Jaka fryzura odmładza po 60? Odpowiednie uczesanie i kolor nie tylko nadają klasy, ale również potrafią skutecznie odmłodzić. Na jakie cięcia się zdecydować? Co nie jest wskazane dla dojrzałych pań? Przedstawiamy cięcia oraz koloryzacje, które dodają świeżości!

Wokół fryzur dla kobiet po 60 roku życia narosło wiele mitów. Czy krótkie cięcia faktycznie odmładzają? A kolor? Jaki odcień włosów jest najlepszych rozwiązaniem? W artykule odnajdziecie odpowiedzi na wszystkie wspomniane pytania!

Fryzury 60 plus 2019

Rok 2019 obfituje w stylizacje jak najbardziej zbliżone do naturalnego koloru i wyglądu włosa. Ta sama zasada sprawdza się również w przypadku kobiet dojrzałych.

Rezygnujemy zatem z natapirowanych i sztywnych od lakieru fryzur. To najprostsza droga do tego, by niepotrzebnie dodać sobie lat.

Jaka fryzura dla długich włosów?

Wiele kobiet w pewnym momencie decyduje się na radykalną zmianę, znacznie skracając długość kosmyków. Fakt, jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i wygodne, jednak długie włosy wciąż mogą nas odmładzać oraz wyglądać schludnie. Jak osiągnąć taki efekt?

Jednym z podstawowych zabiegów, jakiemu powinnyśmy poddać się w salonie fryzjerskim, jest odpowiednie cieniowanie. Nasze kosmyki nabiorą lekkości nie tylko naszym włosom, ale i całej sylwetce. Dodatkowo warto postawić na długość tzw. „Loba”, czyli wersji przedłużonego „Boba”.

Jaka fryzura odmładza po 60?

Kolejną z propozycji, którą warto rozważyć, jest delikatnie opadająca na twarz grzywka. Dzięki niej przykryjemy zmarszczki, które pojawiły się na naszym czole, a także odwrócimy uwagę od przebarwień, naturalnie występujących na dojrzałej cerze.

W zależności od upodobań może ona występować w formie klasycznej (prostej) lub asymetrycznej. Wszystko zależy od kształtu naszej twarzy. Dobry fryzjer z przyjemnością doradzi każdej pani w tej kwestii!

Krótkie fryzury 2019 dla 60 latki

Bob to fryzura, która od lat króluje na głowach młodych dziewczyn, a także dojrzałych kobiet. Na czym polega? Cięcie to charakteryzuje się krótkim tyłem i dłuższym, sięgającym do brody przodem.

Ogromną zaletą tego uczesania jest możliwość skutecznego zatuszowania wielu niedoskonałości, jakimi są opadnięte policzki i drugi podbródek. Uniesienie włosów u nasady nada całej fryzurze dynamicznego kształtu.

Jakie krótkie fryzury odmładzają?

Duża ilość kobiet z coraz większą śmiałością decyduje się na krótkie cięcia, typu pixie. Nic dziwnego- fryzura ta wymaga niewielkiej pielęgnacji i odejmuje lat. Optycznie wysmukla naszą twarz i szyję.

Krótkie włosy to także niezliczona ilość wariantów ich stylizowania. Grzywka opadająca na czoło czy postawiona do góry to wyłącznie nieliczne z propozycji.

Jaki kolor dla kobiet po 60 roku życia?

Kolor naszych włosów jest równie istotny, jak ich cięcie. Kobietom dojrzałym zazwyczaj proponuje się jasne, naturalne odcienie, które skutecznie odmładzają.

Czerwień, czerń i burgund to już przeszłość. Siwe włosy, odpowiednio ułożone i zadbane, również mogą robić wrażenie. To hit 2019 roku!

Zobacz zdjęcia:

Jaka fryzura odmładza po 60
instagram.com @age_defying_beauty

Jaka fryzura odmładza po 60? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, propozycji jest cała masa!

Jaka fryzura odmładza po 60
instagram.com @age_defying_beauty

Rok 2019 to przede wszystkim naturalność. Wystarczy odpowiednie cięcie, a siwe włosy również mogą wyglądać schludnie i odejmować nam lat

Jaka fryzura odmładza po 60
instagram.com @age_defying_beauty

Fryzura typu pixie to hit ostatniego sezonu, na który decydują się zarówno młode, jak i bardziej dojrzałe kobiety.

Jaka fryzura odmładza po 60
instagram.com @age_defying_beauty

Aby wyglądać dobrze po 60 roku życia, wcale nie musimy rezygnować z długich włosów.

Jaka fryzura odmładza po 60
instagram.com @age_defying_beauty

Kluczem jest odpowiednia ich pielęgnacja oraz cięcie adekwatne do typu urody, oraz kształtu twarzy.

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.