Zanim Agata Duda została Pierwszą Damą RP, uczyła niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. Jak wspominają ją uczniowie?

Obecnie żona prezydenta Andrzeja Dudy spełnia się w roli Pierwszej Damy, pomagając mężowi w obowiązkach państwowych. Zanim to nastąpiło, przez 17 lat uczyła w krakowskim liceum.

Pracę w II LO w Krakowie zaczęła w 1998 roku. Pracowała tam aż do zakończenia roku szkolnego 2014/2015, kiedy Andrzej Duda został wybrany na prezydenta RP. Wtedy musiała pożegnać się ze swoim stanowiskiem w szkole.

Jaką nauczycielką była Agata Duda? Uczniowie wspominają

Z okazji Dnia Nauczyciela dziennikarze wybrali się do II LO w Krakowie, by poznać opinie jego uczniów o Agacie Dudzie. Relację z tego zdał portal NaTemat.pl.

Okazuje się, że uczniowie krakowskiego liceum bardzo dobrze wspominają Agatę Dudę. Wszyscy chwalili jej talent pedagogiczny i profesjonalizm. Padały takie odpowiedzi, jak:

– Jest naprawdę świetną nauczycielką, bardzo dobrze uczy.

– Bardzo profesjonalna, znakomicie uczy niemieckiego, posiada bardzo dużą wiedzę, chwalę ją.

Pierwszą Damę dobrze wspomina także dyrektor placówki, Marek Stępski:

– Tuż po zwycięstwie męża w II turze wyborów prezydenckich, Agata Duda przyszła normalnie do pracy. Jest bardzo lubiana przez nauczycieli i, co istotne, uczniów.

Warto dodać, że Duda prowadziła ostatnie lekcje już jako de facto Pierwsza Dama, chociaż Andrzej Duda złożył ślubowanie w sierpniu.

Źródło: o2.pl, tvn24, natemat.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Straż Graniczna opublikowała nagranie. Pokazali, do czego doszło w nocy
  2. Richardson i Wojterkowski pokazali dzidziusia. „Przedstawiamy państwu Oliviera”
  3. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia na antenie TVN poinformował o liczbie zakażeń w kraju