Jaką sukienkę wybrać do figury Kielich? Nogi to twój atut

Jaką sukienkę wybrać do figury Kielich? Podpowiemy wam nie tylko, jakie fasony sukienek są dla odpowiednie, ale i jakie bluzki i spodnie powinnyście nosić. Spróbujemy stworzyć stylizacje, które podkreślą wasze atuty.

Aby dodać sylwetce lekkości w wypadku Kielichów, dobrze jest postawić na wyeksponowanie talii i nóg. Znane Kielichy to m.in. Martyna Wojciechowska, Catherine-Zeta Jones, Jessica Lange czy Kate Winslet. Czy są świadome swoich atutów?

Czym charakteryzuje się figura typu Kielich?

Masywne, szerokie ramiona, górna część ciała szersza od dolnej. Długie, szczupłe nogi i drobna pupa. To jej znaki rozpoznawcze. Obwód w biuście jest często większy niż obwód w talii. Górna część ciała Kielichów jest nieproporcjonalnie większa od dolnej. Obecna jest również różnica w rozmiarze ubrań – góra jest większa od dołu o co najmniej jeden rozmiar.

Jaką sukienkę wybrać do figury Kielich?

Idealne będą sukienki, które podkreślać będą naszą talię. Wbrew pozorom nie musimy rezygnować z tych bez ramiączek, o ile umiejętnie wyeksponujemy naszą talię i podkreślimy nogi. Sprawdzą się sukienki w kształcie trapezu, w kształcie litery A lub te kopertowe. Unikajmy tzw. tub, sukienek ołówkowych czy dekoltów w łódkę. Ważne, aby sukienka, którą wybieramy na wieczorowe wyjście nie była oversize. Egzamin zda gorset w serduszko, a także głęboki dekolt w szpic. Odkryte plecy nie są najlepszym pomysłem, jeśli chodzi o Kielichy.

Warto zainwestować w szerokie bransolety i długie kolczyki, które optycznie wysmuklą naszą sylwetkę i dodadzą jej delikatności.

Jak ubierać powinny się panie o figurze Kielicha?

Warto postawić na dekolty w kształcie litery V, czyli tak zwany serek. Unikać natomiast należy topów bez ramiączek z okrągłymi dekoltami. Odpowiednie dla Kielichów nie są również gofry i mocno zabudowane swetry. Falbany i marszczenia to również słaba opcja dla pań, które mają ten typ figury, ponieważ skupiają one uwagę na górnej partii ciała, która u Kielichów jest masywna. Lekkości dodać jej mogą głębokie dekolty, bluzki etno oraz kopertowe topy. W wypadku spódnic dobrze jest, zamiast na te plisowane postawić na te szyte z klinów. Wystrzegać powinnyśmy się dwurzędowych żakietów, over-sizowych garniturów oraz kwadratowych bolerek. Lżejsze tkaniny warto nakładać na górę, natomiast cięższe na dół.

Jaką sukienkę wybrać do figury Kielich? Czym jest styl?

Kompleksową analizę naszej sylwetki często wykonują profesjonalni styliści, w których usługi naprawdę warto zainwestować, o ile cieszą się oni dobrą reputacją. Podpowiadają oni kobiety, w jakich kolorach najbardziej im do twarzy, a także które elementy figury należy podkreślić, a które ukryć.

– Styl jest po to, by moda nie wywierała na nas zbytniego nacisku. Dla osoby dojrzałej (i bez znaczenia jest tu wiek zapisany w paszporcie) styl jest czymś koniecznym. Można powiedzieć, że jest jak łódka – kiedy już sobie ją stworzymy, spokojnie możemy poruszać się w oceanie mody. Styl wymaga od nas, by zrezygnować z wielu modnych tendencji i ślepo ich nie naśladować, wymaga od nas pewnej samokontroli. Nie miej jednak dla tych, którzy chcą być zapamiętani, którzy chcą być sobą, a nie zlewać się z tłumem – styl jest koniecznością. On dodaje pewności siebie. Harmonicznie ukształtowany styl będzie wartość dodaną do cech charakteru i profesjonalnych kompetencji człowieka – przyznała stylistka Natalia Turkenich w rozmowie z serwisem linktopoland.pl

– Główna zasada stylisty pracującego z konkretnym człowiekiem brzmi: Nie zaszkodzić! – przyznała Turkenich.

Styliści zajmujący się pokazami mody, czy foto sesjami – powinni trzymać się innych kryteriów – tam ważne są kreatywne myślenie, odwaga i znajomość zasad harmonii. Nie mniej jednak w obu tych przypadkach niezbędny jest profesjonalizm. I może warto jeszcze dodać – dążenie do piękna, a nie szokowanie – zauważyła Turkenich.

Jaką sukienkę wybrać do figury Kielich?

Fot. instagram
Fot. instagram

ZOBACZ TEŻ:

  1. 60 modelek o różnych kształtach wystąpiło w zachwycającej kampanii
  2. To WIDEO rozbawiło miliony kobiet. Zobaczcie, jak poprawnie włożyć bieliznę wyszczuplającą
  3. Jak się ubrać do teatru? Praktyczne porady stylisty