiągnąć w bardzo prosty i szybki sposób! 

Jak zmienić fryzurę bez obcinania?

Paniom, które są ciekawe, jak prezentowałyby się w krótszych włosach lub marzy im się tymczasowa zmiana, proponujemy tzw. oszukanego boba. Jak go wykonać? Podziel włosy na dwie partie i zwiąż je gumką w okolicach ramion. Opadające kosmyki podwiń w stronę szyi i podepnij wsuwkami. Nie przejmuj się, jeśli kilka pasm wypadnie. To nada całej fryzurze romantycznego, niezobowiązującego looku!

Jeszcze dłuższe!

Umiejętne spięcie włosów może sprawić, że będą się one wydawać… dłuższe. A to wszystko bez konieczności wizyty w salonie fryzjerskim! Ponownie podziel włosy na dwie sekcje. Na zaokrągleniu głowy stwórz kucyk, wykorzystując 2/3 wszystkich pasm. W podobny sposób upnij włosy tuż nad karkiem. Delikatnie potargaj włosy, by oba kucyki się ze sobą złączyły. 

Jak zrobić oszukaną grzywkę? 

Ostatnia propozycja sprawdzi się dobrze zarówno w przypadku długich, jak i znacznie krótszych włosów. Na samym czubku głowy upnij włosy w kucyk, a następnie opleć jego końcówkę wokół spiętych wcześniej kosmyków. Część włosów powinna opadać na czoło, by stworzyć iluzję grzywki. 

Zobacz zdjęcia:

Jak zmienić fryzurę bez obcinania
instagram.com @rambutextreme

Istnieje niezliczona ilość tricków, dzięki którym nieustannie możemy bawić się długością naszych włosów, bez konieczności wizyty w salonie fryzjerskim. 

Jak zmienić długość włosów bez obcinania
instagram.com @chloehelenmiles

Panie, niezależnie od długości swoich kosmyków, mogą pokusić się o tymczasową „oszukaną” grzywkę. 

Jak zmienić długość włosów bez obcinania
instagram.com @s_rloveldh1268

Dzięki dwóm utworzonym pod sobą kucykom możemy optycznie wydłużyć nasze włosy.

Jak zmienić długość włosów bez obcinania
instagram.com @mig_training

Irokez stworzony z długich włosów to ogromny trend ostatnich czasów!

Jak zmienić fryzurę bez obcinania
instagram.com @rambutseries

Długość naszych włosów nie stanowi przeszkody do eksperymentowania z oryginalnymi upięciami! 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jaka fryzura odmładza po 50? Inspiracje dla dojrzałych kobiet
  2. Jaka fryzura odmładza po 60? Cięcia oraz koloryzacje, które dodają świeżości
  3. Jak uzyskać chłodny blond? 10 sposobów na popielaty kolor

 

Poprzedni artykułNie żyje uwielbiany polski aktor. Miał zaledwie 66 lat
Następny artykułUwielbiana polska gwiazda w tarapatach. Komornik przejął jej restaurację
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.