Jaka fryzura odmładza po 40? Kiedy weszłaś już w wiek dojrzały, nie powinnaś przestać o siebie dbać. Odpowiedni makijaż, strój oraz fryzura mogą skutecznie odjąć ci kilka lat i sprawić, że będziesz wyglądać świeżo i modnie. Jaka fryzura odmładza po 40? Sprawdź nasze propozycje.

Jaka fryzura odmładza po 40? Przede wszystkim musisz pamiętać, że nie wszystkie fryzury pasują kobietom, które przekroczyły 40 rok życia – i nie chodzi tylko o wygląd. Z wiekiem nasze włosy stają się coraz bardziej matowe i słabsze, dlatego warto zastanowić się nad odpowiednią dla nich długością.

Jaka fryzura odmładza po 40? 

Jesteś kobietą po 40 i zastanawiasz się jak zachować świeży i młody wygląd? Poniżej przygotowałyśmy kilka ciekawych propozycji fryzur dla kobiet dojrzałych, które z powodzeniem noszą takie hollywoodzkie gwiazdy po 40, jak Naomi Watts czy Sandra Bullock. 

Kobieta po 40. roku życia wygląda obłędnie w stylowo obciętych średniej długości włosach. Wszystkie wariacje klasycznego boba, zwłaszcza blunt bob będą wyglądać na tobie zjawiskowo. Co to jest blunt bob? To fryzura, którą ukochała sobie w szczególności aktorka Naomi Watts. Jeśli zastanawiacie się jaka fryzura odmładza po 40, to zdecydowanie jest to blunt bob. To nieco dłuższa i bardziej frywolna wersja klasycznego, prostego boba. Blunt bob idealnie pasuje dojrzałym kobietom, które chcą wyglądać młodo, seksownie i stylowo.

Zanim zdecydujecie się na bardzo krótkie cięcie, zasięgnijcie rady stylisty, ponieważ nie każda kobieta będzie wyglądać dobrze w bardzo krótkich włosach. Jeśli chcecie radykalnie skrócić długość swoich włosów, wybierzcie opcję pół-krótkich włosów, najlepiej z grzywką. Taka fryzura odsłoni waszą twarz i kości policzkowe, a przy okazji nada modnego i stylowego wyglądu. Grzywka, w szczególności układająca się diagonalnie (po skosie) idealnie odmładza ;).

Jaki kolor włosów pasuje kobietom po 40?

Skoro już wiecie jaka fryzura odmładza po 40, czas zastanowić się nad doborem odpowiedniego koloru włosów. Kobietom dojrzałym odradza się farbowania włosów na bardzo ciemny kolor, ponieważ ciemne odcienie postarzają i podkreślają wszystkie zmarszczki i niedoskonałości skóry. Najlepszą opcją dla kobiet po 40 są blondy, szarości i ogólnie wszystkie odcienie, które są jasne. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jaka fryzura odmładza po 40
Fot.instagram.com @leishascisson

Kobiety dojrzałe najkorzystniej wyglądają we włosach średnich, półkrótkich i krótkich. Typ fryzury powinien być dobrany indywidualnie, najlepiej przez stylistę.

Jaka fryzura odmładza po 40
Fot.instagram.com @hairbycelinamarie

Kobiety po 40 wyglądają obłędnie w bobach lub blunt bobach, czyli dłuższej, bardziej frywolnej wersji klasycznego boba.

Jaka fryzura odmładza po 40
Fot.instagram.com @shorthair_love

Dlaczego kobiety po 40 powinny nosić włosy pół długie lub krótkie? Z wiekiem włosy matowieją i stają się coraz słabsze. Krótkie fryzury nie obciążają tak włosów, jak długie.

Jaka fryzura odmładza po 40
Fot.instagram.com @shorthair_love

Krótkie fryzury wyglądają obłędnie, zwłaszcza jeśli dodamy do nich asymetryczną grzywkę i postawimy na żelu.

Jaka fryzura odmładza po 40
Fot.instagram.com @shorthair_love

Jeśli chodzi o koloryzację, kobiety dojrzałe najlepiej wyglądają w jasnych odcieniach, blondach, szarościach (nie bójmy się siwych włosów!). Ciemne włosy postarzają i eksponują wszystkie niedoskonałości twarzy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Fryzury do brązowych oczu? Paleta barw
  2. Fryzury do bardzo cienkich włosów? Nowa koloryzacja i cięcie?
  3. Fryzury do szczupłej twarzy? Postaw na objętość