Jaka to melodia każdemu kojarzy się z Robertem Janowskim, który był prowadzącym program przez 20 lat. Wiedzieliście, że Janowski nie był pierwszą twarzą muzycznego show? Okazuje się, że hit TVP miał innego prowadzącego, o którym nikt nie pamięta. To gwiazdor „Klanu”!

Obecnie program, Jaka to melodia prowadzi Norbi, który zastąpił Roberta Janowskiego. Wiele osób twierdzi z uporem, że Janowski był pierwszym i jedynym prowadzącym muzyczne show. Nic bardziej mylnego. Pierwsze odcinki teleturnieju prowadził znany aktor z Klanu

Jaka to melodia: tajemniczy prowadzący

Jaka to melodia jest już na antenie Telewizji Polskiej nieprzerwanie od 22 lat. W ciągu ponad dwóch dekad teleturniej zdobył ogromną popularność i sympatię widzów wśród niemalże każdego pokolenia. Każdy myśli, że przed Norbim jedynym prowadzącym program był Robert Janowski, jednak nie jest to do końca prawdą. Kto prowadził, Jaka to melodia przed Janowskim?

Okazuje się, że podczas nagrań pierwszych kilkunastu odcinków gospodarzem był znany aktor z Klanu – Jacek Borkowski. Odcinki z udziałem aktora nie zostały finalnie wyemitowane, a jego miejsce zajął Robert Janowski, który prowadził program aż do 2018 roku. Co ciekawe, Jacek Borkowski był gospodarzem kilku odcinków, wyemitowanych w 2001 roku, jednak tylko zastępował Janowskiego, który nie mógł pojawić się wtedy w studio.

Dlaczego Robert Janowski odszedł z „Jaka to melodia”?

Ponad rok temu głośno było o zmianie prowadzącego teleturniej. Po 21 latach pracy Roberta Janowskiego na planie programu zamieniono do na Norbiego. Odejście Janowskiego z TVP odbyło się w atmosferze małego skandalu. Telewizja po zakończeniu współpracy w dość niemiły sposób wypowiadała się na temat byłego prowadzącego. Od sprawy minął już rok, emocje opadły a Robert Janowski w rozmowie z Wirtualną Polską, opowiedział, jak wspomina pracę na planie programu i jak podoba mu się wersja z Norbim.

– Żal mi było. To pół mojego życia zawodowego. Myślę, że to było coś więcej niż program rozrywkowy. Miałem taki feedback od ludzi, że oni mnie tak po sąsiedzku traktowali.(…) Telewizja ma swój pomysł na ten program. To jest ich program. Mogą go lepić jak sobie chcą. No i z tą figurą nie było im po drodze – wyznał Janowski.

Na pytanie dziennikarza jak podoba mu się wersja programu z Norbim, odpowiedział bardzo dyplomatycznie.

– Obejrzałem sobie zwykły odcinek taki tygodniowy i w sobotę czy niedzielę specjalny. No inny jest.(…) Ja się nie będę wypowiadał. Państwo sami ocenią – odpowiedział.

A wam która wersja programu bardziej się podoba? Ta prowadzona przez Norbiego czy Roberta Janowskiego?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jaka to melodia
materiały prasowe

Jaka to melodia jest na antenie TVP już 22 lata. 

Jaka to melodia
screen TVP VOD

Obecnie prowadzącym programu jest Norbi.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułKatarzyna Wołejnio chce pozwać Violę Kołakowską? Konfliktu ciąg dalszy
Następny artykułPaulina Krupińska bez makijażu. Fani: ”Dla mnie zdjęcie bomba”
Redaktor działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Swoją pracę licencjacką napisał o kreowaniu wizerunku Dody, której jest fanem. Nie lubi sportu, nie przepada za siłownią, za to uwielbia podróżować i poznawać wszystko, co nowe.