Jak zrobić slime/glutka w domu? Ta prosta zabawka sensoryczna zdobyła serca dzieci na całym świecie. Odstresowuje, rozwija kreatywność i wyobraźnię. Jeśli twoje dziecko lubi zabawy plastyczne, chętnie lepi z plasteliny, na pewno spodoba jej się jej ”unowocześniona” wersja, jaką jest slime, nazywany często po prostu glutkiem. Dzięku naszemu artykułowi dowiesz się jak w prosty sposób przygotować zabawkę w domu.

Z zabawkami jest podobnie jak z modą — są hitem przez jakiś czas, a potem po prostu zaczynają nudzić się naszym latoroślom. Są jednak przedmioty, które bawią przez zdecydowanie dłuższy czas, ponieważ pobudzają kreatywność — jak klocki Lego, układanki, ciastolina czy wspomniany slime. Jak zrobić glutka? Masę przygotujemy bez większego problemu w domu. Samodzielnie zrobiona zabawka cieszy czasem bardziej niż ta kupiona! Oto kilka przepisów na slime. Pamiętaj, żeby pilnować, aby twoje dziecko pod żadnym pozorem nie wkładało glutka do buzi.

Jak zrobić slime? Prosty przepis

Przedstawiamy wam prosty przepis na glutka. Do jego wykonania potrzebujecie tylko trzech składników: płynnego kleju PVA, płynu do prania i barwnika spożywczego, aby nadać swojemu glutkowi kolor.

Do dość dużej miski wlewamy tyle kleju, ile slime chcemy uzyskać. Następnie dodajemy barwnik spożywczy i dokładnie mieszamy składniki. Stopniowo, za pomocą łyżki dolewamy płynu do prania, aż do momentu, kiedy masa zacznie ładnie odchodzić od palców i ścianek miski. Teraz twój slime jest gotowy do zabawy! Glutka przechowuj w pudełku z zamknięciem. Możesz też dodać do niej brokat!

Jak zrobić glutka kolorowego?

Ten przepis jest nieco bardziej skomplikowany niż poprzedni. Przede wszystkim polega on na tym, że przygotujemy kilka mas slime i na koniec łączymy je ze sobą. Do wykonania glutka tego typu potrzebujecie: 2 łyżki pianki do golenia, różne barwniki spożywcze, klej PVA, brokat i 2 łyżki płynu do prania.

Gdy już mamy wszystkie składniki, możemy przejść do przygotowania zabawki. Mieszacie ze sobą wszystkie składniki, dodając odpowiedni barwnik. Potem w ten sam sposób przygotuj kolejno następne glutki i połącz paseczki ze sobą. Taki slime wygląda bardzo efektownie, do czasu, gdy oczywiście nie wymieszacie ze sobą wszystkich kolorów i masa nie zmieni koloru na szarą — na pewno znacie ten efekt z zabawy plasteliną.

Jak przygotować glutka z naturalnych składników?

Jak przygotować slime z naturalnych składników? To równie proste. Masa przygotowana według poniższego przepisu ma tę zaletę, że nie zawiera szkodliwych detergentów. Taki glutek będzie o wiele bezpieczniejszy dla małych dzieci.

Do przygotowania tego glutka potrzebować będziesz szklanki mąki ziemniaczanej, szklanki mąki pszennej, barwnik spożywczy, brokat, ok. 3/4 szklanki oleju i pół szklanki wody. Wszystkie składniki mieszamy ze sobą do uzyskania jednolitej, ciągnącej się masy. Gotowe!

Jakie są zalety slime?

Teraz kiedy już wiesz, jak zrobić slime, pewnie zastanawiasz się, czy warto brudzić ręce, po to, by przygotować masę plastyczną, którą można kupić w sklepie, choćby w postaci klasycznej plasteliny.

Po pierwsze, glutek typu slime ma dość unikalną konsystencję i to głównie ona odpowiada za sukces tej prostej zabawki. Trudno o bardziej plastyczną, rozciągliwą i przyjemną w dotyku masę. Więcej możliwości rozciągania, ugniatania i formowania daje wyobraźni dziecka większe pole do popisu.

Po drugie, zabawka ta jest tania i prosta w wykonaniu i wykonasz ją w kilka minut. Gotową masę można oczywiście kupić w sklepie, ale żaden glutek nie jest wieczny — w miarę zabawy zużywa się i brudzi. Domowy sposób na slime to znacznie tańsza opcja niż kupowanie kolejnych pojemniczków.

Znacie tę zabawkę?

Zobacz zdjęcia:

jak zrobić slime
Instagram.com @slimebygrace.uk

Jak zrobić slime w domu? To proste. Możesz przygotować nawet kolorowego lub brokatowego glutka i to bez większego problemu.

jak zrobić slime
Instagram,com @slime__nebula

Pasjonaci kreatywnego glutka i firmy produkujące tę zabawkę prześcigają się w pomysłach na tę zabawkę.

jak zrobić slime
Instagram.com @houkslimes

Musisz bardzo pilnować, żeby twoje dziecko nie wkładało glutka do buzi.

jak zrobić slime
Instagram.com @ leli.ulzzang

Slime cieszy oko i działa odstresowująco.

jak zrobić slime
Instagram.com @ enew_seoul

Bawiliście się kiedyś zabawką typu slime?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najmodniejsze okulary 2019. To właśnie te modele będą najbardziej pożądane!
  2. Makijaż odmładzający po 40. 5 ZŁOTYCH zasad młodego wyglądu
  3. Pasta do zębów. 10 bardzo nietypowych zastosowań